Reisiblogid Travellerspoint-is

Maja otsimisest

sunny 32 °C

Natuke lähemalt siis meie eluasemeotsingutest. Eestis sai kõvasti netis surfatud ja sobilikke piirkondi, majasid ja hinnaklasse uuritud, kuid kõik see oli alles otsingu algus.

Sai ka suht naiivselt loodetud, et siin asuvad reas kõik magusad majad, kes kõik ainult pakuvad „house for rent“ teenuseid. Arvasime, et paar päeva ringisõitmist on küll, et leida maja, mis vastaks meie ootustele. Piirkonnaks olime eelnevalt valinud Nai Harni või Rawai piirkonna, kuid nüüd siin olles ei tundugi see enam nii ahvatlev. Nai Harn asub veidi liiga kaugel ning Rawai ka nagu ei ahvatlenud eriti.

Kõige magusamaks piirkonnaks pean ma hetkel Kata Beachi ala, kuid siinne hinnatase on meile veidi liiga kõrge. Kuna meil on suht kõrged kriteeriumid majale (privaat või communal bassein, 2 bedroomi, eraldatud ala „secure estate“ laste turvalisuse huvides, hea interentiühendus, möbleeritud jne jne). Oleme rolleritega ringi uhanud ning külastanud nii Rawai piirkonda, mis esmapilgul tundus jube kaugel olevat, Chalongi ala ning loomulikult ka kurikuulsat Patongi ala. Chalongi piirkonnas on vähem turiste, pigem kohalikud ja pikaajalised elanikud. Patong seevastu suudab ka madalhooajal üllatada oma lärmakuse ning "drag queenide" rohkusega tänavatel :)

Chalong Circlest 1,7km kauguselt leidsime endale 8st majast koosneva aiaga ümbritsetud kompleksi, mille keskel ilutses bassein, maja oli hubane, ruumikas ning sobis ka hinnaklassilt. Ja selleks hetkeks olime jõudnud järeldusele ka, et kuigi Kata Beachist on see mingi 8km kaugusel, on just see meile sobilik. Kui me oleks tulnud 2 nädalasele turismireisile, siis oleks meile tähtis, et hotelliakna all loksus meri ja ümberringi oleks kõik jalutuskäigu kaugusel. Kuid pikaajaliste elanikena on meil seal lähedal hoopis olulisemad asjad: suured ostukeskused toidu hankimiseks, sadam saaretrippideks, jalgpallistaadionid Christiani trennideks, koolid jne. Kusjuures see 8km Kata rannani rolleritega ei tundunudki enam kauge ning olime oma valiku teinud.

Homme siis läheme loodetavasti lepingut sõlmima, alguses kuueks kuuks ning klausliga seda samadel tingimustel vajadusel pikendada. Eks siis annan teada kuidas meil läks :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 03:55 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

oi kui kifta! lugesin praegu kogu loo läbi! elan kaasa teile siin! kui aega jääb, siis võiksite sealsetest eestlastest (kui palju, kus koos käiakse jne) ja nt jaanipäeva tähistamisest kaa kirjutada! nii põnev igal juhul teie otsus. kas ma saan aru õigesti, et esialgu jääte aastaks ja siis vaatate edasi?

autor Grete

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login