Reisiblogid Travellerspoint-is

veebruar 2010

Vahepealsed tegemised :)

semi-overcast 31 °C

Isegi imestan kui laistaks ma olen muutunud seda blogi kirjutades. Kuidagi ei leia enam neid mõndakümmend minutit, millal arvuti ette istud, et veidikeseks oma mõtteid koondada. Asjad ja tegemised kusjuures kipuvad nii isegi ununema kui siin kirjutistega pikem vahe sisse tuleb.

Vahepeal siin nentisime fakti, et me pole randa jõudnud juba üle kuu aja ning nahk hakkas kahtlaselt heledaks muutuma. Võtsime siis ennast kätte ning lohustasime eelmine neljapäev ennast randa ning alustasime praadimist. Sel päeval oli päike eriti intentsiivne, et hoolimata kõikidest päiksekreemides ning pidevast vees jahutamisest, suutsim pooleteise tunnise rannasvedelemisega ennast korralikult ära kõrvetada. Nüüd nädal hiljem oleme kõik nagu kirjud lehmad ning igalt poolt pudeneb nahka nii mis kole :)

Kusjuures mingi päev just mõtlesim, et huvitav kas keegi meis mäletab, millal viimati siin vihma sadas. Sellest vist oli samuti juba pea 2 kuud möödas. Täna siis oli see esimene päev, kui hommikul jooksma minnes sain üle pika aja looduslikku jahutust. Enne jooksma minekut just kirusin ennast, et miks ma küll nokamütsi maha unustasin, kuid lõppude lõpuks ei läinudki seda vaja.

Viimase nädala jooksul oleme siin tuttavaks saanud ja kohtunud väga paljude toredate eestlastega, kellega üheskoos on palju aega veedetud. Ühte perekonda kohtasimegi sel samal päeval rannas olles, kuid kahjuks lendavad nad juba homme tagasi lumisesse Eestisse.

Eelmine nädal sai taasavastatud rannavolle, mida polnud juba mitmeid kuid keegi mänginud. Nüüd sel nädalal sai isegi poistega kaks korda mängimas käidud ning edaspidi tegimegi traditsiooniks, et vähemalt korra nädalas teisipäeviti viiest seitsmeni on mäng. Samas kompleksis käisime ka Christianiga esimest korda tennist mängimas, kuna ta juba ammu sellest räägib ning tahtis ära proovida. Eks alguses oli ikka raske tal, kui mida aeg edasi, seda paremini tal juba löögid välja tulid ning mingi hetk sai kohe mitmeid kordi üle võrgu pikalt palli toksitud. Lapsed õpivad ikka kadestamisväärse kiirusega.

Eile neljapäeval tähistasime siis tiba ka Eesti Vabariigi aastapäeva. Selleks tegi iga maja meie kommuunist midagi maitsvat ning üheskoos ning mujalt kutsutud Eesti sõpradega koos sai hiliste tundideni salatit süüa ja juttu rääkida. Osad vapramad jätkasid oma pidu veel Patongi ööklubides, osad basseinis :)

Täna saabuvad meile külla kauaoodatud naabrid kaugelt Eestist, niiet nädalavahetus tuleb tihe ja põnev. Tuleb ju maha pidada ka oma pisike vananemispidu, kuid sellest mis seal toimus, juba järgnevas postitustes.

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:43 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Head uut 4707 aastat!

sunny 35 °C

Meil siin Taimaal on ikka vedanud. Me saame tähistada uue aasta saabumist mitmetel erinevatel kordadel aasta jooksul. Seekord siis on põhjust soovida head uut aastat Hiina kalendri järgi, mis teadaolevalt saabus Tiigri aasta ning numbriks sellel 4707.

Phuketil hakkasid pidustused juba nädala alguses, kui igale poole ilmusid lipukesed ning templite juurde hakati püsti panema müügilette ning ehitama lavasid ja atraktsioone. Meie ligidal asuvas Chalongi templis hakkas möll pihta juba kolmapäevast, kui templi territooriumile vurasid sajad autod, kust laaditi maha tivoli atraktsioone ning kõiksugu müügimaterjali.

