Reisiblogid Travellerspoint-is

Eestlaste kommuun

rain 27 °C

Enne kui kunagi Tai ja Phuketi peale sai mõtlema hakatud, siis ega eriti eestlasi siit Phuketilt kerge leida ei olnud. Siin elasid vaid üksikud eestlased ning ka need olid mööda saart laiali ning eriti omavahel ei lävinud.

Nüüdseks on aga eestlaste kogukond märkimisväärselt suurenenud ning hetkel ainuüksi meie majast 2km raadiuses elab koos meiega 11 eestlast. Septembri alguses lisandub veel kaks ning juba oktoobris hulga rohkem. Hetkel kõik eestlased on millegipärast valinud oma elukohaks Chalongi ning ega seal pole midagi imestada ka. Need eestlased, kes on otsustanud Phuketil pikemalt viibida, on samalaadse mõttemaailmaga ning tänu sellele ka hoiavad siin kokku. Seniajani pole me siin kohanud ühtegi pikaajalist eestlast, kellega me poleks klappi leidnud.

Nii tänu Phukest.com lehele, kui ka muudele kanalitele oleme saanud hulganisti maile, kus eestlased tunnevad huvi Phuketile elama asumise kohta. Kui paljud neist reaalselt ka oma plaanid teokse teevad, on raske ennustada, kuid üha enam on neid, kes juba kohvreid pakivad.

Phuketile elama asumises ei ole mingit probleemi, kuid eks kõige aluseks saab raha olemasolu ning idee, kuidas siin elades raha teenida. Töötamine nii Taimaal kui Phuketil on suhteliselt keeruline, mistõttu tuleks leida kas mõni muu rahaallikas väljaspool Taimaad või siis pea tööle panna ning geniaalne idee välja mõelda, kuidas siin raha teenida :) Seda krõbisevat kulub siin elades märkimisväärselt vähem kui Eestis, kui elada "normaalset" ja mitte priiskavat elu. Samas, mida lugeda priiskavaks...siin on võimalik lubada endale kümneid ja kümneid asju ning tegevusi, mis Eestis nõuavad paksu rahakotti, kuid siin saad seda endale mõningate bahtide eest lubada.

Igaljuhul, kui kellelgi tekib mõte, et koliks Phuketile, siis võite kindlad olla, et teid ootavad siin ees heatahtlikud ja kokkuhoidvad eestlased. Alguses on kõigil raske uut elu alustada kaugel maal, kuid nii meie kui ta siin elavad teised eestlased teevad teie alguse kergeks ning aitavad kuidas jaksavad :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:05 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login