Reisiblogid Travellerspoint-is

Jõuluettevalmistused

sunny 34 °C

Kuigi võiks ju arvata, et elades pidevalt lagipähe paistva päikese all ning nautides 35 kraadiseid temperatuuripügalaid, on jõuluaeg siin kuidagi kauge ning põhjamaine. Tegelikult on ju kõik siin samamoodi kui talvises Euroopas, võibolla vaid väikeste teistsuguste aspektidega.

Kui Eestis läheb tavaliselt jõulumöll kaubanduskeskustes lahti juba novembrikuus, siis siin ilmusid esimesed dekoreeritud jõulukuused poodidesse detsembri alguses ning kogu jõulunänni osakaal kaubanduskeskustes on enamasti vaid marginaalne. Kui poodi sisenedes korraks silmad kinni pigistad, siis jääbki teadmata, et kusagil üldse midagi jõuludega seonduvat olla võiks. Siiski suuremates ja rohkem turiste ootavates kaubanduskeskustes nagu Central Festival ning Jungceilon Patongis mängib veel kõlaritest jõulumuusikat, igal pool töötavad usinad kingipakkijad ning poed on dekoreeritud jõuluteemaliselt.

Kingipakkimistega on siin humoorikas seik, kus A3-st suuremast kinkepaberit annab ikka tikutulega taga otsida. Ja ka kõik ametlikud pakkimisletid pakivad su kingi mitmest väikesest paberist kokku, lõikavad, kleebivad, rebivad :) Ainult Centrali tasuta pakkimislett oli suutnud omale kusagilt sebida suured paberirullid, niiet lõpuks kingid ka ilusad välja nägid.

Oleme siin mõtteid mõlgutanud, et mida jõuluõhtul teha. Vahepeal on jutud käinud ühise pika laua ümber, vahel aga, et võiks kõik koos kusagile jõuluõhtusööki sööma minna. Nüüdseks vist oleme taas oma pika laua juurde pidama jäänud ning menüüsse hakkavad vist kuuluma nii sült, verivorstid, ahjuliha kui ka hapukapsad. Vahva eksole :)

Lastele korraldatakse ikka jõulepeod nii lasteaias kui ka koolis. Christianil hakkab traali-vaali koolis pihtja uba varastel hommikutundidel ning koolipäev saab läbi kella 12 ajal ning Liisul seevastu algavad pidustused 13.30 ning kulmineeruvad näkside söömise ning jõuluvanaga.

Esimest aastat me Janaga tunneme, et jõulud ei söö meie närve. Kui iga aasta on detsember olnud väga närviline aeg koos oma kingiotsimiste ning muude muredega, siis siin on kõik easy-going, kus keegi ei rabele, tõmble ega mõtle ennast hulluks erinevate kinkidega. Ka kohalikud on ülimalt rahulikud veel 2 päeva enne jõululaupäeva, kus vaid mõni üksik laseb oma kinke pakkida või mõni rahulikult mänguasjaletis põnnidele tooteid valib. Ülimõnus, kuna jõulud ju peaks olema selline rahulik ning hingeline aeg.

Lume ja külmatunde puudumise vastu aitab kui pista pea korraks sügavkülmikusse või siis tuleb läbi astuda Patongil asuvast Ice Barist :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 00:18 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

ma vist tahaks selliseid jõulusid.
eriti mõnus tundub see nüüd, kui juba siinsed seljataga.

autor allan

Meie tahame ka selliseid :D

autor Kersti

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login