Meie otsustasime külastada neid pidustusi hoopis päev varem ehk siis 13. veebruaril. Juba kaugelt oli tunda, et mingi suur üritus on toimumas, kuna suur tee oli kõik umbes autodest ning parkimiskoha leidmisega oli veidike raskusi. Esmapilgul meenutas kogu see üritus Phuket Townis toimuvat ööturgu, kus olid kohal kõikvõimalikud kaubitsejad, alates lihavardamüüjast kuni elusloomade kaubitsejateni välja. Lastel oli muidugi mõnus näha kõiki neid pisikesi kutsikaid, oravaid, sadade viisi hunnikutes hüplevaid jäneseid, papagoisid ning iguaane. Kõik oli kaubaks. Näiteks jänese sai soetada omale kõigest 150 bahtiga ning akvaariumikalasid 5 bahtiga.

Lastel oli loomulikult primaarne jõuda sellest segasummasuvilast välja tivoli atraktsioonideni, kuhu me siis ka sammud seadsime. Edasine õhtu mööduski enamasti erinevate karusellide ja tivolimängude putkade vahel tiirutamise tähe all. Eemal oli suur lava püsti pandud, kuid kuna kell oli alles poisike, siis keegi seal veel ei esinenud. Turvalisusest rääkides oli hea kontrast see, et kõrvuti olid püsti pandud kaks väga erinevat atraktsiooni. Nimelt laste suur täispuhutav batuut ning mõne meetri kaugusel sai sõdurpoiste juures päris relvadest märki lasta :)

Käisime ära ka mingisugusel vaaterattal, mis kolises ja logises küll nii, et seal üleval pisikeses raudpuuris kõikudes eriti turvalist tunnet ei tekkinud. Christianile pakkus palju nalja see, kui sai pallidega märklaua pihta visata ning veetünnide kohal istuvaid tüdrukuid vette plartsatada.

Kuna Liisu hakkas meil 8 paiku ära väsima, siis otsustasime seekordse õhtu lõpetada ning samme kodu poole seadma hakata. Kuna meie maja asub sealt templist oma 3km kaugusel, oli siiski hiliste öötundideni veel hästi kosta kogu möll ning kontsert.

14. veebruar möödus meil alguses Valentinipäeva hõnguselt ning õhtul Miku 1. sünnipäeva tähistades Nai Harni rannas pikniku stiilis. Sai söödud kiluleiba ning kõike muud paremat. Pimeduse saabudes lasti õhku veel ka love-balloon ning edasi kobisime juba koju oma ülisooja basseini :) Isegi Franky käis meil ujumas.

Räägitakse, et Tiigri aasta tuleb väga seiklusterohke. Eks siis näis, algus on igaljuhul tehtud.

Ilusat sõbrapäeva kõikidele ning head uut Tiigri aastat :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:33 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (0)

Kaasmaalased

sunny 34 °C

Käesolev kõrghooaeg on Phuketil toonud ning toob ka edaspidi sadu või isegi tuhandeid eestlasi, kes siin lühemat või pikemat aega oma puhkust veedavad. Nii mina kui ka Tarmo oleme siin üritanud läbi Phukest.com kui ka oma blogide kaudu veidike kaasmaallastele siinset eluolu valgustada, nõu anda, juhendada, vajadusel leida soovijatele majutust, transpordivahendid kui ka organiseerida ning sebida erinevaid tuure ja tegemisi. Ühesõnaga nagu väike turismiagentuur, mis senini on toiminud vaid entusiasmist ning liigsest pealehakkamisest. Kahjuks on seda viimasel ajal hakanud paljud ära kasutama meie teadmisi, tegemisi ning see on omakorda tõmmanud meie indu ning tarmukust veidike tagasi.

