Reisiblogid Travellerspoint-is

Maja rendileping on sõlmitud

sunny 32 °C

Täna saime siis ühele poole meid viimastel päevadel vaevanud probleemiga, nimelt kirjutasime alla maja rendilepingule. Siin siis mõned pildid meie uuest kodust:

IMG_6501.jpgIMG_6497.jpgIMG_6495.jpgIMG_6490.jpgIMG_6487.jpg

Ega see lepingu sõlmimine Tais eriti kerge ei olegi. Kui me üleeile "landlordiga" kontakteerusime ja ütlesime, et sooviks maja rendilepingu sõlmida ning juba eile sisse kolida, siis see ehmatas päris ära et oioi nii kiiresti külle ei saa: järgmise kuu algusest alles. Me siis et misasja...majad ju tühjad ja oleme nõus ka deposiidi ja kuu üüri ette ära maksma, et küll ta võib paberimajanduse siis hiljem korda ajada. Siis järgmine päev tädi helistaski tagasi ning kokku sai lepitud lepingu sõlmimine täna hommikuks.

Korterist siis check-outisime ennast välja kella 12 paiku ja Tarmo oli meile juba sebinud vastu ilusa tuunitud takso, mis meie kompsud siis ilusasti peale mahutas. Me siis kimasime rolleritega järgi ning peale kolmveerandtunnist passimist suvatses lepingu teine pool ka kohale ilmuda. Seal saime valida kolme suht ühesuguse maja vahel, kuid kaaludes ja vaagides erinevaid variante, jäime ikka pidama sellel esimesel mida vaadanud olime. Magamistoa akna all on kohe bassein, niiet hea lapsi piiluda kui sulistamas käivad.

Rendileping iseenesest oli selline "basic", kuid mõningate klauslitega. Leping sai sõlmitud 6ks kuuks tingimisega, et 1 kuu enne lepingu lõppemist saame soovi korral seda samadel tingimustel pikendada. Lisaks saime teada, et majal puudub kindlustus, mis seadis meid järgmise küsimuseni, et mis saab siis kui näiteks elektrijuhtme lühisest maja põlema läheb. Tuli välja, et maja on küll väga turvaliselt ja nõuetekohaselt ehitatud, kuid see on siiski meie vastutada. Kindlustust uurin kindlasti edasi.

Meie asendamatud sõbrad Tarmo ja Inga aitasid meid ilusasti sisse kolida ning juba mõne hetke pärast kimasime Tarmo ja Janaga Tesco-Lotusesse vajalikke majapidamistarbeid ostma. Peale seda sai veel söödud päeva esimene korralikum söök ühes kohalikus restos ning peale toitupoe külastamist ja asjade kappidesse panemist saime päevale kriipsu alla tõmmata. Ja oh imet....netiühendus on siin majas väga korralik, telekal oleme senini vaid ühe programmi tööle saanud, kuid siin Tais võtab kõik aega ning vajab tiba putitamist :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 20:01 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login