Reisiblogid Travellerspoint-is

Sunday Surf

sunny 34 °C

Kohalike surfaritel on mõnus traditsioon koguneda iga pühapäeva Kata randa, et üheskoos nautida surfi ning süüa juua, mängida rannamänge ning peale päikeseloojangut kõik koos kusagile sööma minna. See pühapäev läksime meiegi uuesti nendega randa. Ilm oli selline poolpilves, kuid laine oli üllatavalt väike. Kui olime seal veidike aega tiksunu, siis nägime, et ka kõik naised võtsid oma surfilauad ning vudisid vee poole. Kuna oleme ka ise unistanud surfioskuste omandamisest, siis ületasime oma hirmud ning laenutasime ka omale laua.

Dale näitas rannas kuival maal kätte mõningad võtted, kuidas lauaga käituda ning kuidagi püsti tõusta. Arvasin ise, et õppimine kuival maal ning teooria omandamine on keerukam, kuid Dale ütles, et kõike tuleb ise kogeda ning õpetada on seda suht keeruline. Laud oli meil väga pikk ehk siis longboard, kuid kõik sõnasid kui ühest suust, et kui oled algaja, siis pika lauaga on lihtsam õppima. Lõhemaga pidi aga olema parem keerata ning trikke teha.

Sumasime siis kaugemale, sinna kus hulpisid ka teised kogenumad surfarid. Peale pooletunnist rassimist oli tõesti selline tunne, nagu oleks 15km maha jooksnud. Kõige raskem oligi tasakaalu saavutamine ning õige laine tabamine. Veidi aja pärast üks kohalik surfar soovitas minna punkti, kus laine murdub, et seal pidi algajal lihtsam olema. Ja tõesti, mis seal salata, peale seda hakkas ka välja tulema ning päeva lõpuks võisin uhkeldada 30 meetrise liuglemisega mööda lainet ja seda püsti seistes :)

Siis ei andnud asi ka Janale rahu ning peale seda kui mul oli toss juba väljas, läks tema lauaga laineid püüdma. Ta oli uskumatult tubli, kuna tegelikult on algajale see tegevus füüsilistelt ikka väga koormav, kuid kõigest hoolimata sai ta ilusti hakkama ning esimesed sõidud sai temagi tehtud.

Peale väsitavat surfipäeva suundusime kõik meile ning grillisime kõike head ja paremat hiliste öötundideni ning muljetasime päevasüdmuste üle.

Järgmisel päeval oli meil tuhin nii sees, et otsustasime uuesti randa suunduda ning nüüd olime pisikuga nakatanud ka teised eestlased. Laenutasime jälle lauad (1 tund lauarent oli 100 bahti, päevaks sai selle 500 bahtiga). Nüüd olid lained tublisti suuremad, kuid kasutades eelmisel päeval õpitut, ei tundunud surf enam nii keerukas kui ennist. Sain kahe suurema lainega kogeda jälle midagi uut, kui sai sõidetud laineharja tipus ning siis liuelda mööda lainet allapoole...see oli võimas tunne, mis andid tohutul hulgal adrenaliini ning õppimistahet juurde.

Negatiivse poole pealt on surf lihtsalt füüsiliselt väga koormav ning meile kuidagi mõjus see põlvedele...ju vist valest püstitõusmisest, kuna absoluutselt kõikidel tegelastel olid põlved sinised.

Ühesõnaga madalhooaeg on ideaalne aeg Phuketil surfimiseks, kuid kahjuks on seda lõbu veel järel kuni novembri alguseni. Siis meri rahuneb ning muutub peegelsiledaks. Kuid pole sellest hullu midagi, kuna siis algab sukeldumishooaeg, mida tahaks ka kindlasti proovida.

Päikest!

Kirjutas phuketis 01:56 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login