Reisiblogid Travellerspoint-is

Järjekordne päev vee all

overcast 30 °C

Nagu pealkirjast juba lugeda võib, siis jah ega ilma enam ei saa. Tegelikult läbin ma oma valitud spetsialiteedikursuseid lihtsalt mitme nädala vältel, kuna iga spetsialiteet nõuab teatud arvu sukeldumisi ning tuleb ära teha teatud ülesanded.

Seekord siis jälle sõltuvalt laevade graafikust ning sobilikest kohtades osutus valituks ikka vana hea tuttav marsruut: Koh Doc Mai, KingCruiser ja Shark Point. Ega vist väga millegagi enam need ei üllata mõtlevad paljud, kuid valesti mõtlevad :) Ühesõnaga pärast Koh Doc Mail tehtud kohustuslikke ülesanded 35m sügavusel oli meie eesmärgiks leida üles paljuräägitud merihobud, kes ühes seinapraos elama pidid. Mu instruktor polnud ka neid seal oma silmaga näinud, kuigi ta on seal samas kohas sukeldunud juba üle saja korra. Igatahes algaja õnn ning me leidsime üles isegi kaks merihobust. See oli Tigertail Seahorse, mis oli umbes 12cm pikkune ning ilusat kollast värvi. Igatahes tundus sellel merihobu perel mingi tüli olevat, kuna ühe neist leidsime veica eemal ühest teisest praost välja piilumas. Ilusad olid nad küll.

KingCruiseril oli mu ülesandeks reeli kinnitamine ja sellega edasi liikumine (see on märkenöör, mida vrakisukeldujad ja koopasukeldujad kasutavad oma teekonna märgistamiseks, et pärast tagasi oskaks tulla. Igatahes oli mässamist palju, kuid midagi väga keerulist ka ei olnud. Lihtsalt on vaja kogemusi. Sain näiteks selle kogemuse osaliseks, kuidas vee all kogu asjandus sõlme läks. Õnneks sain lahti ning tagasitee oli hõlpsam :)

Shark Pointis oli mu eesmärk üles leida Moreeni Linnaks kutsutav kivilahmakas, kus väikesed baby moreenid elutsevad. Kohe kui sügavale laskusime, komistasime ühe ilusa kilpkonna otsa. See vaatepilt oli väga lahe, kuna see oli mu elu esimene vabas looduses nähtud kilpkonn. Tegemist oli küll pojaga, kelle läbimõõt oli umbes pool meetrit, kuid vahva oli ikka.

Kokkuvõttes selle päevaga lõppes mul navigatsiooni spetsiaalkursus ning sertifikaat käes :) Eks näis, mida toovad järgenevad põnevad seiklused vee all. Kes veel ei ole sukeldumist proovinud ja kellel kusagil mõni võimalus on avanemas, proovige! Või siis ärge proovige ning lugege siit blogist kui mõnus see kõik on :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 03:04 Sildid Thailand Tagged boating

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login