Reisiblogid Travellerspoint-is

Ettevalmistused

semi-overcast 2 °C

Ettevalmistused on saanud alguse sellega, et pidime ära ostma lennupiletid. Ootasime mis me ootasime, kuid lõpuks saime suurepärase pakkumise läbi Reisieksperdi. Meie marsruut saab olema: Tallinn - Helsinki - Pariis - Hong Kong - Bangkok - Phuket. Pidime ära ostma edasi-tagasi piletid, kuna muidu ei ole võimalik taodelda viisat kui ka ühe otsa pilet on topelt kallim kui edasi-tagasi. Niisiis läks kogu see pull maksma kahele täiskasvanule ja kahele lapsele 26000 EEK. Hind ei sisalda veel Tallinn-Helsinki lennupileteid ning Bangkok-Phuket lennupileteid. Nende muretsemisega peaks ka varsti tegelema hakkama. Eks reis on pikk ja lastele kindlasti kurnav, kuid üritame teha kõik, et see võimalikult meeldivalt neile mööduks.

Edasi sai kokku pandud kiire checklist, mida igapäevaselt siis täiendan. Põgus list on siin:

Passid
Passikoopiad
ID-kaardid
ID-kaardi koopiad
Juhiload + rahvusvahelised
Juhilubade koopiad
Krediitkaardid (jälgida aegumistähtaegu)
Deebetkaardid (jälgida aegumistähtaegu)
Lennufirmade kliendikaardid
Viisad
Passipildid (12tk/ per nägu)
Vaktsineerimispassid
Kindlustused
Abielutunnitus + koopiad
Sünnitunnistus + koopiad
PIN-kalkulaatorid (taodelda pangast uued, kuna 1 kalkulaatori eluiga on 2 aastat ja patareisid vahetada ei saa)
Lennupiletid
Esmase majutuse broneering
Kohalike tuttavate kontaktandmed

Lisaks panime kokku ToDo listi, kus on kirja pandud kõik tegemised, mis on ära vaja teha Eestist lahkumiseks. Järgmisel nädalal peaksime paika panema ka notariaja maja müümiseks, millele järgneb ka maja üleandmine ning kolimine. Esialgu plaanime rentida kas mõne valvega ruumi või garaaziboksi suuremate asjade jaoks aastaks ning mõned nädalad elada Jana õe Heidi korteris.

Oleme mõelnud, et mida peaks Taisse kaasa võtma. Uurisime konteineri saatmise võimalusi, kuid esmapilgul tundub see liialt kulukas, aeganõudev ning mõtetu. Lisaks peaksime kõikide oma asjade pealt maksma Tais tollimaksu. Kuna õnneks Tais pole eriti "asju" vaja, siis kaasa saab võetud vaid kõige hädavajalikum ning enamus asju saab kohapealt muretseda. Kõige rohkem muretsen selle pärast, et kaasa tahaks võtta võimalikult palju eestikeelset kirjandust, lasteraamatuid, filme jne. ning seetõttu tuleb veel uurida võimalusi postipakkide saatmiseks. Lisaks peab kaasa võtma arvutid, kuid lauaarvuti tassimine on samuti mõtetu. Eks peame otsustama ja kaaleuma erinevaid võimalusi ning annan teada kuidas meil läks.

Päikest!

Kirjutas phuketis 13:36 Sildid Estonia Tagged preparation

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login