Reisiblogid Travellerspoint-is

Üks vahva sünnipäev

sunny 37 °C

Oleme siin juba pikka aega suhelnud lähedasemalt ühe Rootsi perega, kellel on Christiani vanune poiss nimega Nicklas. Laupäeval toimus nende vastostetud häärberis lahe sünnipäevapidu. Kokku oli sinna tulnud umbes 15 last ning nende vanemad. On põnev osaleda teisest rahvusest inimese sünnipäeval, kus saad teada nende kommetest, tavadest ning harjumustest.

Sünnipäev algas sellega, et kõik lapsed suurest vaimustusest basseini hüppasid. Tegemist on väga kifti planeeringuga majaga, kus kogu 1600 ruutmeetrisele pinnale on ära mahutatud kogu maja ning majakompleksi keskel laiub võimas bassein. Peaaegu igast maja osast ja toast on võimalik sõna otseses mõttes basseini jalutada. Seal puuduvad igasugused mõtetud muruplatsid ning kohad aias, mida tegelikult me keegi ei kasuta. Ära oli kasutatud kogu õuepind, mis jättis kogu majast mega suure mulje, kuna tänu kliimale hoiad kõik uksed ja klaasseinad lahti ning on tunne, nagu kogu 1600 ruutmeetrit oleks kõik üks suur tuba.

Ühesõnaga lõbutsesid lapsed basseinis nii nagu jaksasid ning vett lahmas igasse ilmakaarde. Küll joosti, mängiti veepüssidega sõda kuni selleni välja, et täideti kõik õhupallid veega ning loobiti veepomme :) Seejärel oli aeg söömise käes. Kui Eesti traditsioon näeb ette, et laud on sünnipäevadel lookas heast ja paremast ning perenaine on kokkamisest täiesti kurnatud, siis sellel sünnipäeval oli valmistatud vaid hiiglama palju suuri pannkooke, mida lapsed siis mõnuga koos maasikamoosiga alla vitsutasid. Sünnipäevalaps sai ise alles 8 aastaseks, kuid juba tundis ta huvi kõikvõimalike pidude vastu ning ka tema tuba oli dekoreeritud erinevate diskopallide, vilkurite ning muu nänniga ja plaadimasin mängis kõikvõimalikke tuntud Rootsi ja välismaised tümpsulugusi. Oli näha, et lastel oli tegevust kogu aja ning keegi ei virisenud, vingunud ega rippunud vanemate küljes.

Sünnipäeva lõppedes on rootslastel mõnus traditsioon, kus kõik lahkujad saavad "kala püüda". See kujutab endast seda, et ukse ette tõmmatakse kardin, kus sünnipäevalaps läheb ühele poole ning teisel poole läheb külaline ning hoiab käes õngeritva nööriga, kuhu otsa on pandud näiteks pesulõks. Seejärel hakkab ta üle kardina kalastama ning sünnipäevalaps paneb sinna ridva otsa mingi üllatuse. Seekord oli selleks ilusti ära pakitud kotike, mis sisaldas erinevaid komme, krõpse ning muid maiustusi. Vürtsi lisati sellega, et vahetevahel pisteti konksu otsa näiteks kummikindad, isa aluspüksid jne :) Nalja kui palju.

Õhtupoole kui lapsed olid lahkunud, siis oli meil peremehega plaanis tega väike grilliõhtu. Grill ise asus ilusa tiigi kaldal, kus ujusid ringi kõikvõimalikud kalad. Grillisime kana, erinevaid juurvilju ning lastele hamburgereid ning friikaid. Loomulikult ei puudunud ka traditsiooniline viskishot, mis kujutas endast jääst tehtud pitsidesse valatud shoti, mis peale joomist tuli basseini pilduda :) Õhtu kulges mõnusasti ning otsustasime lapsed viia Katale, kus toimus juba kolmandat päeva pilkupüüdev tuleshow ja -võistlus, kus erinevad artistid vehkisid nii põlevate vasarate, pulkade kui muu atribuutikaga, kõndisid köie peal ning tegid tuleneelamist. Võitja pidi saama 10000 bahti, mis siis ka see õhtu välja selgitati. Liisu muidugi oli kogu päeva virr varrist nii väsinud, et ta lihtsalt Jana kätel rannas tudima jäi. Kahjuks jäi show meil siis lõpuni vaatamata, kuid pärast kuulsime, et meie lemmik Michael Jacksonit imiteeriv maskiga artist oli võistluse kinni pannud.

Phuketil toimub alati midagi, kuid need põnevad üritused ja kohad on vaja lihtsalt üles leida. Reklaam kui selline on suhteliselt väikene või siis on lihtsalt viga meis, kes sellest kirevas plakatimeres ei suuda seda õiget infot üles leida või ei saa lihtsalt keelest aru. Oleme nii mitmeid põnevaid üritusi maha maganud, kuid ega siis igale poole ka jõudma pea. Hetkel valitseb Phuketil meeletu kuumus ning päike lõõmab armutult. Ka veetemperatuur on läinud kõvasti üle 30 kraadi ning enam ei saa ka seal kuumusele leevendust. Aga...see on tegelikult väääägagi mõnus :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 06:49 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login