Reisiblogid Travellerspoint-is

Viisad pikendatud...peaaegu :)

sunny 36 °C

Ühesõnaga meie siinviibimse esimene aastakene hakkab vaikselt lähemale jõudma ning juba varakult pidime mõtlema hakkama, kuidas siin ametlikult ka pikemalt saaks viibida. Kuna olime saanud eelmise aasta mai kuus aastase Non-O mitme sisenemisega viisa, siis tuli mõelda edaspidiste viisavariantide peale.

Kaalutud sai nii uuesti Hulli saatkonnast taotlemist kui ka äriviisa tegemist. Hulli puhul mängiks rolli jälle ajafaktor (kuni 3 nädalat ootamist ja närveerimist) ning äriviisa puhul kaasneksid sellega liiga suured kulud nii soetusele kui ka igakuised väljaminekud. Hakkasin uurima siis Non-O viisa pikendamist Tai riigis sees olles ning pika otsingu tulemusena, leidsime vajalikud ning sobivad lahendused.

Viisa pikendamiseks on vaja uskumatul määral paberit määrida ning kogu protsessiga kaasnev dokumentatsioon oli muljetäratav. Non-O viisa pikendamiseks siseriigiliselt oli meil vaja alljägnevaid dokumente:

- passikoopiad (igat 2 eksemplari)
- sünnitunnistuste koopiad (2 eksemplari)
- abielutunnituse koopia (2 eksemplari)
- 2 fotot igast viisataotlejast
- tööluba
- firma dokumendid
- Tai staffi sotsiaalmakse kviitungid
- minu kui taotleja ja tööloaomaniku sotsiaalmakse kviitungid
- minu kui töötaja maksukviitungid
- pildid ettevõtte hoonest nii seest kui ka väljast
- ettevõtte direktori isikutunnistuse koopia (tailasest direktor)
- avaldus viisade pikendamiseks (iga taotleja kohta üks eksemplar)
- ettevõtte kinnitus minu töökoha säilimise üle

jne.

Kindlasti jäi midagi kahe silma vahele siin loetelus, kuid põhipunktid said kirja. Lisaks sellele oli loomulikult vaja üsna korralik kogus sularaha, kuid kokkuvõttes tuli selline asjaajamine soodsam, kui uue viisa taotlemine neljale inimesele Hulli saatkonnast.

Kuna 11. märts pidi olema meie järjekordse visa-runi tähtpäev, siis närveerides ja küüsi närides sai oma passe tagasi oodatud, et kas saab uue viisa või mitte. Lõpuks siiski 12. kuupäeva õhtuks saime oma passid kätte, kus oli sisse löödud tempel, et dokumendid on võetud menetlusse ning aastase viisatempli saamiseks paluti tagasi Immigratsiooniametisse pöörduda 10. aprillil. Ühesõnaga üle kassi oleme saanud, kuid jäänud on ületada veel vaid kassi saba.

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:58 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login