Reisiblogid Travellerspoint-is

Sõda

sunny 37 °C

Me oleme siin Taimaal olnud tunnistajaks juba mitmetele uue aasta saabumistele ning nüüd oli siis järg Tai uusaasta pidustuste käes. See ei olnud isegi pidustus, see oli sõda...veesõda.

Kujutate ette, kuidas kõik kohalikud ning turistid muutuvad ühtäkki väikesteks lasteks, kes kilgates veepüssid käes mööda teid ringi jooksevad ning üksteist pritsivad. Nii vanad kui noored, naised, mehed ning lapsed pidasid maha hommikust õhtuni vältava üleriigilise veesõja, et tähistada sellega madalhooaja saabumist. Songkran on levinud üle Taimaa alates põhja-Taist, kuhu see arvatavalt on tulnud Birmast. Senini pidid kõige vägevamad pidustusedki aset leidma põhja-Tai linnas Chiang Mais, kus neen vältavad kuni 6 päeva.

Vee viskamine teiste inimeste pihta oli algselt seotud religioossete tagamaadega, kuid nüüdseks on sellest kujunenud lihtsalt fun ajaviide. Phuketil kestavad Songkrani pidustused 13.-15. aprillini, kuid reaalne veesõda käis siiski vaid ainult esimesel päeval.

Ühesõnaga otsustasime koos kõikide kohalike eestlastega ka sellest möllust osa saada ning juba varakult olid kõik ennast vajalike relvadega varustanud. Algselt oli plaan kastiauto rentida ning sellega mööda saart ringi sõita ja möödujaid pritsida, kuid olude kokkulangemise tõttu olime sunnitud oma rollerite selga istuma ning nendega ringi sõitma. Me olime 15-kesi ja me alustasime oma saaretuuri Rawailt Patongi suunas. Ühesõnaga see, mis tänavatel toimus oli lihtsalt kirjeldamatu ning sõnades seda edasi anda on suht keeruline.

0P4130092.jpg6P4130089.jpg0P4130088.jpg

Iga 100m tagant oli üles seatud staabid, kus siis suurtest veetünnidest võeti ämbritega vett ning visati möödujate pihta. Rollerid peatati enamasti kinni, sõitjad valati veega üle ning näod määriti puudriga kokku ning sooviti head uut aastat. Lahe eksole...kuni selle hetkeni, kui said omale krae vahele jääkülma vett. Nimelt iga teine oli oma veetünni pannud suured jääkamakad, et kiljumise ja ehmatuse efekt suurem oleks. Niisiis kulges meie sõit Katale, kus tegime ka väikese võitluspeatuse. Parkisime rollerid ära ning asusime möödujaid ning teisi tänaval seisvaid inimesi armutult tulistama :) Jube lahe oli lasta möödujaid külma veega, kuna sellele järgnes ka mingisugune emotsioon. Sooja veega ei tehtud teist nägugi.

IMG_2684.jpgIMG_2659.jpgIMG_2635.jpg

Edasi sõitsime läbi Karoni Patongi, kus alles läks õigeks mölluks. Meie sihtkohaks oli Soi Bangla, kus käis meeletu andmine. Seal oli vist koos tuhandeid inimesi, külg külje kõrval ning kõik möllasid veega. Meeleolu oli kõikjal ülev, muusika mängis, temperatuur oli 37 kraadi, kõik olid lõbusad, keegi ei saanud vihaseks, kui talle jääkülm ämbritäis vett pähe visati jne. Veetsime Patongis omajagu aega ning lõpuks otsustasime tagasi kodu poole liikuma hakata.

Ostsime veel poest hulganiselt grillimaterjali ning tegime meie juures mõnusa grillipeo veel otsa.

Kõik said kindlasti sellest päevast võimsa emotsiooni ning nüüd on mida meenutada. Meile Janaga oli see juba teine Songkran, kuid võimsam kui esimene. Tegemist on siiski maailmas ühe unikaalse üritusega, mida soovitan kõikidel kunagi järgi proovida. Emotsioon on võimas.

Päikest!

Kirjutas phuketis 20:29 Sildid Thailand Tagged events

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login