Reisiblogid Travellerspoint-is

Tai keel

sunny 35 °C

Olles siin Taimaal aega veetnud juba üle 7 kuu, hakkas meid häirima tõsiasi, et me ei saa ega oska aru saada ja suhelda tai keeles. Imelik eksole, kuid tuleb välja, et kui tahta odavalt ja hästi hakkama saada ning asjaajamistes kiiret reageeringut saada, tuleb osata suhelda kohalikega. Kohalikel on aga inglise keelega suht halvasti ning vaid vähene osa suudab sinust aru saada ning ka vastu rääkida.

Niisiis hakkasime uurima erinevaid võimalusi Tai keele õppimiseks. Osad eestlased on siin juba ise õppides üritanud interneti allalaaditud materjalide põhjal midagi õppida, kuid ma teadsin, et mul ei ole selleks püsivust ning kohe kindlasti ei suuda ma haarata keelt õigesti.

Leidsime ühe netisaidi Learn Thai Phuket ning otsustasime tädiga kokku saada ning lähemalt võimalusi arutada. Klassiruum asus Chalong Circle läheduses ühe büroomaja teisel korrusel ning mille suurus ei olnud üle 5m2 :) Alguses oli see veica ehmatav, kuid hiljem osutus see siiski ideaalseks lahenduseks. Õpetaja oli väga meeldiv naisterahvas ning kelle inglise keelgi oli sujuv ja arusaadav. Saime kokkuleppele, et ta hakkab õpetama mind, Janat ning meie sõpra Tarmot ja kõike seda personaalselt. Keelt ongi mõtekas õppida väga väikese inimeste arvuga, kuna siis jõuab õpetaja suhelda kõikidega ning tund on efektiivsem.

Esimene tund leidis aset meil eelmisel nädalal ning algas häälduse õppimisega. Nimelt on tai keeles väga tähtis roll hääldusel, kuna häält erinevalt kergitades ja langetades on samadel sõnadel erinev tähendus. Näiteks sõna "ma" tähendab nii koera, hobust kui ka tegusõna tulema :)

15 tunnine kursus maksab 3000 bahti inimene ning lisaks tuli osta 250 bahti eest õpik.

Peale tunni lõppu oli juba mingisugune pilt ees ning oskasime juba suhelda mõnede lausetega. A la minu nimi on ja kus sa elad ja mis sulle meeldib ja siis vastata neile jne. Ühesõnaga jäime väga rahule ning ootame juba huviga järgmisi tunde, et lõpuks aru saada, mida kohalikud meile ning meie selja taga räägivad :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:14 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login