Reisiblogid Travellerspoint-is

Randadest

sunny 34 °C

Räägin mõne sõnaga randadest, kus käinud oleme, mida eelistame ning mis eriti muljet ei ole avaldanud. Meie maja asub Chalongis, saare idakaldal. Idapoolne kallas Phuketis ujumiseks ei kõlba, kuna seal asuvad enamasti sadamad ning supelrannad puuduvad. Seevastu läänekallas on terviklikult ujumiseks mõeldud ning üks rand on ilusam kui teine.

Lõunapoolt tulema hakates on esimene Rawai beach, kuid meie arvates see eriti ujumiseks ei kõlba, kuna kõik kohad on pikasabalisi paate täis ning rannariba ka suht pisike. Seevastu Nai Harn Beach jättis jälle väga mõnus mulje oma rahuliku tunnetuse ning mõnusate lainetega.

Vahepeal käisime veel ühes pisikeses rannas veidi Nai Harnist lõuna poole (nimi oli vist Ya Nui Beach), kus oli väga mõnus rand. Tekkis täielik paradiisi tunne. Kahjuks hetkel olid lained väga suured, et lastel oli veidi raske seal olla, kuid ise sai küll 3m kõrguste lainetega kõhusurfi harrastatud.

IMG_6788.jpgIMG_6787.jpgIMG_6931.jpg

Kui me veel Katal elasime, siis sai meie lemmikuks Kata-Noi Beach, mis asub põhilisest Kata rannast lõuna poole. Tegemist on suhteliselt pisikese rannaga (rannajoon alla 1km) ning eriti veel nüüd madalhooajal pole seal eriti turiste. Meri läheb seal suht kiiresti sügavaks, ees on lastele a la basseini moodi süvendik ning vesi on puhas ja mõnus. Sinna saamiseks jätame mopod mäe otsa ning alla randa viib pea 100 astmest koosnev järsk trepp. Kohati on veetase nii kõrge olnud, et eriti kuiva jalaga trepist alla ei jõuagi vaid laine on enda alla juba mõned trepi astmed võtnud.

Kata- Yai rand ehk põhiline Kata rand on veidi suurem ning paljude turistide lemmikpaiku. Tegelikult on ta samuti üks ilus rand, kuid me sattusime sinna väga suurte lainete aeg ning terve rand oli sodi täis ja see eriti muljet ei avaldanud. Edas minnes tuleb Karon Beach, mis on mitmete kilomeetrite pikkune lai ja sirge liivariba. Hetkel madalhooajal seal eriti melu ei ole, kuid kõrghooajal on see lamamistoole täis tipitud ning turistidest pungil. Meile see rand hetkel täitsa meeldib, kuna meenutab vist tiba Pärnu randa :)

Patong Beachil me ujumas ise ei ole käinud, kuid ka hetkel oli seal rahvast päris palju. Meie leiame, et Patongis on vesi tiba räpane ning eriti ujuma ei kipu. Siiski on seal kõige rohkem meelelahutust alustades paraseilingust kuni jettide ja kiteboardinguteni välja.

IMG_6814.jpgIMG_6796.jpgIMG_6795.jpg

Edasi põhjapoole minnes leiame üle mäeaheliku sõites Kamala Beachi, mis meile jättis väga meeldiva mulje. Veidi isegi meenutas Indias Goas asuvat Palolem Beachi, kus oli selline relax õhkkond, ranna ääres olid rookatustega hurtsikud ja poekesed. Sinna läheks kindlasti tagasi.

Edasi tuli Surin Beach, mis ei jätnud meile suuremat muljet. Muidugi rahvast oli palju, kuid sellist mõnusat feelingut me sealt ei saanud. Otsustasime edasi sõita.

Järgmiseks ja selle päeva viimaseks avastuseks jäi meile Bang Tao Beach, mis on samuti hästi pikk liivane rannariba, mille eest on suurtest eksootilistest puudest koosnev salu. Seal tekkis kohe selline mõnus tunne, et seal võiks kohe pikemalt aega veeta ning mida võiks kõigile soovitada. Kahjuks on see aga meie elukohast suht kaugel ning igapäev sinna ei sõida.

IMG_6792.jpgIMG_6790.jpgIMG_6789.jpg

Rohkem põhjapool me käinud ei ole, kuid ka Naithon Beach ja seda ümbritsevad rannad pidid olema suht kenad. Samuti on meil veel avastamata ümberkaudsed paradiisisaared, kuid need me jätame kõrghooajale, kui meri on rahulikum ning saab mõnuga snorgeldada ning veealust elu nautida.

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:52 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login