Reisiblogid Travellerspoint-is

Lahedad merereisid

sunny 36 °C

Kuna Tai kuulub mereriikide hulka, siis ka Phuketil on kohustuslikud merereisid saanud pea iganädalasteks ajaviite viisideks. Kuna Christianil oli esmaspäev koolist vaba seoses kuninga sünnipäevaga, siis otsustasime koos rootslastest sõpradega minna kusagile merele, kas siis kala püüdma või niisama ilusat ilma nautima. Kaalusime erinevaid võimalusi ning maksumusi ning lõpuks otsustasime hoopis jetiga kimada Coral Islandile või mõnele muule lähisaarele. Hommikul päike lõõmas ning esimesena viis Hakan ära oma naise ja lapse. Tagasi tulles ootas meid üllatus, kuna tuli välja, et see päev polnud võimalik suurte lainete tõttu ei Coralile ega ka Bon Islandile pääseda, mistõttu olid nad suuna võtnud Cape Panwa poolsaarel asuvale rannale.

Rand ise ei olnud ei tea mis ilus, kuid selle korvas võimas jet, millega siis kordamööda sõitmas käisime. Ka Christian istus mul kaksiratsi süles ja nautis igat kiirendust ja kurvi, mis me seal tegime :)

Kusjuures sealsamas oli ka üks mõnus tai söögikoht otse rannal, mis madalhooajal oli täiesti mahajäetud. Nüüd aga kees seal elu täies hoos ning seal sain ka üle pika aja süüa head Fried Rice with Chicken, kuhu oli sisse susatud kõiksuguseid huvitavaid ja uudseid komponente.

Jetisõidu vahepeal sai ka õnged vette visatud ning enamasti lapsed kerisid kordamööda spinninguid ning üritasid kala kätte saada. Kahjuks või õnneks lõppes see seekord taas saagi puudumisega, kuid ega see ei olnudki peamine.

Tagasiteel õnnestus meil jeti pealt üks pagas vette kukutada ning ümber keerates ning järgi minnes sai ka 2 korda järjest vette sulpsatud. Kolmekesi jetil ning lainetega, oli see kurvis kerge tulema. Õnneks olid loomulikult meil kõikidel päästevestid seljas ning sellel kuumal päeval oli see pigem lõbus vahejuhtum kui ebameeldiv kogemus.

Järgmise päeva hommikuks oli meil Hakaniga plaanis minna ühte laeva üle vaatama, mida võiks ka tulevikus erinevate ürituste tarbeks kasutada. Laev aga pidid see päev tegema lõbusõidu Racha Islandile ning otsustasime päeva kaasa teha. Laev ise oli suht suur (23 meetrine ning 3 teki ning 4 konditsioneeritud kajutiga). Sadamast väljudes visati sisse traalimiseks õnged ning serveeriti ka hommikusöök, milleks oli salaami baquette koos kohvi ja karastusjookidega. Sõit kulges rahulikult, päike paistis, muusika tiksus ning kõik tundsid ennast väga mõnusalt. Peale 2 tunnist tiksumist jõudsime Racha Yai saarele, kus laev korraks ankrusse jäi, et kõik soovijad saaksid snorgeldama minna. Seal küll eriti midagi põnevat vaadata ei olnud ning kõikide tungival soovil hakati edasi liikuma Racha Noi poole, mis asus 45 minutilise sõidu kaugusel. Racha Yai sobib eelkõige sukeldumise õppijatele, kus on ilus läbipaistev vesi ning kivide ääres suht korralik korallriff. Samuti on seal olemas ka ilus liivarand ning ka majutusvõimalus 5 tärni hotelli kui ka askeetlike bungalote näol.

Racha Noile jõudes jäime ankrusse ühte looduskaunisse kohta ning serveeriti lõunasöök, milleks seekord oli hiiglaslik viini snitsel koos euroopaliku kartulisalati ning tomatisalatiga. Eks see kõik oli sellepärast nii, et enamus pardalviibijaid olid sakslased, kellele selline toit on eriliselt mokkamööda.

Peale lõunasööki liikusime hetkeks edasi järgmise saarenuki taha, kus sai tehtud järjekordne sukeldumine. Seekord olid sel kohal väga suured lained, mis tegi snorgeldamise eriti põnevaks. Veealune maailm oli juba hulka põnevam ning näha sai kõikvõimalikke vee-elukaid.

Hakkasime vaikselt tagasi pöörduma ning viimane peatus tehti siis uuesti Racha Yai saare teisel küljel, kus saime taas snorgeldama mindud. Sealne veealune pilt võtaks igaühe hingetuks, kuna seal avanes justkui teislaadi maailm. Oleks justkui läbi suurendusklaasi vaadanud mereakvaariumisse kus kõik Nemost tuttavad värvilised sõbrad su silmade eest läbi ujuvad, põhjas askeldavad moreenid ning suured kalaparved liiguvad mööda veealuseid maastikke. Võimas!

Kuna vahepeal oli õnge otsa hakanud ka tuunikala, siis see tehti fileeks ning wasabi ning sojakastmega sai see toorelt sushi pähe kinni pistetud. Kusjuures super maitse, mida edaspidi peaks kindlasti veel proovima. Laevas serveeriti veel puuvilju ning jooke ning vaikselt tiksusime päikeseloojangu saatel tagasi kodusadamasse Chalongi. Tagasi olime kell 19 paiku õhtul ning kogu paadirahvas oli väga rahul kogu päeva, korralduse ning üleüldise tripiga.

Päikest!

Kirjutas phuketis 07:43 Sildid Thailand Tagged cruises

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login