Reisiblogid Travellerspoint-is

Väike manitsus uljaspeadele

sunny 33 °C

Phuket tõmbab igal aastal ligi tuhandeid puhkajaid ning nende elementaarseks sooviks on rentida omale ringisõitmiseks roller. Reeglina võetakse roller isegi siis, kui varasem sõidukogemus puudub ning peale esimesi harjutusmeetreid, tuntakse ennast kindlalt ning minnakse kiiremaid sõite tegema.

Üheksakümnel protsendil juhtudest, ei juhtugi midagi, kuid alati jääb see õnnetu kümme protsenti, kellega paratamatult midagi juhtub. Nii läks ka meie sõbral eestlasel, kes paar päeva tagasi õhtu pimedas läks Katale asju ajama. Kuna oli just värskelt vihma sadanud ning asfaldis olid pahad mügarikud ja augud, lisaks mägi ning mäe all kurv, juhtuski see, mida keegi tegelikult karta ei oska. Kuigi kiirus oli järsu laskumise tõttu väga väike, oli poiss siiski ühe külje pealt täitsa lõhki kraabitud. Õnneks juhtus mööda sõitma juhuslikult sealt politseipatrull, kelle autos viibinud meedik koheselt ka esmaabi andis. Siiski oli tegemist õnneliku õnnetusega, kuna peale mõningasi marrastusi ja sinikaid ning loomulikult shoki, midagi hullemat ei juhtunud.

Ka roller oli vaid ühe külje pealt kannatada saanud ning vigastused piirdusid eelkõige kriimude ja värvivigadega. Miks ma seda kõike siis räägin. Just selle pärast, et ega keegi siia puhkusele tulnud inimestest eriti ei mõtle, et just temaga võib rolleri seljas juhtuda. Kuna siin eriti alkoholijoobe kontrolli ei eksisteeri, siis liigub õhtuti pimedas ringi igasuguseid tegelasi, kes ohusituatsioonis reageerida ei jõua. Soovitan kõikidel rollerirentijatel sügavalt järele mõelda, enne kui mõtlematult ja hulljulgelt kihutama hakkavad. Vaadates kohalikke, siis eriti just märja ilmaga on ka nende sõidukiirus märkimisväärselt vähenenud. Samuti on nad ettevaatlikud mägedes ning liivaga kaetud asfaldiga kohtades.

Rollerit rentides peab olema samuti ettevaatlik ning teadma, kust rentida. Tänavalt suvalisest kohast rentides saab reeglina vananenud, viletsate piduritega, siledate rehvide ning üleõldse hooldamata rolleri. See ei ole muidugi 100% nii, kuid tuginedes nii enda kui ka teiste kogemustele, võin seda väita. Lisaks on kombeks tänavalt suvalisest kohast renditud rolleri õnnetusse sattumise korral rendileandjal küsida hullumeelseid summasid rolleri parandamise eest. Seetõttu oleme meie ise, kui ka me oma sõpradele rentinud rollerid ühest teatud kohast, kust oleme alati kindlad, et saame hooldatud hea hinnaga rolleri ning avarii korral küsib ta alati selle summa, mis reaalselt rolleri parandamiseks läheb. Näiteks mõningate kriimude eest võidakse küsida tänavalt rentides pea 7000 bahti, siis eelpool kirjaldatud õnnetuse läbiteinud noormehele läks see maksma 600 bahti.

Kokkuvõttes niipalju, et Phuketit saabki avastada vaid rolleri või autoga, kuid viimase rent on kallis ning sõitmine ebamugav. Lisaks on Taimaal vasakpoolne liiklus, mis veelgi Euroopast tulnud juhte segadusse ajab. Rolleriga aga pääseb kohtadesse, kuhu autoga ei pääse ning lisaks on ka kütusekulu üliväike. Igaljuhul soovitan rentida rolleri, kuid olge sõites ettevaatlikud ning nagu üks tuttav siin ütles, pead omama silmi nii ees, küljepeal kui kuklas.

Ohutut liiklemist Phuketil.

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:35 Sildid Thailand Tagged motorcycle

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login