Reisiblogid Travellerspoint-is

Augustikuu tegemised

sunny 35 °C

Endalegi märkamatult olen siia kirjutamise juba täiesti ära unustanud, kuna päevad lihtsalt lendavad ning ei saa arugi, et pea kuu aega on juba möödas viimasest sissekandest. Kindlasti paljusid huvitab, kuidas meil siin eluke veereb ning millega me vahepeal tegelenud oleme. Eks ma siis veidike valgusta :)

Augusti algusest liitusime me Janaga Phuket Townis asuva fitnesskeskusega Club Asia Fitness ning nüüd oleme 6 päeva nädalas igal hommikul trenni vihtunud teha ning sellest on saanud justkui päeva lahutamatu osa. Royal Phuket City hotellis asuv fitnesskeskus on igas mõttes samal tasemel kui Tallinnas Arigato või Arctic Sport ning ka treeningprogrammid on maailmatasemel LesMillsi programme järgivad.

Ühel päeval teatas meile Liisu, et nüüd on aeg abirattad alt võtta ning 10 minutit harjutamist viis ta nii kaugele, et ta ühe käega lehvitades meile adjöö ütles ning mööda tänavat ilma abikateta ringi kimas. Lähemalt sellest koos videoga kirjutas Jana ka Liisu blogis. Kui väga tahta, siis saab kõigega hakkama, mille ehedaks näiteks me pisitütar on.

Me mõlemad Liisuga oleme terve augustikuu tublisti hambaarste külastanud ning saanud nii esteetilist kui ka hädavajalikke ravisid. Hambaravi tase Phuketil on ääretult kõrge ning eriti laste hambaravi on supermugavaks tehtud. Kõik lastestiilis dkoreeritud, täis mänguasju, lastepäraseid detaile ning laps saab toolis istudes lcd telekast multikaid vaadata. Liisu on olnud eriti tubli, sai peale ühe krooni, tehti juureravi ning üks hammas on välja tõmmatud. Üke tõmbamine ootab veel ees ning parandatud on pisemaid augukesi. Uskumatu, kuidas väikesel lapsel nii palju kannatada tuleb, kuid eks kommid on teinud oma töö :)

Augustis olid ja siiani ka on külas üks vahva Eesti perekond, kellega on saadud ka veidike saarel ringi sõidetud ning käisime ära Sirey saarel templis, mustlaskülas ning ahvimäel. Ilmad on kahjuks olnud augustis päris õnnetud, kuna pea iga päev on ikka aeg ajalt sadu alla visanund ning täielikke rannapäevi on suht vähe olnud. Võrreldes aastataguse olukorraga, kui vihm oli haruldane nähtus, on hetkel juba ausalt öeldes vihmast villand :) Seevastu nii eile kui ka täna on täielik rannailm niiet äkki läheb paremuse poole.

Ükspäev käis meie kutsa Franky operatsioonil ning tublid arstitädid eemaldasid talt sigimisorganid ning nüüd ta on siis nii õnnetult torbik peas ning toibub vaikselt operatsioonist. Eks selle lõikuse kohta oleme kuulnud igasuguseid ning ka vastakaid arvamusi, kes pooldab, kes laidab, kuid igatahes oli see meie otsus ning tulemus pidi tavaliselt olema enamus juhtudel positiivne ning suudame oma koera veidi paremini kontrollida ja ohjes hoida. Samuti lasime talle ära panna mikrokiibi, mis aitab teda vajadusel paremini identifitseerida.

Iga pühapäevaseks traditsiooniks on meil saanud saunas käimine koos Ardi, Birgiti ning Britteliga, mis on meeletult mõnus lõõgastus auru- ja soomesauna ning mõnusa mullivanni ning basseiniga.

Mul endal on hetkel käsil taas ühed sukeldumiskursused, nimelt esmaabi kursus ning päästesukelduja kursus. Teooria on õnnelikult läbi ning ka eksamid sooritatud. See nädalalõpp on siis ees ootamas esmaabi praktika ning järgmine nädal 4 laevasukeldumist ning erinevate päästesituatsioonide läbimängimist. Tõotab tulla päris põnev õppus ning kindlasti omandan meeletult väärtuslikku informatsiooni, kuidas hädaolukordades teisi aidata.

Nagu varasemalt olen kirjutanud, käin ma kaks korda nädalas Tai keele kursustel, mis nüüdseks hakkab vaikselt lõpusirgele jõudma ning käsil on juba kirjutamine ning lugemine (hieroglüüfides :)). Eks edasi on vaja ainult praktikat, praktikat ning praktikat. Eks seda ole muidugi nüüdki päris palju, kuna nii naabrid, meie landlord kui ka mõned teised tai tuttavad ei räägi sõnagi inglise keelt, siis olude sunnil tuleb tai keeles hakkama saada. Täitsa põnev on juba, kui saad aru mida nad räägivad. Ükskord 7/11 olles oli kassatüdrukutel väga piinlik kui nad lõpuks aru said, et ma mõistan mida nad omavahel sädistades minust rääkisid :)

Kahjuks on hetkel meie mõlemad tibud haiged ning palavikus. Ei tea kust nad selle paha pisiku omale külge said. Mõlemal on siin palavik ning köha ja nohu. Eks see on see vihmane ilm ning rollerisõidud, kuid tegelikult peame olema õnnelikud, et sellised haigused tabavad meid siin võibolla vaid korra aasta jooksul.

Hetkel nagu midagi muud tarka pähe ei tule. Päevad on täis trenni, tööd ning asjaajamisi, kuid see kõik on väga lahe ning edasiviiv, kuna niisama passimist meie ei tunne.

Päikest.

Kirjutas phuketis 22:47 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Saage ruttu terveks :)

autor Agle

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login