Reisiblogid Travellerspoint-is

Futsal

sunny 35 °C

Eelnevates postitustes olen ma kirjutanud, kuida Christiani jalgpallitreeningud kulgevad ning millised on võimalused Phuketil treenimiseks. Olen juba pikalt mõelnud, et kuidas sellises kohas nagu Phuket ei ole loogilist jalgpalli treenimise süsteemi, nagu seda on igalpool Euroopas ning teistes arenenud regioonides. Ometi on jalgpall siin üks populaarsemaid spordialasid, mida harrastatakse igal nurgatagusel väljakul. Kuid sellepärast ongi see imelik, et kõik teevad seda lihtsalt fun-i pärast ning sellist akadeemilist ja süstemaatilist treenimist kohtab suht vähe. Eriti veel laste suhtes.

Olles nüüd käinud igal nädalavahetusel treenimas oma kooli juures koos poistega, kes temale enam nii väga pinget ei paku, otsustasin uurida lisavõimalusi. Christiani praeguse treeneri abiga sai mõeldud, et miks mitte lasta tal proovida Futsali. Eeee...et mis asi see selline siis on küsite kohe, eksole :) Futsal on tegelikult üks spetsiifiline jalgpalli vorm, mida reeglina mängitakse siseruumides, kuid kus ei saa kasutada piirdeid, pall on raskem ning ei põrka nii hästi kui tavaline jalgpall ning mängitakse 4+1 väljakumängijaga. Asi oli lihtsalt selles, et Futsali treeningutel osalejad on Christianist märgatavalt suuremad. Kõige noorem mängija oli 10 aastane, kuid kõik teised valdavalt 12-14 aastased "mehemürakad". Mõnele mehele vaatasin ka mina alt üles ning imestasin, et kuidas tänapäeva noored nii varakult juba sellist pikkust on visanud.

Esimene treening leidis siis aset eile tema kooli juures kõvakattega väljakul. Alustuseks pidid nad jooksma kõik ca 1,5km ning tegema erinevaid harjutusi, kõhulihaseid (55 kordust) ning teisi soojendusharjutusi, mida olin harjunud nägema meeste treeningutel ka Eestis. Futsali eripära seisneb veel selles, et sa pead olema tehniliselt väga pädev, kuna väljak on väike, söödud peavad olema täpsed ja tugevad ning mäng on kordades kiirem kui tavaline jalgpall. Arvasin küll alguses, et Christianil võib tekkida kompleks tulles uude tiimi ning mängida endast kordades suuremate poistega, kuid võta näpust. Järjekordselt pidin ma tunnistama fakti kui tubli poeg meil on. Esimestest hetkedest alates oli ta aktiivne pool, triblas, võttis suurtelt palli ära ning lõi ka 2 väravat :) Poisid võtsid ta väga hästi vastu, kuigi osad ei osanud inglise keelt rääkida. Seal trennis ongi nii, et ka treener pursib vaevu inglise keelt ning kõik käsklused ning õpetused on tai keeles.

Trenni sagedus on muidugi muljetavaldav, kuna trenn toimub 5 päeva nädalas ning 2 korda päevas. Hommikul 7-8ni ning õhtul 16-17.30ni. Otsustasime muidugu hommikustest trennidest loobuda, kuna 8 aastasele poisile on juba 5 päeva nädalas suur koormus ning ei tahaks, et ta hakkaks trenni kui kohustust võtma vaid teeks seda mõnu ja naudinguga. Hea on see, et antud tiim käib pidevalt võistlustel ning sõpruskohtumistel teiste klubidega, mis lisab kogu treeningule ka teatud värvingu ning teeb kogu tsükli veidi vaheldusrikkamaks. Eks siis paistab, kuidas asi meeldib ning kas uus Ronaldo on sündimas :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 01:04 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login