Reisiblogid Travellerspoint-is

Uue aasta toimetamised

sunny 35 °C

Pole nii ammu ühtegi blogi sissekannet teinud, et lausa piinlik on juba. Päevad on lennanud üksteise järel nii kiiresti, et varsti hakkab kuu läbi saama, kuid on olnud vähe neid hetki, kus lihtsalt rahulikult maha istuda ning näiteks raamatutki lugeda.

Aasta on alanud siin Phuketil kõrghooaja meeleolus, kus kõik rannad, tänavad, kauplused jne. asutused on täidetud tuhandete turistidega. Autoga liiklejate jaoks on liiklus muutunud väljakannatamatuks ning ka lihtsalt rannas vedelemine on muutunud keeruliseks inimeste rohkuse tõttu. Kõik see on muidugi seletatav ilusate ilmadega. Hommikuti üles ärgates ei mäletagi seda korda, kui ei paistnuks päikest. Ei pea mõtlema enam selle peale, et milliseks kujuneb homne ilm, kuna see on niikuinii ilus ja päikesepaisteline.

Ka Eestist on Phuketile tulnud sadu kui mitte juba tuhandeid külastajaid, kuna niisama turistipiirkonnas kõndides kuuled igal pole eesti keelt kõnelevaid inimesi. Iga päev tulevate mailide näol võib aka järeldada, et Eestist Phuketile on tulemas veel meeletul hulgal eestlasi, mis näitab järjest kasvavat huvi Phuketi vastu.

Christianil jõusid kätte semestri poolaeg, mil tal tuli kolme päeva vältel sooritada vaheeksamid. Kolmele päevale oli ära jaotatud erinevad õppeained, nagu matemaatika, sotsiaalained, loodus, tai keel ning erinevad inglise keele testid. Kahel esimesel päeval tuli ta koju nägu naerul ning enda vältel oli ta õigesti pannud peaaegu kõik vastused. Kolmandal päeval olid aga talle ette antud mingid taikeelsed väljendid ja sõnad, millest ta polnud kunagi kuulnud midagi ning see oli veid halvasti läinud...vist...kuna tulemused saab teada alles 1. veebruaril. Christian on isegi teinud märkimisväärseid edusamme. Tal on peas näiteks kogu tai tähestik ning ta teab neid tai tähti ning nende tähendust. Kohalikud valged nimetavad seda spagetitähestikuks :) Samuti ei valmista talle probleeme numbrid ning inglise keelest rääkimata. See tuleb varsti juba vääägagi soravalt välja. Märtsist hakkab Christianil kahe kuu pikkune suvevaheaeg ning uus kooliaasta juba 10. maist.

Liisul vahetus aasta lõpus õpetaja ning sellise vanema austraallasest pedagoogi asemele võeti noorem inglasest naisterahvas, kes peab küll veel palju pingutama, et saavutada õpetamises sama taset, mis eelmine õpetaja. Vähemalt nüüdseks on Liisu ta ilusasti omaks võtnud.

Eelmine pühapäev käisime terve perega Phuket Townis vesijalgratastega sõitmas. Leidsime sellise armsa tiigikese keset suurt linnakära, kus saime mõnuga nahavahe märjaks vändatud. Eile käisime Christianiga kinos paljukiidetud Avatari vaatamas ning see jättis küll mõlemale võimsa mulje.

Ega siin midagi väga erilist vahepeal nagu toimunud ei olegi. Elame sellist argist elu, kus nädala sees on esikohal töö ning nädalavahetusteti perekondlikud lõbusamad tegemised ja toimetamised. Eks vahepeal saab ennast nii massaazide kui ka rannaskäimistega poputatud, kuid ega siis puhtast lebotamisest ära ei ela :)

Riburada hakkavad nüüd meile ka Eesti sõbrad külla tulema, mis toob kindlasti meie argiellu tiba vaheldust ning põnevaid seiklusi juurde :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:00 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login