Reisiblogid Travellerspoint-is

Mida me sööme?

rain 31 °C

Inimene, kes pole kunagi Taimaal käinud võib eeldada, et kõik kohalikud pistavad kahe suupoolega ritsikaid, prussakaid, usse ja muid molluskeid. Tegelikult ei ole see asi sugugi nii hull ning süüa saad sa pea samal tasemel mis Eestiski. Kaubavalik toidupoodides on rikkalik ning oleme isegi mingi hapukoore sarnase olluse leidnud.

Liha, hakkliha, kala ja kana on hulka soodsam kui Eestis ning toiduvalmistamine nendest ei valmista erilist probleemi. Kui minna välja restorani sööma, siis seal torkab silma hinnavahe kohaliku toidu ja lääne toidu vahel. Näiteks klaasnuudlid mereandidega maksab restos 45 bahti, kuid spagetid bolognese kastmega juba 140 bahti. Ükspäev valmistasime kodus klaasnuudleid hakklihaga ning nelja peale tuli koos salati ning joogiga kogumaksumuseks 40 bahti. Ütle siis veel, et toit on kallis eksole :)

Proovinud oleme siin väga erinevaid uusi maitseid ning taasavastanud erinevaid toiduaineid. Näiteks ei pidanud ma ise lugu kalmaaridest ja kaheksajalgadest, kuna need Eestis sellised kummised ollused. Siin aga on kalmaar üks odavamaid mereande ning värske grillitud kalmaar viib lausa keele alla. Isegi Hans Christian on siin oma maitsmisfoobia alla surunud ning krõmpsutanud nii kalmaari, röstitud krevetti kui ka erinevaid sushi-sid. Eile just käisime toidupoes ja Hans Christian hakkas lunima, et ostame ostame sushit :) Odav on see küll: väike sushi maksab 1,2 krooni tükk ja suur amps pea 3 krooni.

Puuviljadest on hetkel meie lemmikuteks ananass, arbuus ning mango, kuid uutest maitsetest võib esile tuua rambutani ja mangostiini. Rambutani kilo maksab hetkel 10 bahti ning ananass maksab 25 bahti/tk.

Liis Marii on selles suhtes väga julge, et ta on proovinud pea kõiki asju, mida me siin isegi katsetanud oleme. Läbi uute asjade oleme tunduvalt rikastanud oma toidulauda ning ka lapsed on saanud proovida ja katsetada toite, millest nad pole kunagi kuulnudki.

Põhitoiduks on meil siiski kodune toit ning oleme valmistanud vana tuttavat hakklihakastet, makarone hakklihaga, kanafileed riisiga, bologneset spagettidega ning pea igal hommikul pannkooke :)

Õhtuteks oleme tavaliselt ostnud kas kana, grillliha või siis turult kala, mille siis oma grilli peal ära küpsetame. Mõnus on see, et siin soojas kliimas on söögiisu poole väiksem ning Eestis kogutud lisakilod on nagu võluväel ja ilma suurema pingutuseta kadunud.

Päikest!

Kirjutas phuketis 12:22 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Nagu kõrvalpildilt näha söövad muud molluskid ka inimesi!Aga edu teile ja loodan oktoobrist ka phuketil olla.

autor meelis

Ei usu et rambutani kilo 10 bahti maksab, tükk ikka.

autor guest

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login