Reisiblogid Travellerspoint-is

Oktoobri tegemised

sunny 35 °C

Kuna täna saime omale üle nädal aja taas neti tagasi, siis lisaks meeletult kuhjunud e-mailidele ning igasugu informatsioonile, oleks lõpuks aeg anda ka väikene ülevaade, mida me vahepeal siin siis kõik teinud oleme.

Oktoober algas sellise põneva üritusega nagu oli seda Vegetarian Festival, mis kujutas endast Hiina pidustusi. Seda tähistatakse nii lihatoitudest loobumise, enese keha augustamise ja muude ohvedamistega, rongkäikude ning paugutajate-ilutulestikuga. Ühesõnaga on see korra aastas aset leidev unikaalne üritus, mida võib leida vaid siit regioonist. See aasta otsustas Jana minna vahetult pidustuste alguse ajal fotokoolitusele, kus siis peale õpet mindi omandatud teadmisi proovile panema Phuket Townis asuvasse Hiina templisse. Ega mina täpselt ei oskagi kirjeldada seda elu ja melu, mis seal aset leidis, kuid see oli ideaalne võimalus oma kaamerat katsetada ning proovida erinevaid võtteid piltide tegemiseks. Teisel päeval jätkasid nad oma workshopi ning lõpuks said nad kokku kell 3 öösel ning tahtsid osaleda kogu selles öösel templis aset leidvas virr-varris ning järgnevas rongkäigus. Eks seal nad nägidki üsna võikaid vaatepilte, kus inimesed ennast transsi viisid ning lasid siis oma põsed suure orgiga läbi torgata ning sinna siis topiti sisse nii nugasid, laualampe, mõõku ning ka jalgrattaid :) Peale seda marssisid nad kõik läbi linna, loopides igasse ilmakaarde paugutajaid. Igatahes kestis see kõik kuni 16. oktoobrini, mis siis kulmineerus Phuket Townis aset leidva "suure sõjaga". Arvatavalt sel päeval keegi ei maganud, kõik liiklus oli suletud ning pauke oli kosta kilomeetrite kaugusele :)

Ma ise tegin vahepeal jälle edusamme sukeldumisvallas, saades esimese instruktori sertifikaadi, milleks oli EFRI ehk Esmaabi Instruktor. Nüüdsest on mul täis õigus õpetada kõiki soovijaid, kuidas inimesi elustada ning kuidas esmaabi anda nii täiskasvanutele, lastele kui ka imikutele. Lisaks sellele on mu Divemasteri õpingud jõudnud ka lõpusirgele ning juba varsti peaks ka selles osas joone alla tõmbama. Kui sukeldumisest edasi rääida, siis käisid meil kaks eesti tüdrukut külas, kes avaldasid ka soovi proovisukeldumisele minna. Sellest innustatuna avaldas ka Jana soovi ennast ületada ning see sukeldumine kaasa teha. Kuna ilmad ei olnud meid soosinud juba pikka aega, siis päev oli suht vihmane ning pilves, kuid vee all oli nagu ikka kõik rahulik ja ilus :) Tüdrukud ning Jana said suurepäraselt hakkama ning tegime neile mõned harjutused vee all ning sukeldusime lõpuks siis kahel korral. Kõikide emotsioon oli laes ning oh üllatust, tundub et sel reedel ootab Janat ees OWD kursus, kus ta teeb ära kursused saamaks avameresukeldumise litsentsi :) Eks paljudel ole omad hirmud, kuid tore on näha, kuidas su oma naine ennast ületab, hirmudest üle saab ning ennast kätte võtab ja edasi liigub :). Niiet, kõik, kes on mõelnud selle peale, andke aga tuld ning me ootame teid siin, et näidata teile seda kõike põnevat, millega me siin vee all kokku puutume.

Lapsed on nautinud paljuski koolivaheaega ning nii Liisu kui Christian on pea iga päev kas ise külas või on siis meil endal maja lapsi täis :) Isegi juba ööbitakse sõprade pool, niiet neil on lõbu laialt. Vahepeal küll kimbutasid neid mõlemaid mingid imelikud viirused, kuid nüüdseks on kõik põdemised põetud ning tervis on ok.

Eilsest alates on ilmad ka muutunud ning päike laiatab juba teist päeva täiega. Kuulsime, et Filipiine tabas eile võimas taifuun, mis pidi ka kogu Tai idakallast mõjutama, kuid vastupidiselt sealsele olukorrale, on meil kõrghooaeg täiega saabumas.

Üks kasulik link neile, keda huvitavad, mis aeg Tais ja mujal võib hetkel olla: World Time Zone Map.

Päikest!

Kirjutas phuketis 23:34 Sildid Thailand

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login