Reisiblogid Travellerspoint-is

Kaasmaalased

sunny 34 °C

Käesolev kõrghooaeg on Phuketil toonud ning toob ka edaspidi sadu või isegi tuhandeid eestlasi, kes siin lühemat või pikemat aega oma puhkust veedavad. Nii mina kui ka Tarmo oleme siin üritanud läbi Phukest.com kui ka oma blogide kaudu veidike kaasmaallastele siinset eluolu valgustada, nõu anda, juhendada, vajadusel leida soovijatele majutust, transpordivahendid kui ka organiseerida ning sebida erinevaid tuure ja tegemisi. Ühesõnaga nagu väike turismiagentuur, mis senini on toiminud vaid entusiasmist ning liigsest pealehakkamisest. Kahjuks on seda viimasel ajal hakanud paljud ära kasutama meie teadmisi, tegemisi ning see on omakorda tõmmanud meie indu ning tarmukust veidike tagasi.

Nagu ennist mainisin, on kõik senini toiminud suht mittetulundusühingu põhimõttel ning erilisi kasumeid ega kullamägesid pole me siin kokku ajanud nagu paljud seda kindlasti mõtlevad. Siinkohal tulebki meelde ühes perefoorumist läbikõlanud lause, kus on mustvalgelt kirjas soovitus tulla Phuketile ning meid üles otsida, kuna me organiseerime, teeme ja sebime kõik tasuta :) Eksole onju...kuid kahjuks peame tõdema ka meie, et tasuta asju ei ole olemas ega tule ka. Nimelt kõikidel sebimistel, majutuste otsimistel ning muudel abistamiste meetoditel on ka omad kulud, mida reeglina "abivajaja" ei näe ega tea. Senini oleme paljuski silma kinni pigistanud ning mitmeid kordi mõru pilli alla neelanud, kui peale mõnenädalast sebimist, nõuandmist ja asjatamist kuuled tagaselja räägitavat kuidas ikka eestlased teisi eestlasi nöörivad ning tehes seda kõike basseiniäärel jalga kõigutades ning õlut rüübates. Ega nemad ei arvesta ju asjaolu, et nende heaolu nimel on päris paljud inimesed ringi sõitnud, helistanud mitmetesse kohtadesse ning pahatihti ka perekonna arvelt oma aega kulutanud. Siis minnakse tagasi Eestisse ning jahvatatakse tuttavatele, et mingi asi oli 100 bahti kallim, kui tema oleks seda ise sebides kusagilt turismiputkast saanud, et vat kus nöörivad. Aga palun...oleks siis õllejoomise asemel käinud ja sebinud ja ise vaadanud kuidas hakkama saada. Hea näide on see, et oleme käinud suht öösel hädas inimesega mööda hotelle ja majutusasutusi ning püüdnud talle sobivat elukohta leida, kuna ta pidi hommikul kohe välja tsekkima vanast hotellist. Pidime hommikul kohe kontakteeruma, kuid arvake ära...ei mingisugust kontakti enam, kuigi sobilik variant oli leitud ja kokkulepitudki juba :)

Ma mingi hetk veidike juurdlesin selle üle, et kas need negatiivsed ilmingud võivad olla omased ainult meile. Kuid siis sai räägitud veel mõnede pikaajaliste eestlastega, kelledel olid samad emotsioonid juba ammu enne meid. Mõned jutud, mida osade turistide kohta räägiti, mida nad korda saatsid ja kuidas oma võõrustajaga käitusid, ajasid lihtsalt alguses naerma, kuid hiljem analüüsides said aru, et midagi on siin ikka väga valesti. Inimesed peaksid aru saama, et Phuket ei ole mingi maailma odavaim koht kuhu reisida ning pahatihti tuleb siin elamise ning reisimise eest tasuda suuremaid summasid kui on ette kujutatud. Paljudel ongi ettekujutus Taimaast kui vaesest odavast kohast, kus 1000 krooni eest võib ilma teha :)

See nagu teebki paljuski kurvaks, et mõned inimesed on väga kitsarinnalised ning näevad ainult endi ninaette. Nad ei suuda haarata suuremat pilti ning näha oma ümber toimuvat. Ma tean, et see ei ole ainult eestlastele omane, kuid kahjuks teiste rahvuste eest ei oska nii vahetult praegu kaasa rääkida.

Ma olen üdini õnnelik, et siiski kitsarinnaliste inimeste osakaal on senini olnud suht väike ning enamus oskavad hinnata meie püüdlusi teha teie puhkus Phuketil võimalikult meeldivaks. Paljud on öelnud, et selge see, et te teete seda oma vabast ajast ja paljuski entusiasmist, kuid teenus on teenus. Igal asjal on oma hind ning igal tegevusel omad kulud. Ma ei räägi loomulikult lähedastest sõpradest :) Me oleme Tarmoga mõelnud mingisuguse hinnakirja juurutamist ning võibolla mingi hetk ka selle teeme, kuid siiani ei ole me veendunud olnud selle vajalikkuses. Kuid nüüd, kui mõningaid negatiivseid kogemusi arvesse võttes, siis tuleb uuesti selles valguses mõtlema hakata. Eks see rahateema on alati olnud väga ebameeldiv kõikide jaoks. Paljud ongi küsinud, et kuidas me teie sebimiste eest tasuda saaksime ning me ei oska kunagi midagi vastata, kuna oma aega siin hinnata on keeruline. Eks see ole pigem iga inimese enda südametunnistuse asi, kuidas ta meie pakutuga rahule jäi, kuidas ta hindas meie panust tema heaolusse.

