Reisiblogid Travellerspoint-is

Pulma-aastapäev

sunny 33 °C

04.08.2000 oli päev, kui me Janaga abiellusime. Nüüd on sellest möödas juba 9 aastat ning tahtsime ka see tähtpäev midagi koos ette võtta. Kuna elame suhteliselt uues keskkonnas, siis mõtlesin, et peaks tegema midagi antud riigile sobilikku ning seetõttu otsustasime oma abielu lasta õnnistada Buddha munkadel.

Selleks oli mul kokku lepitud tseremoonia kohalikus Chalongi templis, kuhu me kella üheks ka suundusime. Meid juhatati suurde templisaali ning mõne hetke pärast ilmusid nurga tagant välja meie sõbrad ning lapsed, kes meid orhideesülemitega üle külvasid ning õnnitlema hakkasid. Antud hetk võtaks igalühel pisara silmanurgast välja ning lisaks oli see veel ka üllatus Janale, kuna tema ei teadnud midagi, mis toimuma hakkab.

Edasi pidime süütama küünlad ning sealt põlema panema igaüks 3 viirukitaolist pulka, milles siis tossates liivaga täidetud anumasse panime. Seejärel sisenesid meie ette 5 munka, kellele me pidime ette andma ostetud annetusämbrid ning ümbriku oma nimedega, mille sisu oli vastavalt sisetundele täidetud. Seejärel istusime munkade ette ning rituaal sai alata. Meid piserdati veega ning lausuti erinevaid budistlikke lauseid, millest me kahjuks midagi aru ei saanud, kuid kokkuvõttes oli see meie abielule Buddha õnnistuse andmine.

Kõik see kokku kestis oma 20 minutit ning peale viisakusavaldusi munkadele, oli aeg edasi minna. Käisime läbi terve territooriumi ning sisenesime erinevatesse pühakodadesse. Kogu ala on ääretult ilus ning seda toetas veel täevast lõõmav kirgas päike.

Peale seda sõitsime tagasi meie maja juurde, kus siis kõlistasime shampuseklaase. Tarmo ja Inga jäid meie juurde edasi lastega mängima ning meie Janaga läksime edasi oma õhtut tähistama. Kõigepealt sõitsime üles Kata mäe otsa ning käisime ühes kaljurestoranis Daiquirisid joomas. Peale seda oli meil broneeritud laud ühes väga kaunis restoranis Mom Tri´s Boat House-s, kus siis meid paigutati istuma sohvadele, kust avanes läbi poolavatud klaasfassaadi uskumatu vaada otse merele. Tegemist on Phuketi ühe kõige hinnatuma söögi ja veuinikohaga, mis on oma veinivaliku poolest saanud erinevaid ülemaailma tunnustatud auhindu. Olime kuulnud, et kindlasti tasub proovida erinevaid kokteile, kuna nende kvaliteet ja väljanägemine on juba vaatamisväärsus omaette. Niisis sai tellitud kõigepealt minule Bamboo kokteil ning Janale Mojito. Nii maitse kui ka serveering oli võrratu, kuhu kõrvale anti veel kausike pähklite ning kuivatatud kaladega. Järgmiseks sai proovitud ananassi sisse serveeritud kokteili ning teisigi hõrgutavaid jooke ning juba pooleteist tunni pärast pidime otsustama, kas alustame söögiga või mitte. Kuna kõht oli suhteliselt täis nendest snäkkidest ning kokteilidest, otsustasime seal söömisest loobuda ning minna hoopis massaazi. Sõitsime läbi Villa Marketist ning võtsime kaasa pudeli head shampust. Otsustasime võtta oma tuttava massaazitädi juures teada tuntud headuses jalamassaazi ning kohe sai ka shampus avatud. Peale tunniajast nautimist olid kõhud siiski tõhjaks läinud ning siirdusime edasi Kata randa tuntud Two Cheffs restorani. Sealne toit viis lausa keele alla ning seda hindasid ka kõik teised turistid, kuna koht oli puupüsti täis.

Märkamatult oli päev jõudnud õhtusse ning otsustasime tagasi koju pöörduda, kus Inga just lapsi magama pani. Siinkohal tänan ma kõiki, kes meie päeva sisustamisele kaasa aitasid :)

Vot selline päev siis :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:20 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Eino Martin, sa ikka oskad! Palju õnne ja kallid!

autor Marge

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login