Reisiblogid Travellerspoint-is

jaanuar 2010

Sound show

sunny 34 °C

Kuulsime ükspäev ühelt kohalikult, et laupäeviti toimub Phuket Townis Sapah Hini linnaosas üks huvitav sündmus. Nimelt autode helituuningu show. Loomulikult ei suutnud me sellele kiusatusele vastu seista ning koos poja ning mõnede sõpradega sõitsime õhtupimedas Phuket Towni poole.

Jõudsime Sapah Hini peale poolt kümmet õhtul ning nägime juba kaugel kogunenud rahvahulka. Kohale jõudes selgus, et see polnudki mingi show, vaid seal toimus üks teine põnev üritus. Nimelt oli seal raadioteel juhitavate mudelautode ringraja võistlus. Jube lahe oli poistel vaadata, kuidas 30cm pikkused pisikesed autod mööda keerulist rada ringi kihutavad, avariisid põhjustavad ning kuidas kogu see virr-varr kulges. Eriti meeldis poistele üks roosa auto, mis kõik kurvid sirgeks võttis ning sõna otses mõttes kõikide teiste võistlejatega tüli noris, avariisid põhjustas ning pidevalt kummuli oli :)

Mingi hetk sai võistlus läbi ning liikusime edasi. Juba kaugelt oli kosta tüpsu ning teadsime, et oleme suundumas õigesse kohta. Kohale jõudes avanes vaatepilt, mida võis kõrvutada filmist Fast and the Furious nähtuga. Kokku oli tulnud mitusada erinevas mõõdus ja konditsioonis autot, mis kõik olid tuunitud andma välja kõige kõvemat ning kvaliteetsemat muusikat. Kõvemad vennad olid kõik helisüsteemid ühendanud oma läptopiga ning nad juhtisid kogu autodes toimuvat tulede ja muusikamängu veidi eemalt oma monitorilt.

Heli on nii tugev ja sügav, et ega eriti rääkida seal polnud võimalik. Käisime siis ühest autost teise ja tunnustasime ning laitsime nii nagu jaksasime. Osad olid tõesti endast kõik andnud, kuna valmis oli ehitatud ikka tõelisi meistriteoseid. Kogu aeg vooris aga autosid juurde ning mingi hetk oli terve suur parkimisala täitunud autodega. Kuna kellaaeg oli juba suht hiline ning hommikul Christianil jalkatrenn ootamas, siis mõtlesime tagasi sõita kodu poole, kuid enne seda tegime veel kiire piljardipeatuse Chalongi ühes kohalikus baaris. Poistel selles vanuses on juba vaja veidi õhtuseid meelelahutusi, kuna nad sellest võidu kõik kogu aeg räägivad :) Hullumaja eksole...kui mõelda oma nooruse peale. Siis ei kujutanud küll ette, et selles vanuses viibiks Taimaal õhtul hilja baaris piljardit mängides ;) Siin paistab ka päike öösiti.

Päikest!

Kirjutas phuketis 04:31 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (0)

Tai keel

sunny 35 °C

Olles siin Taimaal aega veetnud juba üle 7 kuu, hakkas meid häirima tõsiasi, et me ei saa ega oska aru saada ja suhelda tai keeles. Imelik eksole, kuid tuleb välja, et kui tahta odavalt ja hästi hakkama saada ning asjaajamistes kiiret reageeringut saada, tuleb osata suhelda kohalikega. Kohalikel on aga inglise keelega suht halvasti ning vaid vähene osa suudab sinust aru saada ning ka vastu rääkida.

Niisiis hakkasime uurima erinevaid võimalusi Tai keele õppimiseks. Osad eestlased on siin juba ise õppides üritanud interneti allalaaditud materjalide põhjal midagi õppida, kuid ma teadsin, et mul ei ole selleks püsivust ning kohe kindlasti ei suuda ma haarata keelt õigesti.

