Reisiblogid Travellerspoint-is

Madalhooaja ilmad

storm 29 °C

Nüüdseks on siis lõpuks meile jõudnud siia tõeline madalhooaeg ning mussoonvihmad on saabunud. Märkamatult on kätte jõudnud juunikuu ning tavaliselt statistikat aluseks võttes üheks vihmasemaks kuuks peetud mai on märkamatult mööda lennanud suht kenade ilmadega. Siiski mai lõpus hakkasid suuremad vihmahood ennast näitama ning meri muutus üsna rahutuks. Kuid nüüd on asi täitsa põrguks pööranud.

Nädalavahetusel sai jälle sukeldumas käidud ning juba hommikul laeva peale minne kallas täie hooga. Laevas nägin ma haruldast pilti, kus pea 50% kogu pardalolnud inimestest rippus pea allapoole laeva äärtes ning tühjendas oma soolestikku :) Hullumaja, kuid lained olid tõesti vägevad ning kuigi meie alus olu suht suur ja stabiilne, käitus see lainetes kui pisike puulootsik. Vee all polnud muidugi midagi aru saada ning kõik oli endistviisi ilus. Selle sukeldumisega sai siis maha saadud oma viimase kahe spetsialiteediga ning nüüd on taskus nii süvasukelduja kui ka vrakisukelduja sertifikaadid. Tagasiteel võtsid kõik laevalised, kaasa arvatud mina, mitu merehaigusevastast tabletti sisse ning sõit möödus veidike paremas meeleolus. Ilmastik oli pöördunud muidugi veelgi hullemaks ning sellist vaatepilti olen näinud vaid filmides. Igal pool valitses meeletu tumedus, vihma sadas...sorry "kallas" lausa horisontaalselt, lained olid kohati 3-4m kõrgused ning laine käis kogu aeg üle parda. Kogu laevarahvas oli pigistatud siseruumidesse, kuid siiski pidid osad väljas istuma ning seda möllu taluma. Kusjuures jube jahedaks tõmbas ka, termomeeter näitas 27 kraadi, kuid kogu selle vihma ja möllu käes võttis lausa värisema.

Hea on see, et enam ei pea muretsema basseini täitmise eest. Varasemalt kuumade ilmadega auras päevas bassust ära umbes 50l vett, siis nüüd suurte vihmadega on bassein alati triiki vett täis ning ajab isegi üle. Ka bassu temperatuur on muutunud talutavaks ning pärast hommikusi trenne on ülimalt värskendav ennast veidigi jahutavasse vette visata.

Vihmakeep on saanud taaskord meie igapäevaseks kaaslaseks, kuna liigume ringi ju rolleritega. Kusjuures see hoiab meid peaaegu täiesti kuivana ning pakub ka varju tugevate tuulte eest. Reeglina on kõige jubedab asi siin märjana siseneda 7/11 kauplusesse, kus nad tavatsevad hoida oma konditsioneere miinuses ning märjana seal sees viibida pole just kõige meeldivam.

Kui alguses tundusid need vihmad uudsed ja veidikenegi ebameeldivad, siis nüüd oleme jälle sellega nii harjunud ning pole veel ühtegi asja tegemata jäänud selle tõttu, et oioi küll on jube et vihma sajab :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 06:36 Sildid Thailand

Saada sissekanne e-postigaFacebookStumbleUpon

Sisukord

Ole esimene, kes kommenteerib seda sissekannet.

Comments on this blog entry are now closed to non-Travellerspoint members. You can still leave a comment if you are a member of Travellerspoint.

Login