Reisiblogid Travellerspoint-is

September ja meie

sunny 33 °C

September Phuketil on möödunud kiirelt ning täis igasuguseid huvitavaid tegemisi. Kui Eestis algas september paljudel kooli minekuga, siis siin üleeile lõpetas Christian kooli kolm päeva väldanud eksamitega ning algas kuu aega kestev vaheaeg. Nagu ikka tema sõnul läksid tal eksamid väga hästi, vaid ühe tai keelse ainega oli veidi raskusi olnud, kuna ta nähatavasti puudus osadest tundidest haiguse tõttu. Eks siis 1. novembril saab tulemused teada :)

Mulle endale algas september huvitavalt, kuna otsustasin oma hobiga edasi minna uuele tasemele. Nimelt pöörasin oma sukeldumise õpingutes uue lehekülje ning alustasin Divemasteri õpinguid. Mõtlesin, et kuna ma ise seda sukeldumist nii väga naudin, siis mis saaks olla parem kui seda naudingut ka läbi õpetuste teistele jagada ning juhtida algajaid sukeldumise imelisse maailma. Divemasteri treening on olnud väga intensiivne ning tänu sellele olen pidanud ka pikki päevi nii basseinikursuseid, teooriatunde, iseseisvaid õppeid ning praktilisi avamere sessioone läbides hiliste õhtutundideni. Kuid õnneks see kaua ei kesta ning nüüdseks on läbitud juba 5 eksamit 8st, kõik basseini ning füüsilised eksamid ning edasi ootab vaid avamere reaalsed õppused, kus saab juba assisteerida reaalseid õpilasi :) Peale Divemasterit on siis plaanis ikkagi instruktori paberid ära teha ning siis olete kõik oodatud siia, et saaks teile Phuketi imelisi veealuseid vaatamisväärsuseid tutvustada.

Homme lähme tegeleme veidi heategevusega, kus on plaanis minna rahvusvahelise "Cleaning Day" raames teatud sukeldumissaitide merepõhja koristama. Saab üks lahe ja tänuväärne üritus olema, kuna läbi selle võime päästa nii mitmegi kilpkonna või teise mereeluka elu. Teadupärast armastavada kilpkonnad meduuse süüa ning pahatihti peavad nad kilekotte meduusideks, kuid seda süües kahjustab see neid fataalselt :( Kohati on ikka päris rõve vaadata, mis jama inimesed on merre loopinud. Kuid ega paljud ju ei mõtle, et iga üle parda visatud pudel või muu mittelagunev praht või kahjustada nii koralle kui ka teisi mereelukaid. Täna ning eile olime samuti päev otsa sukeldumas, kuid hoovused olid niivõrd tugevad, et vahepeal oli selline pesumasina tsentrifuugi tunne, kus hoovus sind kontrollimatult ringi tuuseldas :) Kuid nauding oli ikkagi suur, kuna iga situatsiooniga, iga ebamugavusega saad tugevamaks ja paremaks ning oskad erinevate situatsioonidega toime tulla. Meiega olid kaasas ka mõned Eestlastest sõbrad, kes OWD ja AOWD kursuseid tegid ning nad said ka suurepäraselt hakkama.

Christian alustas British International koolis igal laupäeval toimuvat jalgpallikoolis käimist, kus kogenud treenerid õpetavad neile kõikvõimalikke kombinatsioone ning peale seda saavad turniiri mängida. Jube lahe on vaadata kuidas poisil on sära silmades, kui ta palli kätte saab ning mängudele kihutab :)

Liisul läheb meil väga toredasti, päevad täis mängimist ja uusi põnevaid tegemisi. Igal vabal hetkel haarab ta pihku pliiatsid või mõned muud riistad, millega saab kunsti teha ning ainult meisterdab. Uskumatu, kuidas temas on arenenud välja iseseisev mõtlemine ning teistmoodi tegemine. Kui näiteks lasteaias kasvataja näitas lastele ette kuidas vetsupaberirullist ja mõnest paberitükist elevanti teha, siis Liisu oli ainuke, kes pani oma pea tööle ning meisterdas omamoodi elevandi, mis nägi isegi palju parem välja kui see mille õpetaja ette näitas :) Mitmeid päevi on ta veetnud oma lasteaiasõprade Grace ja Summeri juures, kuhu isegi ta korra ööseks tahtis jääda, kuid siiski ema ta mingi poole 11 ajal õhtul meile tagasi tõi, kuna Liisul oli voodis olles ikkagi igatsus peale tulnud :)

Meie sõbrad Ardi ja Birgit leidsid ühest söögikohast pisikese kahenädalase räsitud ning haavadega kutsupoja ning Jana ning Birgit otsustasid poja päästa ning arstile viia. Kuna ööseks arstile koera jätta ei saanud, siis Jana võttis ta ööseks meile ning sossutas ja poputas teda terve öö läbi, magas ta kõrval põrandal ning andis iga natukese aja tagant piima nagu ühele ehtsale inimbeebile. Hommikul siis nad viisid kõik koos kutsu varjupaika, ostsid kotitäie süüa ja piima ning jäid kõik lootma, et leidub keegi tubli inimene, kelle juures kutsikas omale uue kodu leiab. Tegelt olevat varjupaigas valitsenud üsna masendav meeleolu, kuna kutsikaid ja koeri oli seal lihtsalt liiga palju.

Ok seekord nüüd siis aitab kirjutamisest ning aeg on taas süveneda füüsika ja füsioloogia õpingutesse. Pühapäeval on kaks eksamit taas ees ootamas, niiet pöidlad pihku :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 06:14 Sildid Thailand

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

kas sa ei arva, et pidevalt sukeldudes mõni hai sind varsti nahka paneb?

autor oliver

Teatavasti hai niisama inimest ründama ei tule, ega nahka ei kavatse panna :)

autor Jana

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login