Leidsime ühe netisaidi Learn Thai Phuket ning otsustasime tädiga kokku saada ning lähemalt võimalusi arutada. Klassiruum asus Chalong Circle läheduses ühe büroomaja teisel korrusel ning mille suurus ei olnud üle 5m2 :) Alguses oli see veica ehmatav, kuid hiljem osutus see siiski ideaalseks lahenduseks. Õpetaja oli väga meeldiv naisterahvas ning kelle inglise keelgi oli sujuv ja arusaadav. Saime kokkuleppele, et ta hakkab õpetama mind, Janat ning meie sõpra Tarmot ja kõike seda personaalselt. Keelt ongi mõtekas õppida väga väikese inimeste arvuga, kuna siis jõuab õpetaja suhelda kõikidega ning tund on efektiivsem.

Esimene tund leidis aset meil eelmisel nädalal ning algas häälduse õppimisega. Nimelt on tai keeles väga tähtis roll hääldusel, kuna häält erinevalt kergitades ja langetades on samadel sõnadel erinev tähendus. Näiteks sõna "ma" tähendab nii koera, hobust kui ka tegusõna tulema :)

15 tunnine kursus maksab 3000 bahti inimene ning lisaks tuli osta 250 bahti eest õpik.

Peale tunni lõppu oli juba mingisugune pilt ees ning oskasime juba suhelda mõnede lausetega. A la minu nimi on ja kus sa elad ja mis sulle meeldib ja siis vastata neile jne. Ühesõnaga jäime väga rahule ning ootame juba huviga järgmisi tunde, et lõpuks aru saada, mida kohalikud meile ning meie selja taga räägivad :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:14 Sildid Thailand Tagged educational Kommentaarid (0)

Uue aasta toimetamised

sunny 35 °C

Pole nii ammu ühtegi blogi sissekannet teinud, et lausa piinlik on juba. Päevad on lennanud üksteise järel nii kiiresti, et varsti hakkab kuu läbi saama, kuid on olnud vähe neid hetki, kus lihtsalt rahulikult maha istuda ning näiteks raamatutki lugeda.

Aasta on alanud siin Phuketil kõrghooaja meeleolus, kus kõik rannad, tänavad, kauplused jne. asutused on täidetud tuhandete turistidega. Autoga liiklejate jaoks on liiklus muutunud väljakannatamatuks ning ka lihtsalt rannas vedelemine on muutunud keeruliseks inimeste rohkuse tõttu. Kõik see on muidugi seletatav ilusate ilmadega. Hommikuti üles ärgates ei mäletagi seda korda, kui ei paistnuks päikest. Ei pea mõtlema enam selle peale, et milliseks kujuneb homne ilm, kuna see on niikuinii ilus ja päikesepaisteline.

Ka Eestist on Phuketile tulnud sadu kui mitte juba tuhandeid külastajaid, kuna niisama turistipiirkonnas kõndides kuuled igal pole eesti keelt kõnelevaid inimesi. Iga päev tulevate mailide näol võib aka järeldada, et Eestist Phuketile on tulemas veel meeletul hulgal eestlasi, mis näitab järjest kasvavat huvi Phuketi vastu.

Christianil jõusid kätte semestri poolaeg, mil tal tuli kolme päeva vältel sooritada vaheeksamid. Kolmele päevale oli ära jaotatud erinevad õppeained, nagu matemaatika, sotsiaalained, loodus, tai keel ning erinevad inglise keele testid. Kahel esimesel päeval tuli ta koju nägu naerul ning enda vältel oli ta õigesti pannud peaaegu kõik vastused. Kolmandal päeval olid aga talle ette antud mingid taikeelsed väljendid ja sõnad, millest ta polnud kunagi kuulnud midagi ning see oli veid halvasti läinud...vist...kuna tulemused saab teada alles 1. veebruaril. Christian on isegi teinud märkimisväärseid edusamme. Tal on peas näiteks kogu tai tähestik ning ta teab neid tai tähti ning nende tähendust. Kohalikud valged nimetavad seda spagetitähestikuks :) Samuti ei valmista talle probleeme numbrid ning inglise keelest rääkimata. See tuleb varsti juba vääägagi soravalt välja. Märtsist hakkab Christianil kahe kuu pikkune suvevaheaeg ning uus kooliaasta juba 10. maist.

