Reisiblogid Travellerspoint-is

Lasteaianädal seljataga

sunny 31 °C

Täna reedel sai siis läbi lastel nende esimene lasteaianädal. Esmaspäeval sai lapsed lasteaeda viidud ning kohe esimeset päevast võtsid kasvatajad ja teised töötajad meie lapsed vastu nagu oma lihaseid lapsi. Direktor Dani lubas Hans Christianiga tegeleda kogu aeg ning sellest lubadusest on ta senini ka ilusti kinni pidanud. Iga õhtu kui lastele oleme järgi läinud, on Dani väsinud ja lõõtsutab nagu vana mees, kuna ta on Christianiga terve päev jalgpalli mänginud ning muud tsirkust teinud.

Liis Marii on kohanenus uue lasteaiaga väga hästi ning tema päev möödub põhiliselt kunsti tehe. Iga õhtu antakse meile üle päeva jooksul tehtud joonistused, maalid ja muud nikerdused, mida lapsed on päeva jooksul teinud. Mõlemale lapsele õpetatakse kogu aeg erinevaid inglisekeelseid väljendeid, et nad oskaksid ennast arusaadavaks teha. Õpingud algasid tähestiku õppimisega ning nagu ka ise oma noorusest mäletan, algas ka kunagi minu inglise keele õppimine tähestiku lauluga. Nüüdseks peale esimest nädalat on Christianil tähestiku laul peas ning Liisul poolenisti. Kusjuures Liisut kutsutakse lasteaias Marii-ks, mitte Liisuks nagu Eestis lasteaias.

Kuna tegemist on tuttuue lasteaiaga, siis peale meie laste on lasteaias senini vaid üks laps. Täitsa imelik kohe, kuid samas saavad meie lapsed tohutu tähelepanu osaliseks ning pidevalt sebib nende ümber terve trobikond kasvatajaid ja teisi tegelasi, kes neid õpetavad, kes nendega mängivad ning nende eest hoolitsevad. Eks paljuski on see seletatav sellega, et hetkel on koolivaheaeg ning alates augusti algusest tulevad uued lapsed peale kui vaheaeg lõppeb. Lisaks kardavad kõik hullumoodi seda va seagrippi, mis igal pool maailmas tegusid teeb. Näiteks siin lasteaias ostis omanik mingi spetsiaalse aparaadi, milles iga päeva õhtul keedetakse kõik mänguasjad ära, et välistada igasugust nakkuseohtu. Täit kindlust see muidugi ei anna, kuid asi seegi.

Nüüd reedel lastele järgi minnes oli kohe mõnus vaadata, kuidas Christian saab enamustest asjadest juba aru, kui tema poole inglise keeles pöördutakse ning oskab küsida elementaarseid asju. Seni oli ta õppinud aasta Eesti koolis inglise keelt, kuid selle lühikese nädala jooksul on ta omandanud rohkem kui Eestis aasta aja jooksul kokku. A eks siin mängibki rolli inglisekeelne keskkond, kus sul ei ole valikuvarianti...sa pead õppima et aru saada ning et ennast väljendada. Ühel päeval lasi Dani välja Eesti-Inglise põhiväljendite listi, kust siis kui midagi aru ei saa, saab Christian lugeda ning öelda vajaliku väljendi inglise keeles teistele. Samas pidi ka Dani ise mõningaid väljenmdeid juba eesti keeles oskama ning viskasime seal nalja, et Christian õpib 2 kuuga inglise keelt rääkima ning Dani õpib sama ajaga eesti keele ära :)

Kuigi lasteaias on lapsi vähe ning lasteaia nime see asutus selle tõttu eriti kanda ei saa, on seal ülitore seltskond ning on näha, et laste eest hoolitsetakse täie raha eest.

Armastust ja hoolt jätkub hommikust õhtuni :) Soovitan soojalt: http://www.cravensnurseryphuket.com

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:12 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Tere!
On hea kuulda, et hästi läheb nii Teil kui lastel.
ene-vallo

autor Vallo

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login