Reisiblogid Travellerspoint-is

Vahvad politseionud

sunny 35 °C

Olen juba pikka aega mõelnud, et peaks mõne sõnaga kirjutama kohalikest mundrikandjatest ehk vahvatest politseionudest. Politsei Phuketil on nagu politsei ikka, peab korda, kirjutab korrarikkujatele trahve ning teeb kõike mida politseinikud tegema peavad....kuid teistmoodi :)

Politseinikud näevad siin kusjuures väga vinged välja, neil on peaaegu liibuv kostüüm seljas ning loomulikult täielik politseivarustus. Lisan siin ka ühe pildi kohalikult politseinikust, kust on hästi näha, kuidas nad välja näevad.

DSCN1162.jpg

Politsei toimetab siin aga kummalise graafiku alusel. Nad teevad teatud ajahetkedel kõik ühte ja sama tegevust, kusjuures kõik on enamvähem ettearvatav. Hommikuse ning õhtuse tipptunni ajal nad reguleerivad liiklust ning siis juhilube ega muid asju ei kontrollita. Lõuna paiku on teatud kohtades reidid (reeglina on kõik kohad teada ning ega nad eriti oma asukohta muuta ei viitsi) ning siis kontrollitakse eelkõige rollerijuhtide kiivrikandmist (juhil peab alati kiiver peas olema) kui ka juhiluba. See pole oluline siis, et kas ületad kiirust või sõidad täis peaga. Juhul kui pole juhiluba kaasas või pole kiivrit peas, tuleb tasuda trahv 300 bahti, mida tuleb siis jala lähimasse politseijaoskonda maksma kõmpida. Mõnikord on sealsamas kohal ka kohe mototaksod, kes sind siis 3 korda kallima hinna eest varmalt politseijaoskonda on nõus toimetama. Maksad trahvi ära ning saad päevase immuunsuse ning sama asja eest sel päeval enam trahvi teha ei tohi.

Reeglina toimuvad sellised reidid tihedamalt just kuu lõpus, kui on vaja nähtavasti mingeid kvoote täita või palgafondi raha saada. Kuu alguses reeglina selliseid reide ei näe.

Vahetevahel teevad politseinikud aga igasugu kummalisi asju...näiteks ühte mu tuttavat peeti autoga kinni ning küsiti ainult kahte asja...kust ta tuleb ja kuhu läheb. Seejärel sooviti head teed. Kui mu tuttav siis küsis, et mis värk on, vastati ainult, et neil on sellist infot vaja statistika jaoks :)

Ükskord kui Jana sõitis Liisuga Chalingi ringile, siis politseinik viipas neile, või neile vähemalt tundus nii. Kui nad peaaegu seisma jäid, siis politseinik võttis lihtsalt Liisu põsest kinni ja tegi tutipluti :) :) :) ja soovis head teed. Uskumatu.

Mõned kuud tagasi sai siin autoga Bangkoki sõidetud ning juba sinna minnes peeti meid kiirteel kinni. Politsei vaatas dokumente ning ütles, et me sõitsime valel pool teed. Me siis, et mismõttes valelpool, kuid tema ei jätnud jonni ja raius oma. Me olime kuulnud varem, et selliseid asju juhtub ning otsustasime kiiruse huvides asja bahtides lahendada. Peale 500 bahti ulatamist läks politseiniku nägu naerule ning ta soovis meile mitu korda Good Luck for You, my friends. Hiljem kuulsime oma Bangkoki tuttava käest, et max summa mida politseinikule anda tuleb on 100 bahti, mistõttu ta ütles jah et see oli üks väga "lucky policeman" :) Tagasiteel peeti meid jälle kinni, seekord siis ettekäändega, et me ületasime kiirust. Kui küsisime, et kui palju ja tegelt me ju ei ületanud, siis tema ütles, et talle tundus nii ja kõik :) Seekord siis tegi 100 bahti jälle oma töö ning sõit võis jätkuda. Kui keegi nüüd mõtleb, et me maksime nagu altkäemaksu politseile, siis siin seda nii võtta ei saa. Tuli välja, et see ongi nö kiirteemaks, mida politseinikud koguvad, mõeldes välja kõikvõimalikke ettekäändeid. Vastu pole mõtet vaielda ning mingeid ametlikke pabereid nõudma hakata, kuna see võib võtta mitmeid päevi aega ning lisaks keelebarjäärile võib asi kordades kallimaks minna.

Tegelikult on politseinikud siin toredad ning kõik neid aktsepteerivad. Kui politsei sind peatab, siis ei teki sellist hirmunud olekut nagu seda tekkis Eestis. Siin politsei on sõbralik, viskab nalja ning reeglina palju haiget ei tee :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:19 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login