Reisiblogid Travellerspoint-is

Tai toidust

semi-overcast 36 °C

Taisse tulles tekitas tai toit vastakaid tundeid. Katsetasime erinevates kohtades mitmesuguseid kohalikke hõrgutisi, saades tunda häid maitseid, viletsaid maitseid kuid ka väga vingeid maitseelamusi. Samuti tekitasid osad toidud täielikku vastikust, kuid alles hiljem oleme aru saanud, et mitte toit ise ei tekitanud seda tunnet, vaid toidus sisalduvad teatud maitseained ja -taimed. Näiteks on tai toitudes väga populaarne maitsetaim koriander, mis minu tutvusringkonnas küll vist 95% inimestest ihukarvad püsti ajab. Vist ainult Elmar oli see, kes ütles, et see tema üks lemmikuid maitseaineid on :)

Igatahes seni ajani oleme Tai toite proovinud enamasti väljas söömas käies, kas siis restoranides, kohalikes söögikohtades või siis tänavalt rollerite pealt ostes. Kui vahepeal oli meil periood, kus käisime vaid väljas söömas (tundus soodsam), siis nüüd oleme panustanud eelkõige kodutoidule (mis tegelikult on siiski soodsam). Kuid kaua sa seda makaroni hakklihaga, hakklihakastet ning teisi eestimaiseid toite jaksad süüa. Ideed saavad otsa ning toit tundub kõik selline "jälle see sama maitse":) Hakkasime siis uurima Tai toite ning hakkasime ennast kurssi viima erinevate Tai toitude ning retseptidega. Oma suureks üllatuseks avastasime, et enamus kasutatavatest maitseainetest on meile juba ajapikku kappidesse siginenud ning tegelikult ei ole seal midagi keerulist ning kontimurdvat, nagu see alguses paista võis.

Nüüd oleme ära katsetanud juba 3 erinevat Tai toitu ning maitse on olnud oivaline. Oleme retsepte veidi oma maitse järgi kohandanud, kuna tuleb ju teha toit selliseks, millega kõik rahul on ning jätta välja koostisosad, mis kellelegi ei maitse. Nagu mainisin, proovisime ära 3 toitu, milleks on olnud: Tom Yum Goong supp, Gaprao Neu-uh ning Pad Prew Wan Gai. Täpsemalt on nendest kirjutatud meie Phukesti uuel Facebooki fännilehel: www.facebook.com/phukest. Kui veel pole Facebookis Like nuppu vajutanud, siis tee seda nüüd :)

Üritame nüüd võimalikult tihti katsetada erinevaid uusi Tai toite ning nendest Facebooki lehel kõikidele infot jagada. Proovige ka kindlasti neid järgi ning ärge muretsege kui mõnda spetsiifilist koostisosa ei leia. Asendage see mõne muu käepärase ainega ning usun, et tulemus selle all ei kannata. Tai toidud on oivalised ning siin leidub kõike igale maitsele. Siin pole ainult sitikad ja satikad, mida süüakse. Tegemist on ühe rikkalikuma ning meelieritavama köögiga terves maailmas. Ja mis peamine...see kõik on nii lihtne :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 03:41 Sildid Thailand Tagged food

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login