Reisiblogid Travellerspoint-is

Sukeldumislitsents AOWD - tehtud!

sunny 32 °C

Täna siis koitis see päev, mil sai tasku pistetud oma teine sukeldumislitsents AOWD ehk siis Advanced Open Water Diver. Põhimõtteliselt on see esmase litsentsi OWD edasiarendus ning oskuste lihvimine seikluse võtmes. Mul tuli sooritada kaks kohustulikku oskust, milleks üks oli süvasukeldumine, üks veealune navigeerimine ning kolm vabalt valitud oskust, millest valisin eelnevates postitustes juba mainitud allvee fotograafia, vrakisukeldus ning fish ID.

Tänaseks oli jäänud kaks kohustulikku sukeldust, milleks olid süvasukeldus ning alvee navigatsioon. Hommikul kell 8 paiku sõitsime koos Dive Asia laevaga Phi Phi poole. Esimeseks sukelduskohaks oli tee peale jääv juba tuttav Koh Dork Mai. Kohe kui vette sai hüpatud, siis hoiatati, et targem on kohe alla minna, kuna kõikjal kubises meduusidest. Laskusime siis kohe põhja ning võtsime suuna saarest veidi kaugemale ning jäime pidama 32,5m peal. Seal vaatlesime, kuidas sügavas vees on värvid muutunud (värvikaardi pealt) ning mis on juhtunud rõhu mõjul kaasavõetud õhku täis plastpudeliga. No oli nagu tühjaks pigistatud hambapastatuub küll :) Seejärel hakkasime jälle mööda saare seina ringi tegema. Seekord kujunes see meil küll metsikuks slaalomiks, kuna meduuse oli tõeliselt palju. Võib isegi öelda, et tihedus oli üks meduus iga 2 meetri kohta igas võimalikus suunas. Eks see kõrvetadasaamine oli vaid aja küsimus ning mingi hetk tundsingi põlveõndlas, kuidas laksakas ära käis :) 5m peal oma "safety stopi" tehes olime ümbritsetud igast kaarest tulevatest meduusides, üks suurem kui teine. Õnneks rohkem pihta ei saanud ning sukeldumine oli õnnelikult tehtud. Hetkel on jah meduusihooaeg, kuna veetemperatuur on väga kõrge, siis neile meeldib teatud hoovustega liikuda ning lihtsalt tuleb olukorraga leppida.

Järgmine sukeldumine leidis aset 1,5 tunni pärast juba Phi Phi saarestikus asuva "kaksikõe" Koh Bida Nai (sisemise õla saar) ja Noh Bida Nok juures (välimise õla saar). Tegemist on kahe merest välja kõrguva kivimoodustisega, mille ümber on siis ilusad korallrifid. Esimene peatus oli Koh Bida Nok juures, kus tegin ära kohustuslikud navigeerimisoskused. Pidin ujuma mööda põhja kompassi ning veealuseid looduslikke märke jälgides 25m ühes suunas ning siis tulema sama rada tagasi. Seejärel pidin ujuma nelikurka 4x25m ning jõudma tagasi samasse punkti kust alustasin. Piece of cake. Seejärel oli järgnev lihtsalt fundive ning see oli tõeliselt fun, kuna seal avanev vaatepilt oli tõeliselt lummav. Meeletult ilus veealune maailm, värvilised korallid, suurel hulgal erinevaid mereelukaid ning tunne oli samalaadne kui Shark Pointi eedeniaias viibides.

Kolmas ning viimane sukeldumine leidis siis aset kõrval asuva Koh Bida Nai juures. Hüppasime Dannyga kohe esimestena sisse, kuna tahtsime kiiresti enne teisi jõuda ühte kohta, kus pidi merihobuseid näha olema. Peale 2 minutilist sukeldumist keerasime otsa ringi ning loobusime plaanist, kuna vastuhoovus oli liiga tugev. Tulime tagasi saare teisele poole ning hoovus oli sealgi päris tugev. Pidime ikka väga tugevalt võitlema, et soovitud kursil püsida. Alguses polnud nagu midagi erilist näha, kuid siis, kui ujusime läbi kahe kivikamaka, mis moodustasid justkui suure värava Eedeni aeda, oli hoovuski veidi vaiksemaks jäänud ning saime rahulikult haisid otsida. Kahjuks pidime lõpuks tõdema, et kuna sel aastaajal on vesi arvatavalt liiga kuum, siis kõik haid on kuskile sügavamale peitu pugenud ning pettunutena pidime teistele veeelukatele keskenduma :) Tegelikult oli vahva ikka ning veelgi vahvam oli see, et olime saarele peaaegu ringi peale teinud ning kuna õhku jätkus, siis otsustasime siiski selle merihobuse koha üles leida. Ühesõnaga see oli ikka tõeline pingutamine, et võidelda tugeva hoovusega ning põletasime õhku ja energiat ikka mehiselt. Midagi sellist polnud ma varem kogenud. Igatahes jõudsime siis selle väidetava kohani välja, üliväsinud, kuid see polnudki tähtis :) Merihobust me kahjuks küll seekord ei näinud, kuid olin õnnelik selle kogemuse üle, kuidas veidi ekstreemsemates oludes sukeldumine välja näeb. Basseini ja rahulikus vees saavad kõik hakkama, kuid sukeldumisel tuleb arvestada muutuvate oludega nii nähtavuse kui ka hoovuste osas. Samuti võib veetemperatuur äkki muutuda 10 kraadi külmemaks, mis tekitab jälle omamoodi elamuse. Igatahes olen järjekordse sertifikaadi omanik ning minu elamustepagas täienes järjekordsete superportsude võrra :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 07:20 Sildid Thailand Tagged boating

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login