Liisul vahetus aasta lõpus õpetaja ning sellise vanema austraallasest pedagoogi asemele võeti noorem inglasest naisterahvas, kes peab küll veel palju pingutama, et saavutada õpetamises sama taset, mis eelmine õpetaja. Vähemalt nüüdseks on Liisu ta ilusasti omaks võtnud.

Eelmine pühapäev käisime terve perega Phuket Townis vesijalgratastega sõitmas. Leidsime sellise armsa tiigikese keset suurt linnakära, kus saime mõnuga nahavahe märjaks vändatud. Eile käisime Christianiga kinos paljukiidetud Avatari vaatamas ning see jättis küll mõlemale võimsa mulje.

Ega siin midagi väga erilist vahepeal nagu toimunud ei olegi. Elame sellist argist elu, kus nädala sees on esikohal töö ning nädalavahetusteti perekondlikud lõbusamad tegemised ja toimetamised. Eks vahepeal saab ennast nii massaazide kui ka rannaskäimistega poputatud, kuid ega siis puhtast lebotamisest ära ei ela :)

Riburada hakkavad nüüd meile ka Eesti sõbrad külla tulema, mis toob kindlasti meie argiellu tiba vaheldust ning põnevaid seiklusi juurde :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:00 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Similani saared

sunny 35 °C

Täna täitsime oma ammuse unistuse külastada ühte maapealset paradiisi, Similani saari. Similani saared asuvad Phuketilt põhja poole minnes Khao Laki suunas pea 70km läänerannikult eemal. Tegemist on ühe maailma top10 hulka kuuluvate sukeldumiskohtadega, kus ujuvad ringi merikilpkonnad ning vee nähtavus on kuni 40m. Pidime ju selle oma silmaga järgi kaema ning veenduma ise selle headuses.

Hommikul kell 5.45 olime nagu naksti Chalongis Home Pro ees, kus meid korjas peale päevinäinud väikebuss. Tavaliselt on sellised tuuribussid uhked tuunitud luksuslikud masinad, kuid seekordne eksemplar paistis silma oma vanaduse ning ebamugavusega. Õnneks ei lasknud me ennast sellest häirida ning kella 8 paiku jõudsime Thaplamu Pieri, kus meid pidi ootama tasuta kohvi ning tee. Seal ootasid juba ees terve trobikond erinevaid inimesi, kes nähtavasti sama firma kaudu olid sinna veetud. Tasuta kohvi ja teed seal tõesti sai, kuid eriti ei kutsunud katsetama.

Koht nägi ise välja selline väga pisike ja räpane ning ei jätnud mittemingisugust muljet eesootavast paradiisisaarest. Kuna oleme ka enne tuuridel päris palju käinud, siis seekordne korraldus seal sadamas jättis küll väga kaootilise mulje, kus üks naine hakkas läbisegi hõikama erinevate inimeste ja gruppide nimesid ning mingeid erivärvilisi kleepekaid jagama. Tema inglise keel ja hääldus ei kannatanud mingisugust kriitikat, mistõttu paljud inimesed kas ei kuulnud või ei saanud aru, kui neid kutsuti. Ühesõnaga segadust ja mõtetut ajakulu oli seal palju. Seejärel pidid kõik soovijad omale võtma snorgeldamisvarustuse ning selle kohta ka allkirja andma. Siis hakkas grupijuht seletama päeva kava ning võttis kiirelt läbi reeglid kiirkaatris käitumise osas ning sõit võis alata.

Kaatriks oli meil 3x200 hobujõuliste mootoritega suur kiirkaater, mis mahutas peale umbes 45 inimest. Tundus küll, et kaater on ülemüüdud, kuna lapsed pidid süles istuma ning osad isegi põrandal. Sõit oli nagu ikka kaatriga selline hüplev ning tekkis selline kilukarbis loksumise tunne. Asja hea külg oli see, et kohale saime siiski väga kiirelt niiet juba 1 tunni ja 10 minuti pärast saabusime oma esimesse sihtkohta saarele number 9, milleks oli Koh Ba-Ngu.

