Reisiblogid Travellerspoint-is

Arvutiprobleemid

sunny 30 °C

See on lausa uskumatu, kuidas siinne kliima mõjub tehnikale. Nimelt asi sai alguse vahetult enne meie Phuketile saabumist, kui Tarmo läppari emaplaat lõpetas funktsioneerimise. Peale ühe kohaliku itimehe käest läbikäimist, sai see aparaat uue emaplaadi ning töötab jälle. A see selleks.

Kuukene edasi, saabud Phuketile Liisa, kelle põhisissetulek tuleb internetitööst, mistõttu on arvuti talle elutähtis organ. Mõned päevad Phuketil viibides, otsustas ka tema emaplaat sama nalja teha ning arvuti oli kutupiilu. Siis sai viidud ta läppar Big C kaubanduskeskuse keldrikorrusele, kus on suured arvutiparandused. Seal siis tõdeti fakti, et koos emaplaadi ning akuga läheb vahetus maksma ca 15000 bahti, mis aga muutis kogu vahetusprotsessi mõtetuks. Mis siis ikka, tuli osta uus arvuti :)

Järgmisena oli kord Christiani läppari emaplaadil, mis enam töötada ei tahtnud. Viisime selle samuti Bic C arvutispetside juurde ning saime taaskord tõdeda fakti, et emaplaat on katki. Vahetus ei ole sellel aga nii kallis, kõigest 5200 bahti. Seni ei ole me veel tahtnud seda investeeringut teha, kuna arvuti ise on juba niivõrd vana, et ilma juhtmeta temast enam elulooma pole ning kõik op-süsteemid on suht klikiaegsed.

Juba pikemat aega olin ma ise tundnud, et mu enda läppar on suhteliselt kuumaks muutunud ning otsustasin isegi remonditee jalge alla võtta. Spetsialist kruvis kohe masina lahti ning nagu arvata oli, ventilaator enam ei töötanud. Ventikas oli olnud ka nende teiste emaplaatidele saatuslik, kuna kõigepealt lõpetas see töötamise, siis kõrvetas läbi protsessori ning seejärel emaplaani. Minu arvutil palju enam puudu ei olnud :) Mul läks kogu see vahetus maksma vaid 300 bahti ning õnnelikuna sain just täna oma pilli kätte.

Samuti siin mõni päeva tagasi läks me naabrimehel lauaarvuti pilt mustaks ning me kõik kahtlustasime samuti emaplaadi lõppu. Õnneks seekord piirdus see vaid mälu probleemidega ning ta pääses vaid 2000 bahti eest uue mälu muretsemisega.

Ühesõnaga tundub, et Eesti kliimasse toodetud arvutid ei ole mõeldud töötamaks sellise kuumuse ning niiskusega. Mõtleme just, et peaks ostma läpparitele alla lisajahutuse, kuna muidu varsti lähevad ka meie omade emaplaadid.

Keeruline siin selle tehnikaga ja kõige kurvem on see, et just tehnikast me paljuski kõik sõltume. Pole arvuteid, pole tööd. Lihtne eksole. Ehk ühesõnaga arvutid on vahend meie eksisteerimiseks Phuketil. Järgmiste emaplaatideni :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 03:41 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login