Reisiblogid Travellerspoint-is

Keeluseadus

sunny 35 °C

Igas riigis, olgu see siis Eestis või Taimaal, on ikka keegi, kes otsustab midagi ära keelata. Eestis palju boleemikat tekitanud alkoholi müügi piirang on ka siia jõudnud, kuid mõningate nüanssidega.

Nii Phuketil kui ka kogu Taimaal üldse on keelatud müüa vähestes kogustes alkoholi teatud kellaaegadel. Alkoholi müük on lubatud kella 11.00 hommikul kuni 14.00 ning kella 17.00 kuni südaööni.

Suuremad kaupluseketid nagu 7/11 ja Family Mart järgivad antud seadust väga punktuaalselt, kuid siiski võib leida väikseid nurgataguseid kohti, kus saab ka keeluaegadel vähestes kogustes alkoholi osta.

Mõned kauplused kasutavad sellist meetodit, et poes kauba eest makstes arvutatakse alkoholi maksumus taskukalkulkaatoriga kokku ning lüüakse kassast läbi alles lubatud kellaaegadel. Reeglina on see kõik sõltuv sellest, kui head suhted kaupluseomanikul on kohalike politsejõududega. Kauplustes ei ole mõtet hakata nuruma ja vaidlema teemal, et kas siiski kuidagi oleks võimalik alkoholi ostmine keeluaegadel, kuna töötajad on saanud väga selged juhtnöörid ning üldjuhul kõik peavad sellest kinni.

Just siia Phuketile tulles ning oma esimest poetretti tehes, saime kassa juures üllatuse osaliseks, kui meie venipakk kõrvale tõsteti. Kuna olime lisaks veinile toidukorvi ladunud ka mõned õlud, siis soovitas müüja meil mõned pudelid veel krabada. Siis tuligi välja, et keeluseadus on küll, et ei tohi osta alkoholi, kuid see puudutab ostu vähestes kogustes. Alates 10 liitrist ei ole mingit piirangut, niiet võib shopata palju süda lustib. Võimas :)

Võimalik, et selline seadus hoiab tõesti eemale juhutarbijad ning keskendub pigem pikaajalistele elanikele, kes siis varuvad suurema koguse.

Eks igasugune piirang on millekski kasulik, kuid elu on näidanud, et mida rohkem sa piirad, seda enam probleemid just süvenevad.

Päikest!

Kirjutas phuketis 00:23 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Meil Pattayal kyll sellist korda ei ole. Kõigis 7-elevenites, Family Martides ja muudes kohtades myyakse kõikvõimalikku alkoholi ööpäevaringselt ilma mingisuguste piiranguteta.

Aga, jah, Bangkokis näiteks on samasugused piirangud nagu teil seal Phuketis.

Suuremad kogused loetakse hulgiostuks ja nende kohta pole vist tõesti kuskil piiranguid. Noh, kui keegi näiteks omaenda baari jaoks sisse ostab või nii.

(Muide, "poleemika" kirjutatakse tugeva "p-ga", lisan heatahtliku märkuse korras.)

autor Lulu

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login