1IMG_0174.jpg1IMG_0177.jpg3IMG_0200.jpg

Seal saime kogeda oma esimesi emotsioone Similani headusest, kui meid tervitas sõna otseses mõttes kristallselge vesi, kaugemal terendav lubivalge liivaga rand ning kõrguvad kivimoodustised. Seekordse tripi alguses pidime lihtsalt paadi pealt vette snorgeldama minema, kuna seal laius ilus korallriff. Liisule oli see esmakordne snorgeldamiskogemus, kuid ta sai sellega vahvasti hakkama. Kahjuks ei ole me leidnud tema näole sobivat snorgeldamismaski ja toru ning ta kasutas Christiani oma, mis aga kahjuks oli veidi liiga suur talle. Veealune maailm oli seal väga värvikirev ning vesi ääretult selge. Ei mingit soga, vaid kirgas ja liigirohke. Meil kõigil oli seal eesmärk näha merekilpkonni, kuid meie seltskonnal õnnestus neid näha vaid Christianil ning veel mõnel. Christianil isegi kahel korral, mis meid kõiki eriti kadedusest siniseks ajas.

Järgmise peatuse tegime saarel number 8, milleks oli Koh Similan, saarestiku suurim saar. Seal saime pista oma jalad esmakordselt lubivalgesse liiva ning nautida imeilusat päikesepaistelist ilma. Ilma pikema jututa juhatati meid rannal asuvasse vabaõhurestorani, kus meile serveeriti lõuna. Selleks oli riis, klaasnuudlid mereandidega, kollane curry, paneeritud kala ning vürtsine mereannisupp. Kõik oli imemaitsev ning kõige krooniks kostitati meid veel värskete puuviljadega. Peale sööki otsustasime ronida ranna kõrval asuva kivimoodustise otsa, milleni saamiseks pidime ronima läbi pisikese metsatuka otse suurte ümarate kivide peale, kus ainsaks kinnihoidmise kohaks oli mööda kive kulgev köis. Peale päris katsumusterohket ukerdamist jõudsime tippu, kus avanes silmipimestav vaade alla rannale ning ümbrisevale loodusele. Ütleme nii, et karp jäi lahti küll :) Alla tuleks osutus veelgi keerulisemaks, eriti Liisule, kuid kes kõik takistused vapralt siiski ise ületas. Peale seda väike suplus rannal ning juba poole tunni pärast kimasime edasi saare number 4 juurde, milleks oli Koh Miang. Seal oli küll veidike suurem laine, kuid see ei seganud meid kõiki laevalt snorgeldama hüppamast. Liis Marii oli jälle väga vapper ning käisime koos erinevaid kalakesi uuristamas. Ka Christian oli julge poiss, kuigi ta nägi suht lähedalt mööda ujumas päris suurt meduusi, mis kõikidele veidike hirmu naha vahele ajas.

6IMG_0215.jpg72IMG_0254.jpg2IMG_0280.jpg

Peale snorgelamistrippi suundusime saare ranna suunas, kus tunnikese vältel saime päevitada, meres hullata ning kõiki paradiisi hüvesid nautida. Seal saarel oleks isegi võimalus ööbida olnud, kus majutuseks pakuti nii korralike telke (580 bahti öö) kui ka fan-iga (1000 bahti öö) ning konditsioneeritud (2000 bahti öö) bungaloid. Tagasitee kulges suht kiiresti, kuna kogu paadiseltskond üritas peaaegu püstijalu tukastada.

Kogu päev oli olnud imeilus ilm, kuid kui me olime Thaplamu sadamas bussi istunud, siis just sel hetkel hakkas vihma tibama ning mis muutus Phuketile tagasi sõites järjest hullemaks. Kogu tee peal lugesime kokku 7 värsket avariid, mis lisaks vihmale olid liiklust ummistanud. Vihamasadu oli läinud niivõrd tugevaks, et tagasi rollerite juurde jõudes saime hetkega läbimärjaks. Kuid eks meid on madalhooaeg oma vihmasadudega piisavalt juba karastanud ning koju jõudes ootas meid juba imesoe basseinivesi.