Nagu ennist mainisin, on kõik senini toiminud suht mittetulundusühingu põhimõttel ning erilisi kasumeid ega kullamägesid pole me siin kokku ajanud nagu paljud seda kindlasti mõtlevad. Siinkohal tulebki meelde ühes perefoorumist läbikõlanud lause, kus on mustvalgelt kirjas soovitus tulla Phuketile ning meid üles otsida, kuna me organiseerime, teeme ja sebime kõik tasuta :) Eksole onju...kuid kahjuks peame tõdema ka meie, et tasuta asju ei ole olemas ega tule ka. Nimelt kõikidel sebimistel, majutuste otsimistel ning muudel abistamiste meetoditel on ka omad kulud, mida reeglina "abivajaja" ei näe ega tea. Senini oleme paljuski silma kinni pigistanud ning mitmeid kordi mõru pilli alla neelanud, kui peale mõnenädalast sebimist, nõuandmist ja asjatamist kuuled tagaselja räägitavat kuidas ikka eestlased teisi eestlasi nöörivad ning tehes seda kõike basseiniäärel jalga kõigutades ning õlut rüübates. Ega nemad ei arvesta ju asjaolu, et nende heaolu nimel on päris paljud inimesed ringi sõitnud, helistanud mitmetesse kohtadesse ning pahatihti ka perekonna arvelt oma aega kulutanud. Siis minnakse tagasi Eestisse ning jahvatatakse tuttavatele, et mingi asi oli 100 bahti kallim, kui tema oleks seda ise sebides kusagilt turismiputkast saanud, et vat kus nöörivad. Aga palun...oleks siis õllejoomise asemel käinud ja sebinud ja ise vaadanud kuidas hakkama saada. Hea näide on see, et oleme käinud suht öösel hädas inimesega mööda hotelle ja majutusasutusi ning püüdnud talle sobivat elukohta leida, kuna ta pidi hommikul kohe välja tsekkima vanast hotellist. Pidime hommikul kohe kontakteeruma, kuid arvake ära...ei mingisugust kontakti enam, kuigi sobilik variant oli leitud ja kokkulepitudki juba :)

Ma mingi hetk veidike juurdlesin selle üle, et kas need negatiivsed ilmingud võivad olla omased ainult meile. Kuid siis sai räägitud veel mõnede pikaajaliste eestlastega, kelledel olid samad emotsioonid juba ammu enne meid. Mõned jutud, mida osade turistide kohta räägiti, mida nad korda saatsid ja kuidas oma võõrustajaga käitusid, ajasid lihtsalt alguses naerma, kuid hiljem analüüsides said aru, et midagi on siin ikka väga valesti. Inimesed peaksid aru saama, et Phuket ei ole mingi maailma odavaim koht kuhu reisida ning pahatihti tuleb siin elamise ning reisimise eest tasuda suuremaid summasid kui on ette kujutatud. Paljudel ongi ettekujutus Taimaast kui vaesest odavast kohast, kus 1000 krooni eest võib ilma teha :)

See nagu teebki paljuski kurvaks, et mõned inimesed on väga kitsarinnalised ning näevad ainult endi ninaette. Nad ei suuda haarata suuremat pilti ning näha oma ümber toimuvat. Ma tean, et see ei ole ainult eestlastele omane, kuid kahjuks teiste rahvuste eest ei oska nii vahetult praegu kaasa rääkida.

Ma olen üdini õnnelik, et siiski kitsarinnaliste inimeste osakaal on senini olnud suht väike ning enamus oskavad hinnata meie püüdlusi teha teie puhkus Phuketil võimalikult meeldivaks. Paljud on öelnud, et selge see, et te teete seda oma vabast ajast ja paljuski entusiasmist, kuid teenus on teenus. Igal asjal on oma hind ning igal tegevusel omad kulud. Ma ei räägi loomulikult lähedastest sõpradest :) Me oleme Tarmoga mõelnud mingisuguse hinnakirja juurutamist ning võibolla mingi hetk ka selle teeme, kuid siiani ei ole me veendunud olnud selle vajalikkuses. Kuid nüüd, kui mõningaid negatiivseid kogemusi arvesse võttes, siis tuleb uuesti selles valguses mõtlema hakata. Eks see rahateema on alati olnud väga ebameeldiv kõikide jaoks. Paljud ongi küsinud, et kuidas me teie sebimiste eest tasuda saaksime ning me ei oska kunagi midagi vastata, kuna oma aega siin hinnata on keeruline. Eks see ole pigem iga inimese enda südametunnistuse asi, kuidas ta meie pakutuga rahule jäi, kuidas ta hindas meie panust tema heaolusse.

