Reisiblogid Travellerspoint-is

Kuidas meie pesamunadel läheb?

sunny 35 °C

large_lapsed_mv.jpg

Varsti saab juba pea aasta täis siin Phuketil ning mida aeg edasi, seda suuremaks kasvavad ka meie lapsed. Samuti õpivad nad iga päev ning omandavad järjest uusi teadmisi, mida nad ka siis õhinaga meiega jagavad. Hakkasin täiesti juhuslikult Liisuga mingi päev tai keeles rääkima ning minu üllatuseks teadis ta sellisid sõnu ja sõnaühendeid, mida ma ei oleks ealeski osanud arvata. Näiteks küsisin ta käest erinevate värvide nimetusi, loomade ja lindude nimetus, kehaosasid jne. Tegelikult on neil lasteaias ju ikkagi ingliskeelne õpe, kuid siiski paljud taidest abikasvatajad räägivad nenega mitmes keeles.....et kui on juttu banaanist, siis öeldakse, et see on Banana (inglise keeles) ning Gluay (tai keeles). Ehk siis nad üritavad õpetada lapsi ka kohalikust keelest aru saama, mis on igati positiivne. Täna näiteks nad pidid lasteaeda kaasa võtma igaüks mingeid puuvilju, et siis õppida puuvilja salati valmistamist :)

Christianist on saanud ja kasvanud üks väga arukas ja tubli poiss ning mitte ainult meie Janaga ei jaga seda arvamust, vaid ka tema õpetajad. Näiteks avastasin ma ükspäev Christiani tunnistust sirvides õpetaja iseloomustuse, mis eelnevalt oli kahe silma vahele jäänud. Nimelt selline oli siis Christiani klassijuhataja kokkuvõte eelnevast õppeaastast:

"Christian is an extremely bright student. He consistently participates in class with interesting and novel ideas, setting a good example for the other students. In addition to this positive attribute, he finishes all of his work in class diligently and usually with great care and pride. It has been a great pleasure for me to know Christian, and if he manages to maintain his discipline and attitude, I have confidence that he will continue to excel individually and educationally."

Ühesõnaga mul tuli küll uhkus rindu, et Christian väljaspool kodu sellise hea mulje teistele jätab :) Super! Nüüdsest hakkas Christian käima ka veel peale tunde lisa inglise keele tundides. Kusjuures täiesti omal soovil ning meiepoolset sundi osutamata. Rääkisin ka klassijuhatajaga läbi, kuidas ja mida ma tahaksin, et talle juurde õpetataks ning millele rohkem rõhku pöörata. Igaljuhul oli klassijuhataja väga tänulik sellise tagasiside eest ning juba kuulsin Christiani käest, et selles suunas, mida sai räägitud, nad ka juba liiguvad. Samuti saavad nad selle tunni jooksul lahendada ära oma kodused tööd, et siis koju tulles ei peaks enam energiat õppimise peale raiskama. Päev venib seetõttu muidugi väga pikaks, kuna järgi ma lähen talle alles 16.50 ning koju jõuame umbes poole kuue paiku. Täistööpäev, peaks mainima :) Lisaks on Christianil tekkinud meeletu huvi igasuguste kalade vastu, eriti haikalade vastu ning kõik vabad hetked mööduvad internetis informatsiooni hankides või siis minegid raamatuid/ajakirju sirvides. Ju ma pean ta ikka mingi hetk veealla ka kaasa võtma, kuid kahjuks peab ta veidi ootama oma vanuse tõttu.

Jutu kokkvõtteks võib öelda, et lapsed tunnevad ennast suurepäraselt ning naudivad igat päeva. Võiks ju arvata, et siinne keskkond on kuidagi halvasti neile mõjunud, kuna oleme pärit siiski külmast ja euroopalikust keskkonnast, kuid lausa vastupidi. Neil on seda energiat nüüd topelt rohkem ning nad arenevad palju kiiremini. Samuti on see kogemuste pagas, mida nad saavad, hindamatu väärtusega ning mis annab neile tuntava eelise edaspidises elus.

Varsti hakkab meil pihta üks suuremat sorti sünnipäevatrall, kui Christian 31. mail 9 aastaseks saab ja Liisu 17. juunil 5 aastaseks saab. Sinna vahele mahub veel ka Jana sünnipäev, niiet läheb sünnipäevatamiseks :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 23:30 Sildid Thailand Tagged living_abroad

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Kommentaarid

Oh jah, praegu siit teie tegemisi lugedes, tuleb selline Tai igatsus peale ,et uskumatu. Nii hea oleks teile hoopis suvel külla tulla. Kuulsin, et te kahjuks suvel eestisse ei tule :(
Tervita kindlasti minu ja Aini poolt Janat ja Liisut ja Christianit ja muidugi ka Frankyt! Olge tublid ja tapke hoolega neid usse ikka!

Eliis

autor Eliis

Eino kui igatsus, siis tuleb ju igatsust peletada ja teoks teha küllatulek :) Kahjuks jah hetkel Eestisse tulla pole võimalik. Kinldasti annan tervitused edasi ning sina tervita ja kallista nii ennast kui Aini meie kõikide poolt :)

autor phuketis

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login