Reisiblogid Travellerspoint-is

Pangatoimingud

semi-overcast 31 °C

Teatud asjaoludel oli meil tarvis hakata mõtlema Tai pangakonto peale, mistõttu hakkasime uurima võimalikke variante. Enamustest foorumites aga saime teada, et pangakonto avamiseks on tarvis tööluba, mida aga meie viisaga pole võimalik saada.

Pärast mõningast internetiavarustes tuhlamist leidsime koha, kus soovitati kasutada pangakonto avamiseks Kasikorn Bank-i teenuseid. Seadsimegi sammud Kata rannas asuvasse kontorisse, kus meid võttis vastu kohe naeratav teller. Pärast mõningast selgitustööd, et mida me soovime, sai toimingutega alustatud. Nad küsisid küll tööluba, kuid lõpuks piisas neile vaid meie elukoha aadressist ning passist.

Ühesõnaga pangakonto avamiseks on tarvis passi, elukoha aadressi, telefoninumbrit ja mailiaadressi ning 2000 bahti deponeerimist pangakontole. Konto enda avamine on tasuta, kuid kui arvejääk langeb alla 2000 bahti, siis küsivad nad kuutasu konto hooldamise eest 50 bahti kuus.

Otsustasime teha ka deebetkaardi, mille maksumuseks kujunes 500 bahti ning mille aastamaks on 100 bahti. Sularaha väljavõtmine automaadist maksab ca. 10 bahti 10 000 väljavõetud bahti kohta ning kaardiga maksmisel eraldi teenustasusid ei rakendu. Deebetkaart väljastati kohe ning telleri juuresolekul sai vahetatud ka koheselt PIN kood. Sularaha väljavõtmise limiit on kaardil 50 000 bahti ning kui on soov seda suurendada, siis tuleb helistada vaid ühel numbril ja teatada oma soov, kui suurt summat soovid automaadist kätte saada. Seejärel tõstetakse ka limiiti.

Lisaks väljastati mulle kontokaart, kuhu edaspidi kantakse kõik tehingud, mis ma pangas teen. Seda siis peab kogu aeg panka minnes kaasas kandma.

24 tunni jooksul saadetakse sulle maili peale internetipanga paroolid ning kasutajanimed, mis siis koheselt ka ära muuta tuleb, et seda kasutama hakata saaks.

Kokkuvõttes võttis kogu see paberimäärimine aega 15-20 minutit ning saime kõik nii nagu ka olime tahtnud.

Päikest!

Kirjutas phuketis 04:35 Sildid Thailand Tagged tips_and_tricks

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Ahahaaa... see kontokaart on nii kummaline asi... nagu laheks meie ajas 20 aastat tagasi kus eestiski olid veel sellised asjad.. kui ma seda esimest korda nagin bangkokis telleri jarjekorras seistes, siis ma lausa turtsatasin omaette kova haalega naerma..

autor Tiiu Kiigajaan

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login