Me oleme alati väga õnnelikud, kui keegi meiega kontakteerub kas siis interneti vahendusel enne reisi, et infot ammutada või saada majutusvõimalusi teatud perioodiks või siis lihtsalt niisama paar julgustavat sõna öelda. Osad inimesed on tulnud siia, meile helistanud ning näiteks niisama juttu puhuma kutsunud. See kõik on väga tervitatav ning me alati hea meelega tuleme ning aitame või anname nõu ükskõik millises Phuketit puudutavas teemas. Lihtsalt kahju on sellest, kui mõned seda ei hinda, siinkohal nimesid nimetamata jättes. Eks igaüks vaadaku pärast ise oma südametunnistuse sisse ning mõelgu, mida oleks võinud teha teisiti või mida tegemata jätta.

Ma loodan, et selle kirjutisega ei pahandanud ma kedagi ega tõrjunud kedagi eemale. Me oleme alati valmis nõu ja jõuga teid abistama, kuid eks vahetevahel oleks peale kõiki jõupingutusi ka ühest rõõmsast ja SIIRAST tänusõnast palju abi. Mage on see, kui teed midagi ning sellele lihtsalt vilistatakse või sind heidetakse nurka pärast kasutamist kui määrdunud põrandalappi. Samas teiste inimestega on lausa lust siin koos aega veeta ning ka näiteks eestimaist kiluleiba süüa või siis kaasatoodud A Le Coq-i õlut taasavastada.

Taimaa on "Land of Smiles", niiet rohkem sallivust ning päikest teie kõikide südametesse :)

Kirjutas phuketis 07:23 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (5)

Christiani eksamitulemused

sunny 36 °C

Võiks ju arvata, et 7-8 aastastel lastel ei tule veel tegemist teha eksamite ning sellega kaasneva pingega, kuid võta näpust. Christiani koolis on kohustuslikus korras ette nähtud nii poolaastaeksamid, kui ka järgmisesse klassi üleminekueksamid, sõltumata millisesse klassi laps kuulub.

Juba varakult anti meile teada, et lapsi tuleb hakata ettevalmistama saabuvateks eksamiteks. Lasime Christianil siis meile ette korrata suvalisi asju kooliõpikutest ning ta vastas need meile peaaegu sajaprotsendiliselt. Muretsemiseks polnud mingit põhjust, kuna teadsime, et ta saab kindla peale hakkama.

13-15 jaanuaril toimusid siis eksamid, mis oli ainete kaupa päevade peale ära jagatud. Lausa hirmutav on mõelda täiskasvanulgi selle peale, et kolmel järjestikusel päeval tuleb anda endast maksimum ning sooritada rida erinevaid eksameid.

Nüüd 1. veebruaril avalikustati lõpuks kauaoodatud tulemused ning need on siis järgmised (vahemärkusena mainin, et maksimum puktid, mida eksami sooritamise eest võis saada oli 45):

Thai Language - 44
Math in Thai - 45
Science in Thai - 43
Social Studie, Religion & Culture - 44
Career - 43
Computer - 45
Health & Physical Education - 42
Mathematics - 45
Science - 44
English - 44

Ühesõnaga meil Janaga jäi mõlemal suu lahti kui seda tunnistust vaatasime. Arvasime, et tulemus tuleb hea, kuid nii maksimumi lähedast tulemust küll oodata ei osanud. Igatahes väga tubli poiss meil :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 23:31 Sildid Thailand Tagged educational Kommentaarid (4)

(Sissekanded 1 - 4. Kokku 4) Lehekülg [1]