Ühesõnaga Similane külastades kahvatusid kõik seni nähtud saared. Ainus asi mis meid vaevama jäi oli see, et aeg oli liiga lühike täieliku pildi saamiseks. Samuti ei jõudnud me katsetada seal sukeldumist, mis tegelikult ongi Similani külastuse üks peamisi pointe. Kuid nüüd oleme rõõmsad selle üle, et meil on need nähtud ning me teame, et me tahame sinna tagasi minna ning siis juba omal käel ja pikemalt. Paradiis kuubis :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:10 Sildid Thailand Tagged cruises Kommentaarid (2)

Sawasdee Bi Mai ehk Head Uut Aastat

sunny 33 °C

Nüüd siis oleme nii kaugele taas jõudnud, et järjekordne aasta on selja taha saadetud. Kuidas see siis meil siin Phuketil tuli ning milliseid emotsioone ja tundeid see meis tekitas. Läinud aasta üllatas ennast nii positiivselt kui negatiivselt, kuid kuna juba oleme sellised inimesed, et ei jää olnud asju heietama ja taga nutma, siis kokkuvõttes oli see väga positiivne ning muutusterohke aasta.

Vana aasta õhtu algus oli siin suht töine ning peale mõningate asjatoimetuste lõpetamist oli aeg hakata ka ilutulestikku otsima. Sai Christianiga mindud Supercheapi "ostukeskusesse", kus valitses tõeline kaos. See keskus on juba vaatamisväärsus omaette, kus meeletu suurel maa-alal müüakse kõike võimalikku ning soodsate hindadega. Seal sai küsitud ja uuritud, et kust ilutulestikku leida võib ning peale käte ja jalgadega selgitustööd leidsimegi mõned riiulid, mis olid täidetud erinevate "pommidega". Ilutulestiku hinnad on siin tunduvalt soodsamad kui me Eestis harjunud olime ning kaenlasse sai haaratud nii palju kui vähegi ära kanda suutsime. Me pole vist kunagi nii suure koormaga rolleriga sõitnud :)

Kodus pakkisime asjad ning suundusime Nai Harni meie rootsi sõprade majja, kus siis pidime uut aastat vastu võtma hakkama. Kuna kell oli alles päeva jõudnud, siis otsustasime kõigepealt väikese soojenduseine teha rannas asuvas restoranis. Peale seda sõitsime majja tagasi, kus kõik kohe basseini hüppasid. Kui juba pimedamaks minema hakkas, sai ette valmistatud meie ostetud suured kalad white snapperid, mis grillile küpsema panime. Kahjuks pidime kalades küll hiljem pettuma, kuna mingil arusaamatul põhjusel kerkis mingi eriline mudamaitse kalades esile, mis täis naudingu poolikuks jättis. Õnneks ei lasknud me ennast sellest häirida ning ilus õhtu jätkus.

Kesköö saabudes võtsime shampusepudelid näppu ning igaüks sai omale kätte meie suurepärased raketipadrunid ning suundusime välja uut aastat vastu võtma. Pauku ja tulevärki saime ikka täie raha eest ning uus aasta tuli vägevalt. Lapsed pidasid ilusti vastu ning ka koerad (nimelt oli meil ka Franky kaasas) ei teinud teist nägugi pauku kuuldes. Liisu küll väsis mińgi kella 1 paiku ära ning läks tuttu, kuid Christian möllas meiega veel varaste hommikutundideni kaasa. Imelik oli see, et tegemist oli ühe vähese aastavahetusega, kus televiisorit lahtigi ei tehtud :)

Kokkuvõttes oli see aastavahetus nagu iga teinegi, välja arvatud see, et öösel välja minnes ei pidanud endale pakse riideid selga toppima. Nüüd uue aasta alguses nagu erilist tunnet ei olegi, välja arvatud ehk see, et kalendrisse vaadates on uus number ees.

Soovime siit omaltpoolt kõikidele head uut aastat ning veelgi positiivsemat ja rõõmsamat alanud 2010 aastat.

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:26 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 5. Kokku 5) Lehekülg [1]