Reisiblogid Travellerspoint-is

Meie uus kodu

sunny 37 °C

Eelis pangalaenu ja kinnisvara mitteomamisel on see, et on vabadus iga kell oma elukohta muuta ilma suuremate probleemideta. Meie eelmisel elukohal ei olnud tegelikult mitte midagi viga ning meil oli väga kahju sealt lahkuda, kuid kuna olime seal ühes kohas peaaegu aastake juba olnud, siis oli tekkinud isu millegi uue järele, et saada veidike vaheldust.

Olime juba mõnda aega vaadanud erinevaid kinnisvarakuulutusi, käinud paljudes majades juba vaatamas, kuid midagi meie hinnaklassile ning tingimustele vastavat nagu ei leidunud. Ühel päeval käisime Liisu lasteaia juhataja Danny õe (sai muide 5 aastaseks) sünnipäeval ühes villas Kata mäe jalamil. Meile väga see villa meeldis ning väikese kadeduseussiga hinges tunnustasime Danny valikut (ta ise oli nimelt kolinud sinna sisse mõned kuud tagasi). Samas nägime, et seal on ka samasugune naabermaja ning sai küsitud, et ega see rendis pole. Danny sõnul elas seal aga üks austerlane ning maja on hõivatud. Ok, see selleks.

Läks siis nädalakene vist mööda, kui Danny mulle helistas ning ütles, et ta on kuulnud, et naaber otsustas tagasi Austriasse kolida ning maja hakkab vabanema. Juba mõne päeva pärast käisime seda maja siis ka oma silmaga vaatamas ning läbi mõningaste arutelude otsustasime selle lõpuks võtta. Kuna tegemist on siiski peaaegu 400m2 suuruse majaga ning mille hinnatase oli kõrgem meie praegusest elukohast, siis otsustasime sõber Tarmoga lõppkokkuvõttes leivad ühte kappi panna, et kulusid jagada ning üleüldse efektiivsemalt siin eksisteerida :) Nimelt ju me teeme niivõi teisiti kõike koos, mis andis ka meile suurepärase logistilise eelise.

28. märtsil hakkasime kolima. Uskumatu kui palju selle siin viibitud aja jooksul on kogunenud igast träni. Oleme küll oma ostmisi väga kriitiliselt piiranud, kuid siiski õnnetus meil ühest majast teise kolida 5 autokastitäit kraami. Esimene öö uues majas oli harjumatu, kuid kõik järgnevad ööd on olnud suurepärased. Nüüdseks oleme juba täiesti ära harjunud ning kõik tundub niivõrd loomulik.

Eks meile tuli nüüd organiseerida majja internet, tegeleda ise basseinipuhastusega, tegeleda veidi aednikutöödega, teha majas täiskoristus jnejnejne. Ühesõnaga tegeleda tuli paljude selliste asjadega, millega vanas majas tegelesid erinevad teenusepakkujad. Eks aeg näitab kui kaua me viitsime ja tahame ise näiteks basseini puhastada, kuid alguses on see põnev ja loomupärane.

IMG_1023.jpgIMG_1027.jpgIMG_1021.jpgIMG_1020.jpgIMG_1019.jpgIMG_1028.jpg

Ok nüüd siis veidike majast. Maja asub meil mäe jalamil ning tupiktee lõpus. Maja tagahoovist paistab otse kätte mäekülg, ühel pool on üks teine hetkel veel inimtühi uus villa ning teisel pool üks tühi krunt. Tänaval kasvavad suured palmid ning elu siin on üldse väga loodusekeskne. Siit muidugi igasugused looma ja linnuprobleemid :) Oleme juba aias rohelist ussi näinud, Tarmot hammustas tuppa sisse roomanud punane sajajalgne, aia kivimüüril elab meil 30cm pikkune jäme geko, aiapeal käib vahetevahel uudistamas mingisugune ahv (kahjuks ise pole veel näinud), kassid, koerad ja igasugused putukad :) Esimestel päevadel tellisime ka kohe kahjuritõrje, kes siis terve aia ja maja ära tossutas ning peale seda on putukapopulatsioon tasakaalustunud normi piiridesse :)
Tagasi maja juurede nüüd. Majas on 3 magamistuba, 2 ühes tiivas ja 1 teises tiivas, mis pakub siis kahele perele piisava privaatsuse. Allkorrusel on suur elutuba, söögituba koos euroopaliku köögiga, pesumasinaruum ning sansõlm. Samuti on olemas siin väike panipaik asjade hoiustamiseks. Elutoast pääseb otse suurele rõdule ning samuti avaneb üks elutoa sein välja aeda, kus on 9m pikkune sügav bassein ning õueala grillimiseks ning niisama lebotamiseks. Ülevalt meie magamistoast avaneb suurepärane vaada Big Buddhale ning sealt rõdult oleme nii mõnelgi õhtul näiteks äikesetorme ja välgunooli pildistamas käinud.

Eks paistab, kuidas meil siin majas minema hakkab, kuid senini on kõik rahul ning enamgi veel. Esimese kuu lõpus saame hinnata oma elektritarbimise ning muud kommunaalid kokku ning saame teada ka maja lõpliku rahalise maksumuse.

Kes külla tahab tulla, see on igati oodatud. Soolaleivapidu siinsetele kohalikele elanikele on juba seljataga ning uued soolaleivalised on meile alati teretulnud.

Päikest!

Kirjutas phuketis 21:20 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login