Reisiblogid Travellerspoint-is

Oh kooliaeg, oh kooliaeg...

semi-overcast 36 °C

Nii kummaline kui see ka ei ole, siis meie peres on mai alguses käes need toredad momendid, kui poja Christian jälle kooliteed alustab. Kaks kuud "suvepuhkust" on läbi ning taas tuleb oma haridusteed jätkata. Tais on erinevatel koolidel erinevad koolitsüklid, kuna mõned siin järgivad Tai koolide õppetava kui ka on rahvusvahelisi koole, kes järgivad nii Ameerika, kui Lääne-Euroopa õppetavasid. Nimelt on Tai koolidel kokku kaks poolaastakut, mis kestavad 10. maist kuni 27. septembrini ning 27. oktoobrist kuni 10. märtsini. Mõni nädal tagasi, kui käisin koolis taaskordset õppemaksu tasumas, siis saime teada ka Christiani eksamitulemused. Loomulikult olid need tal suurepärased ning kui välja jätta kunstieksami tulemus (86% 100st), siis kõik teised ained, kaasa arvatud Tai keel ja kultuur, olid kas maksimum või maksimumilähedased tulemused. Super! See aga tähenda, et ta on rõõmsalt siis järgmisesse klassi üle viidud ning nüüdseks ilutseb tema klassi ees silt P2.

10. mai varahommikul oli loomulikult palju tegemist, et kell 6.45 üles saada, kuid peale pikka nügimist, sai ta ka maast lahti kangutatud. Kui eelmine õppeaasta käis ta P1 Red-is (ehk igal paralleelklassil on oma värv), siis seekord saime hommikul teada, et nüüdseks on ta P2 Green-is. Mõtlesime, et mis seal siis ikka kummalist on, ju siis klass vahetas värvi lihtsalt :) Kui tegelikult oli olukord hoopis selline, et Christian oli ainukesena oma klassist üle viidud paralleelklassi. Ma juba mõtlesin protesteerima minna, et kuidas laps nagu oma klassikaaslaste juurest ära võeti ja ilma ütlemata teise klassi pandi, kuid peale Christianiga konsulteerimist loobusin sellest plaanist. Tuli välja, et oma vanas klassis ta ei suhelnud eriti kellegagi, kuna tema arvates olid seal väga "tited" koos, siis uus klass rõõmustas teda väga. Et nüüd on seal tore klassijuhataja, vanad tuttavad sõbrad, toredad tüdrukud ;) ja kõik on palju mõnusam. Rääkisin ka õpetajaga pikalt juttu ning tundus täitsa tore olevat. Nimeks Amber.

Peale teist koolipäeva tuli esimene väike tagasilöök, kui Christian tahtis, et ma tema taist klassijuhatajaga räägiksin. Teadupärast on igal klassil lisaks tavapärasele klassijuhatajale veel ka taist õpetaja, kes paralleelselt õpetab Tai tunde ning assisteerib igas asjas. Ühesõnaga probleemiks oli see, et kooli poolt jagati kõikidele lastele mingit piimatoodet ja siis kõik lapsed pidid selle tai õpetaja silme all ära jooma. Christian teadupärast piimatooteid ei tarbi ning lisaks need Tai piimatooted pole ka suuremad asjad, siis tuli sellest tüli. Õpetaja olla nii vihaseks läinud, et mismõttes sa ei joo seda ja pla pla. Läksin siis hommikul asja klaarima ning loodetavasti sai see Tai õpetaja nüüd aru, et sunniviisiliselt meie lapsele mingit asja sisse ei käsi võtta. Kuulsin, et mingi aeg oli neid sunnitud sööma mingit musta värvi ollust, millest Christian aru ei saanud, mis see on, kuid ei tundunud suurem asi olevat. Need Tai õpetajad järgivad nähtavasti tai koolide standardit ning seetõttu on nad paljude meile imelikena tunduvate asjade pärast karmid. Näiteks on pidevalt ühel tai õpetajal teemaks laste juuste pikkus. Ükskord, kui Christian oli just eelmine päev juuksurist tulnud, siis päeval oli ta riielda saanud, et homme sa kooli ei tule, kui juuksed lõigatud. Eeeee...et siis misasja :) Kuulsin, et sama manitsust on tunda saanud ka teised poisid ning rääkisin sellest oma tuttava õpetajaga, kes seal samas koolis töötas. Tema käis koos Christianiga rääkimas selle Tai õpetajaga ning oi ega temal mingit probleemi ei olnudki...see nähtavasti oli üks teine poiss kellele ta seda öelnud oli...Yeah :) Ühesõnaga nüüdseks on sellega vaikus. Tai koolides on nimelt nõue, et poisid peavad olema praktiliselt kiilakad ning tüdrukud lõikama kõik oma juuksed kuklani. Kuid vabandage väga, meie poiss käib siiski erakoolis, kus on suht kõrge õppemaks, niiet siin selliseid ekstreemseid võtteid rakendama ei peaks. Kuid eks mõned siiski üritavad :)

Nüüd on esimene nädal peaaegu mööda saanud ning kõik on kulgenud ootuspäraselt. Christian on oma uue klassiga väga hästi kohanenud ning õpetajapoolne tagasiside on ka suurepärane. Igatahes head uue kooliaasta algust meile :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 06:59 Sildid Thailand Tagged educational

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Minu teada Tais ongi komme igal õppeaasta algul klassid segamini lüüa. Ehk siis kogu kooliaja ei kordu enam kunagi sama klassi komplekt, iga aasta saad uued klassikaaslased. Samuti ka uued õpetajad (klassijuhataja).

Pidi olema sellisel vahetamisel kasvatuslik iseloom ja et lapsed harjuksid võõraste inimestega rohkem suhtlema.

Edu Teile Taimaal! ;)

autor Aaro

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login