Reisiblogid Travellerspoint-is

3 kuud lasteaias

semi-overcast 31 °C

Täna sai meie Liisul kolm kuud lasteaias oldud. Isekeskis siin mõtleme, et kuhu see aeg küll on kadunud. Eestis olles aeg venis ja venis, kogu aeg pidid kella vaatama ja ootama midagi. Siin vastupidiselt aeg lendab käes ja nüüdseks ei olegi me aru saanud, kuidas märkamatult on saanud suvest sügis...ehk siin Taimaal madalhooajast peaaegu päikesepaisteline kõrghooaeg :)

Aga see selleks. Liis Marii on oma kolme lasteaiakuu jooksul omandanud selliseid oskusi, mida ükski Eesti lasteaed ei suudaks nii väikestele lastele selgeks teha. Kõik te olete vist juba kuulnud, kuidas ta inglise keelset tähestikulaulu laulab. Nüüdseks on tähestik juba nii selge, et ta ei pea enam järjest tähti ütlema, vaid oskab kõiki tähti eraldi nimetada, nii trüki- kui ka kirjatähti. Lisaks sellele on ta õppinud kirjutama kirjatähtedes, mis meie silmis on imekspandav. Hans Christian õppis kirjatähti alles esimese klassis.

Inglise keele oskus on arenenud nullist juba sellele tasemele, et hakkab oma vennast ette minema. Ta saab kasvatajatega vabalt juba suhelda, oskab erinevaid väljendeid ning isegi parandab mõnikord meid grammatiliselt, kui ta peaks mingit lihtsamat viga kuulma :)

Täna kui käisin Liisut lasteaeda viimas, siis lasteaia juhataja nentis fakti, et Liis Marii on kõige edukamalt arenenud laps kogu lasteaias, ta saab alati esimesena kõik ülesanded valmis ning enamasti on need ka kõik õigesti lahendatud.

Lisaks on lasteaias väga super kunstiklass ning iga päev pühendatakse mitmeid tunde erinevate kunstidega tegelemiseks. Küll nad lõikavad, maalivad, joonistavad, kleebivad või teevad midagi muud põnevat. Kuna Liisul on juba sünnist saati kaasa tulnud huvi kunstide vastu, siis seal saab ta igapäevaselt mõnusa kunstiannuse.

Kahjuks on nüüd lasteaia tasu tiba jälle tõusnud ning nüüd tuleb maksta juba 12000 bahti kuus. Samas kui mõelda pole see ei tea kui palju, kuid siin elades oleme sunnitud võrdsustama krooni bahtiga. Siis saab siin ökonoomsemalt hakkama, kuna kui kogu aeg raha Eesti krooni konverteerid mõtetes, siis vaatad iga asja peale, et oh kui odav. Kui aga oled võrdsustanud bahti krooniga, siis ka 5 bahtine hinnavahe on meie mõistes 5 kroonine hinnavahe :) Keeruline kuid samas väga lihtne. Sellega saab ennast väga hästi distsiplineerida, et vältida mõtetuid ning vahel liiga kalleid oste.

Christian on nüüd senini veel koolis ootelistis ning loodame väga siiski ta veel sel kuul kooli saada. Ta küll õpib usinasti iga päev oma kaasavõetud koolitükke, kuid eks ka temal oleks vaja sotsiaalset suhtluskeskkonda ning samuti inglise keele praktikat. Tal siin hetkel üks rootslasest sõber on, kellega nad läbisegi keelt pursivad, kuid koolis oled sunnitud suhtlema inglise keelt emakeelena kõnelevate inimestega. Igatahes loodame parimat :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 20:50 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Hästi lahe on lugeda lasteaia teemasid, tervitused siitpoolt:)Eriline kalli Liisule!

autor Kristi

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login