Reisiblogid Travellerspoint-is

Loy Krathong

semi-overcast 31 °C

Eile oli meil harukordne võimalus viibida ühel Taimaa ilusaimal festivalil Loy Krathongil. Ingliskeelne nimetus oleks sellel Floating Festival. Ürituse idee on selles, et kõik inimesed valmistavad omale sellise pisikese laevukese, mis siis festivali ajal täiskuu paistel vette lastakse ning järgnevaks aastaks omale ja lähedastele edu ja õnne soovitakse.

Laevuke koosneb ümmargusest palmipuu rõngast, mis palistatakse erinevat moodi banaanipuu lehega. Rõnga keskele asetatakse erinevaid lilleõisi ning kõige keskele kolm viirukit ning küünal. Seejärel peab paadi omanik lisama sinna oma juuksekarvad, küünetüki ning 1 bahtise mündi. Seejärel asetatakse laevuke vette, süüdatakse viirukid ja küünal ning mõttes soovitakse parimaid soove :)

Meie käisime Loy Krathongi vaatamas Nai Harnis asuvas laguunis, kus siis tehissaare keskele oli püsti pandud minilinnak, kus siis kõikvõimalikud kaubitsejad pakkusid head ja paremat. Samuti olid seal reas erinevad tivoliatraktsioonid ja lastele batuudid.

Ilmavana oli muidugi otsustanud meile käru keerata ning peale kuuma ja kuiva päeva tekkisin kella 17 paiku õhtul taevasse pilved ning just Nai Harni saabumise hetkel hakkas ka sadama. Õnneks see ei kestnud kuigi kaua, kuid vahelduva eduga tibas veidi edasi. Tegemist oli juba teise järjestikuse aastaga, kus just sellel kõige ilusamal päeval on taevas õhtu saabudes pilvine ning täielik nauding vaatemängust jääb kesiseks. Rahvas hakkas oma laevukesi järjest vette laskma ning ka meie otsustasime omad järgi saata. Süütasime viirukid ja küünlad ning lasime paadid vette ning soovisime kõikidele oma lähedastele ning eriti perekonnale head järgnevat ja õnnelikku aastat. Liisu ning Christian olid oma Krathongid ehk laevukesed vastavalt lasteaias ja koolis ise oma kätega valmistanud, mis tegi nende omad veelgi erilisemaks. Kahjuks väikese vihmasabina ning kerge tuule tõttu ei põlenud kellegi küünlad laevukeste peal kuigi kaua, kuid osad vapramad küünlad tegid siiski laguuni ilusaks tuledemereks.

Sealsamas kõrval lasti üles taevasse "love balloonse", mis on silindrikujulised õhupallid, kuhu alla asetatakse küünal ning mis sooja õhu tõttu kõrgele taevasse lendavad. Kohalike sõnul pidi see tähendama head õnne, kui õhupall otse ilusti üles läheb, kuid kui see tuule ja muude mõjutuste korral kusagile alla kukub või ära vajub, siis see pidi jällegi halba õnne tähendama.

Kokkuvõttes oli see tore õhtu, kuna lapsed said ennast batuutidel higiseks hüpatud, kõhud kõik head ja paremat täis pugitud ning me kõik saime seda kord aastas toimuvat ilusat festivali täiel rinnal nautida.

Nai Harnist kodupoole sõites oli mõnus vaadata kuidas igast saarenurgast lasti õhku loveballoone ning taevas oli täitunud sätendavate tulukestega. Ilus, pole midagi öelda :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 04:07 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Tõenäoliselt pärineb see komme hindu traditsioonist, umbes samal ajal peetava Diwali (Dīpāvali) festivalist, mil muuhulgas samuti pannakse küünlad vee peale ujuma. Väga laialdaselt tähistatav.

Tai traditsioonis on selle ujutamise ja lennutamise mõte muuhulgas ka selles, et saata kõik halvad, segavad ja ylearused asjad ja mõtted ja tunded kaugele ja ära. Nonde ujuvate lehekeste peale pannakse ka enda äralõigatud sõrmeküüsi, juukseid jm. Ikka seda, mis on tylikaks muutunud ja millest lahti saada tahetakse.

Nii et pigem minemasaatmise kui juurdekutsumise maagia.

autor Lulu

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login