Reisiblogid Travellerspoint-is

Christiani kooliplaanid

semi-overcast 28 °C

Nädal on läinud märkamatult ning kahjuks pole jõudnud midagi siia vahepeal lisada. Loodetavasti andestate :) Ühesõnaga sai siin ükspäev arutatud lasteaia juhatajaga Christiani teemal ning ta nentis fakti, et neil ei ole enam eriti midagi õpetada talle...välja arvatud, et ta saab seal inglise keele praktikat. Rühmatundides otsitakse Christianile eraldi õppematerjale internetist ning antakse talle sedasi alati midagi uut ja huvitavat teha. Kahjuks või õnneks pidi tema pea aga nii hästi lõikama, et kasvatajatel on suhteliselt keerukas talle midagi pingetpakkuvat leida. Seda eelkõige selles kontekstis, et samal ajal peavad nad läbi viima ju ka teiste väiksemate laste programmi. Lisaks pidi Christian seal täielik autoriteet olema, et kui tema midagi ütleb, tahab või teeb, siis teised pisemad teevad kõike seda sama ning järgnevad talle riburadamisi :)

Ühesõnaga tuli jutuks, et äkki on siiski mõtekas Christian kusagile kooli panna. Sai vaagitud erinevaid variante ning eile läksimegi vaatama kooli, mille nimi oli Kajonkietsuksa School. Tegemist on kakskeelse kooliga, kus osa õpetust toimub inglise keeles ning osa tai keeles. Selle kooli kohta olime eelnevalt palju positiivset kuulnud ning lisaks meie naabrimees on selles koolis matemaatikaõpetaja. Samuti käivad meie tuttava Johanni lapsed ka seal koolis ja on väga rahul.

Astusime siis rõõmsa näoga kooli sisse ning meid juhatati nn. kantseleisse, kus me saime kohe jutule kooli mänedzeriga. Ta tutvustas meile kooli ruume ning saime isegi osaleda ühes just alanud matemaatikatunnis. Mis meile seal väga meeldis oli see, et tunni esimestest sekunditest alates toimus õpetaja ja õpilaste vaheline diskussioon, mitte nii, et õpetaja õpetab ja õpilased kuulavad. Kogu aeg käis aktiivne arutelu, kedagi ei kritiseeritud ega halvustatud, kui ta midagi ei osanud.

Kõik õpilased kes vastu tulid panid wai-ks käed tervituseks kokku. Kool iseenesest oli väga suur, kuid õpilaste arv klassis ei tohtinud ületada 25 õpilast, nagu Eesti koolideski. Saime käia veel kunstiklassis kohtumas kunstiõpetajaga, muusikaklassis, kus igal õpilasel oli oma süntesaator jne. Isegi arvutiklass oli varustaud viimasepeal tehnikaga. Kooli juurde kuulus veel ka lasteaia osa, kuhu siis võetakse lapsi alates 2,5 eluaastast. Koolis on kohustuslik koolivorm, kolm korda päevas antakse süüa lastele ning näiteks peale igat sööki on kohustuslik hambapesu. Koolitunnid algavad 8.15 ning lõppevad umbes kella 16 paiku. Peale kooli on veel võimalik osaleda erinevates ringides ning samuti lisaraha eest nädalavahetusteti toimuvates erinevates ringides.

Koolil on veel täismõõtmetes korvpalliplats, jalgpalliväljak, sise kergejõustikuväljak, suur mänguväljak jne. Ühesõnaga on tegemist võimsa kompleksiga, mis kokkuvõttes jättis väga hea mulje.

Nüüd siis õppemaksu juurde. Kuna Tai koolides on 2 semestrit (maist oktoobrini ja oktoobrist märtsini), siis Christiani sisseastumistasu koos esimese semestri õppemaksuga oleks 64400 bahti. Järgmine semester aga juba 54200 bahti. Kui me sooviks panna Liis Marii ka sinna lasteaeda, siis tema eest tahetakse esimesel semestril 54400 bahti ja teisel semestril 44200 bahti. Lisaks peaks Christiani eest maksma veel 5000 bahti semestris, kuna ta pole kunagi tai keelt õppinud ning temaga peab nö rohkem vaeva nägema :) Koolivorm tuleb ise osta, kuid kõik õppematerjalid sisalduvad seal hinnas.

Ainus murelaps meie jaoks on aga see, et enne kooli sisse pole võimalik asutuda, kui pole läbitud test. See pidi aga olema täiesti inglise keelne, kus sisalduvad matemaatika, loodusteaduse, grammatika ja üldisemad teemad. Laps peab aru saama kõigepealt, mida on küsimuses öeldud ning siis selle ka inglise keeles ära lahendama. Me ei oleks üldsegi mures, kui me saaks talle need küsimused ära tõlkida, kuna tal pea lõikab ning matemaatikas on ta eriti tugev. Eks me siis andsimegi õpetajatele ülesande lasteaias temaga selles suunas 2 kuud tegeleda intensiivselt, et saaks testi edukalt läbitud. Christiani lasteaia uus inglise keele õpetaja, kes on Sydneyst pärit, andis tema inglisekeele oskustele väga kiitva hinnangu. Nüüd on möödas vaid 6 lädalat peaaegu ning ta räägib, kirjutab kui ka loeb inglise keeles. Ta on omandanud 3 korda enam selle mõne nädala jooksul kui ta omandas Eestis kooli kõrvalt kaks korda nädalas toimunud inglise keele kursustel. Eks me jääme siis lootma, et 2 kuuga saab ta keele piisavalt suhu, et ka kooli sisseastumiskatsed läbida.

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:51 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login