Me oleme alati väga õnnelikud, kui keegi meiega kontakteerub kas siis interneti vahendusel enne reisi, et infot ammutada või saada majutusvõimalusi teatud perioodiks või siis lihtsalt niisama paar julgustavat sõna öelda. Osad inimesed on tulnud siia, meile helistanud ning näiteks niisama juttu puhuma kutsunud. See kõik on väga tervitatav ning me alati hea meelega tuleme ning aitame või anname nõu ükskõik millises Phuketit puudutavas teemas. Lihtsalt kahju on sellest, kui mõned seda ei hinda, siinkohal nimesid nimetamata jättes. Eks igaüks vaadaku pärast ise oma südametunnistuse sisse ning mõelgu, mida oleks võinud teha teisiti või mida tegemata jätta.

Ma loodan, et selle kirjutisega ei pahandanud ma kedagi ega tõrjunud kedagi eemale. Me oleme alati valmis nõu ja jõuga teid abistama, kuid eks vahetevahel oleks peale kõiki jõupingutusi ka ühest rõõmsast ja SIIRAST tänusõnast palju abi. Mage on see, kui teed midagi ning sellele lihtsalt vilistatakse või sind heidetakse nurka pärast kasutamist kui määrdunud põrandalappi. Samas teiste inimestega on lausa lust siin koos aega veeta ning ka näiteks eestimaist kiluleiba süüa või siis kaasatoodud A Le Coq-i õlut taasavastada.

Taimaa on "Land of Smiles", niiet rohkem sallivust ning päikest teie kõikide südametesse :)

Kirjutas phuketis 07:23 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Vaga oige tahelepanek, mul on muidugi kahju, et kaasmaalased on oma kaitumisega selliseid tundeid pohjustanud. Olen pikalt jalginud ja lugenud Teie tegemisi Phuketil ja toesti koik see info mida jagate teistega, majutuste pakkumine, tripid.... no arusaamatu miks suudavad meie kallid eestlased veel imestama panna oma sapiste markustega!!!! Ise organiseerides ja otsides jaaks kindlasti pool kui mitte kolmveerand vajalikku infot saamata ja lepitaks palju kesisemate valikutega, aga kui keegi aitab, siis ei suudeta isegi tanulik olla.... Soovitan kindlasti ignoreerida selliseid vaiklasi kommentaare. Igal juhul palju joudu ja jaksu- Te olete megad!!!!! Kairit koos abikaasa ja lastega!

autor Kairit

kibestumus

autor dow

Täpselt minu mõte! Olles ka siin üht-teist sebinud ja organiseerinud, enamus juhtudel oma kulu ja kirjadega. Ning tänutäheks paaril korral sama, mis eelpool jutus kirjas. On nina peale visatud, et ei olnud kõige odavam kõikidest võimalikest variantidest. Kõige absurdsem puhkaja leidis peale seda, kui olin organiseerinud tema haiglasoleku, kindlustused, käinud kätt hoidmas iga päev, et Tai on ikka üks mõttetu koht küll ja aitäh oli liiga palju oodatud! Nii et jah, jääb üle soovida vaid heatahtlikke külastajaid siia, kes teadvustavad endale juba enne lennukisse astumist, kuhu ja milleks tulevad.

autor PankuPanku

Meie jäime kyll Teie poolt pakutud transpordivahenditega rahule :) kuigi me teame ka , et ise otsides oleks olnud odavam..kuid selles polnudki asi...meile sobis mugavus, et rattad toodi kohale...Aitä! Antud hetkel jääb kripeldama, et pakutud "vana tallinn" oligi ehk liiga nadi teie teenuse eest..

autor pipi

Kallid Phuketi eestlased! Ärge laske tujul langeda ja votke asja huumoriga. Nagu tundub, toimib eestlaste puhul eriti hästi vanasona.ükski heategu ei jää karistamata. Virisejaid on alati. Hinnakiri on hea idee. Palujatel lihtsam ja teil ka. Nagu isegi ütlesite, on raha paha küsida ja vahel ei oska ka pakkuda. Siis on asi lihtsam ja konkreetsem.
Tulime kaaslasega ka paar nädalat tagasi Phuketilt. Reis oli meil kenasti planeeritud, koik sujus. Lugesin enne reisi teie kodulehekülge ja sain palju huvitavat infi. Hea oli teada, et tagataskus on voimalus häda korral kellegi poole pöörduda.
Jaksu teile! Olge tublid ja jätkake samas vaimus.

autor Turist

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login