Reisiblogid Travellerspoint-is

Lasteaed ja Pre-School

sunny 34 °C

Siinviibitud aja jooksul oleme pidevalt mõlelnud, et mismoodi lastel siin lõbusam oleks ning kuidas nad inglise keele suhu saaksid. Oleme uurinud nii netist kui ka kohapeal ringi sõitnud ja sobilikke koole ja lasteaedu otsinud. Phuketi International Schoolid on tohutult kallid ning kõige soodsama variandi puhul küsiti ca 12000 USA dollarit aastas. Meile aga kahjuks tundus see liiga kallis ning ülejõu käiv, niiet otsisime edasi erinevaid variante.

Eile hommikul käisime Chalongis ühte lasteaeda vaatamas, kuid nende ruumid tundusid väga väiksed olevat ning ei jätnud meile väga head muljet. Hinda küsiti seal rahvusvahelises lasteaias 11500 bahti kuus. Peale seda tegime väikese joogipeatuse 7/11 poe juures ning Jana silmas ühte pisikest silti sealsamas posti küljes, et sealt 300m vasakule on kah mingi lastaia ja eelkooli nimeline asutus. Mõeldud tehtud ning läksime vaatama.

Tegemist oli eramaja moodi üksusega, kus ei paistnud ühtegi last liikuvat. Uksel tuli meile aga naeratav ja puhast inglise keelt rääkiv mees vastu ja kutsus edasi. Tuli välja, et nad olid just maja valmis saanud ning juba 5 päeva pärast tulevad esimesed lapsed sisse. Tegemist oli Cravens International Nursery and Pre Schooliga, mis oli mõeldud kuni 6 aastastele lastele. Liisule tundus see ideaalne variant, kuna tema vanuses lapsed oleks talle kõige paremad mängukaaslased. Kui olime pikalt direktoriga rääkinud leidsime lahenduse, et ta lubas hakata isiklikult Christianiga tegelema ning teda õpetama. Kuna niikuinii olime Christianile otsinud inglise keele tunde, siis tundus see meile ideaalne lahendus, kuna ümberringi on kõik inglise keelt kõnelevad inimesed. Direktor lubas isegi Christianile mõeldes korvpallirõnga üles panna ning teisi suurema lapse mängutarbeid hankida ning garanteeris meile, et temast ja Christianist saavad parimad sõbrad :)

Ruumid olid kõik moodsad ja uusi mänguasju täis. Programm, mida nad õpetaksid hõlmas nii kunsti, matemaatikat, laulu ja tantsu ning nad pidid pidevalt käima erinevatel välitrippidel (loomaaias, Big Buddha juures, Akvaariumis jnejnejne.).

Täna käisime siis oma otsust vormistamas ning lapsed said juba kasvatajatega 1,5 tundi mängida ja suhelda. Ütleme nii, et imekombel polnud mingit võõrastamist ning Christian oli teinud direktoriga juba esimesed jalgpallimängud :)

Kogu asutus on nagu väike pereettevõte, kus direktor on enamus elu elanud Bermuudal ning tema naine on tegelenud laste kasvatamise ja õpetamisega kogu elu. Lisaks kasvatajad on nii nende enda sugulased kui ka teised väga lähedased inimesed. Meile meeldis väga lasteaia isiklik suhtumine ning kasvatajate hea klapp lastega.

Kuigi Christian on õppinud Eestis koolis aasta aega inglise keelt, tuli ka neile üllatusena, et Eesti õpetaja oli unustanud lastele inglise tähestiku õpetamata. No mismoodi saad sa keelt üldse tunnetada ning teada mismoodi hääldada, kui sa tähestikkugi ei tunnne :) Selle koosveedetud pooleteise tunni jooksul õppisid nad nii mõningaid viisakusväljendeid ning õpetaja lubas igal õhtul raporteerida laste edusammudest.

Eraldi oli lasteaial kunstiruum, mis peaks eriti Liisule meeldima, kuna tema on meil tohutu kunstihuvi ning -andega.

Õppemaks on Liisul 10000 bahti kuu ning Christianil 9000 bahti kuu. Selle eest nad saavad 3 korda päevas süüa ning peaaegu et privaatõppe. Lisaks ma usun, et nad saavad joosta ja mängida kogu raha eest ning maandada energiat.

Ühesõnaga nende esimene mängu/koolipäev on esmaspäeval ning loodame siiralt, et neil seal hästi läheb. Eks me hoia teid kõiki kursis :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:45 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login