Reisiblogid Travellerspoint-is

Head uut 4707 aastat!

sunny 35 °C

Meil siin Taimaal on ikka vedanud. Me saame tähistada uue aasta saabumist mitmetel erinevatel kordadel aasta jooksul. Seekord siis on põhjust soovida head uut aastat Hiina kalendri järgi, mis teadaolevalt saabus Tiigri aasta ning numbriks sellel 4707.

Phuketil hakkasid pidustused juba nädala alguses, kui igale poole ilmusid lipukesed ning templite juurde hakati püsti panema müügilette ning ehitama lavasid ja atraktsioone. Meie ligidal asuvas Chalongi templis hakkas möll pihta juba kolmapäevast, kui templi territooriumile vurasid sajad autod, kust laaditi maha tivoli atraktsioone ning kõiksugu müügimaterjali.

Meie otsustasime külastada neid pidustusi hoopis päev varem ehk siis 13. veebruaril. Juba kaugelt oli tunda, et mingi suur üritus on toimumas, kuna suur tee oli kõik umbes autodest ning parkimiskoha leidmisega oli veidike raskusi. Esmapilgul meenutas kogu see üritus Phuket Townis toimuvat ööturgu, kus olid kohal kõikvõimalikud kaubitsejad, alates lihavardamüüjast kuni elusloomade kaubitsejateni välja. Lastel oli muidugi mõnus näha kõiki neid pisikesi kutsikaid, oravaid, sadade viisi hunnikutes hüplevaid jäneseid, papagoisid ning iguaane. Kõik oli kaubaks. Näiteks jänese sai soetada omale kõigest 150 bahtiga ning akvaariumikalasid 5 bahtiga.

Lastel oli loomulikult primaarne jõuda sellest segasummasuvilast välja tivoli atraktsioonideni, kuhu me siis ka sammud seadsime. Edasine õhtu mööduski enamasti erinevate karusellide ja tivolimängude putkade vahel tiirutamise tähe all. Eemal oli suur lava püsti pandud, kuid kuna kell oli alles poisike, siis keegi seal veel ei esinenud. Turvalisusest rääkides oli hea kontrast see, et kõrvuti olid püsti pandud kaks väga erinevat atraktsiooni. Nimelt laste suur täispuhutav batuut ning mõne meetri kaugusel sai sõdurpoiste juures päris relvadest märki lasta :)

Käisime ära ka mingisugusel vaaterattal, mis kolises ja logises küll nii, et seal üleval pisikeses raudpuuris kõikudes eriti turvalist tunnet ei tekkinud. Christianile pakkus palju nalja see, kui sai pallidega märklaua pihta visata ning veetünnide kohal istuvaid tüdrukuid vette plartsatada.

Kuna Liisu hakkas meil 8 paiku ära väsima, siis otsustasime seekordse õhtu lõpetada ning samme kodu poole seadma hakata. Kuna meie maja asub sealt templist oma 3km kaugusel, oli siiski hiliste öötundideni veel hästi kosta kogu möll ning kontsert.

14. veebruar möödus meil alguses Valentinipäeva hõnguselt ning õhtul Miku 1. sünnipäeva tähistades Nai Harni rannas pikniku stiilis. Sai söödud kiluleiba ning kõike muud paremat. Pimeduse saabudes lasti õhku veel ka love-balloon ning edasi kobisime juba koju oma ülisooja basseini :) Isegi Franky käis meil ujumas.

Räägitakse, et Tiigri aasta tuleb väga seiklusterohke. Eks siis näis, algus on igaljuhul tehtud.

Ilusat sõbrapäeva kõikidele ning head uut Tiigri aastat :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:33 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login