Reisiblogid Travellerspoint-is

Jõulud Phuketil

sunny 36 °C

Kuidas siis meie peres jõulusid see aasta peeti. Nüüd võib juba tagantjärgi meenutada, et need olid küll ühed omapärasemad jõulud, mis meil kunagi olnud on.

Otsustasime koos oma kommuuniga siin, et võiks teha sellise ühise mõnusa eestlaste söömaaja, kus peaks olema esindatud kõik traditsioonilised eestipärased jõulutoidud. Mõeldud tehtud ning ühel õhtul veiniklaasi taga jagasime üksteisele ülesanded, kes mida ja kui palju vaaritama hakkab. Järgmisel päeval käisime kõik koos rõõmsalt hulgikaubas vajalikke toiduaineid ostmas ning ettevalmistused said alata. Meie pere ülesandeks jäi hapukurkide tegemine, verivorstide küpsetamine ning kogu seltskonnale kartulite koorimine/keetmine. Hapukurke oleme ennegi teinud. Meil nimelt kasvab potis Eestist toodud mädarõikajuur, kust iga kord siis jälle tükikese napsame. Mustsõstralehti olime ka kuivatatud kujul Eestist saanud ning kõik muud saime kohapealt. Samuti ei õnnestu Phuketilt leida verivorsti, mistõttu olid tuttavad meile need Eestist kaasa toonud.

Õhtu saabudes hakkasime palmide alla laudu kokku sättima ning katsime need kõik ilusa punase kangaga. Katsime lauad ning pimeduse saabudes süütasime igal pool küünlad. Arvutist mängis mahe jõulumuusika, muideks Eesti keelne, ning õhkkond oli väga intiimne ning jõulupärane. Niisiis mida me siis sinna lauale kokku saime. Lisaks meie toodud verivorstidele oli meil keedetud sinna hapukapsas, ei puudunud meil korralik ahjuliha, ühed olid valmistanud suure laari pasteeti, keedetud oli kilode viisi täiesti ehedat sülti, laua alt tuli ühel välja purgike pohlamoosi ning kogu asja tipuks oli meil esindatud ka suur toorjuustu mustikakook :) Juba seda kirjutades hakkavad jälle süljenäärmed tööle.

Korra isegi tuli mõni piisk vihma ja kõik mõtlesidki, et oh tore küll, nüüd siis kõrghooajal, kui muidu pole tilkagi vihma tulnud, siis nüüd rikub sellega jõuluõhtu ära, kuid õnneks oli see vaid 2 minutit ning edasine õhtu kulges ilusa tähistaeva all.

Toitu oli niivõrd palju varutud, et keegi enne jonni ei jätnud, kui oli oma kõhu kõike head ja paremat nii palju täis tuupinud, et laua äärest enam liikudagi ei jõudnud. Siiski hakkasime kaugelt kuulma päkapikkude samme ning lapsed ja emmed saatsime kiiresti majade ette parkimisplatsile hanede-luikede mängu mängima. Samal ajal toimetasid päkapikud kõik kingid ilusasti kuuskede alla ning õige varsti oli kilkamist ja avastamisrõõmu oi kui palju. Kingid kätte saadud ja uued mänguasjad järgi proovitud, hakkasime kõik koos mängima igast vahvaid seltskonnamänge, et vähegi täissöödud kõhule leevendust pakkuda. Osad vaprad pidasid vastu mängides varaste hommikutundideni ning siis saabus ka meie külakesse öörahu.

Hommik algas mõnusa päikesepaistega ning puudus igasugune arusaam, et eile oli olnud mingi jõulupidu. Väljas oli taas 35 kraadi sooja ning seadsime sammud ranna poole. Täna teisel jõulupühal olime taas rannas ning lasime päikesel ennast mõnusalt praadida. Millal siis veel saad nautida sedavõrd kuuma ilma jõulude ajal. Alati on ju olnud külm ja kõle.

Päikest ja rahulikku jõuluaega ning peatset saabuvat teguderohket uut ja veelgi positiivsemat uut aastat.

Kirjutas phuketis 01:57 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Väga huvitav lugemine!Soovin Teile kõigile head aasta lõppu ja päikselist uut aastat seal võõrsil!

autor ivi

Toredat vana-aasta lõppu ja teguderohket uut!!! soovivad villa Chalongi hiljutised kylalised...Tarmod:), Aire ja Kristina

autor kristina

rõõmsat vana-aasta lõppu ja teguderohket uut !! hiljutised elanikud villa Chalongist:)

autor kristina karu

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login