Reisiblogid Travellerspoint-is

aprill 2009

Viisad

sunny 5 °C

Eile saatsime lõpuks ära oma viisataotlused. Tänapäeval on see tehtud eriti lihtsaks, kuna ei pea isiklikult kohale minema, vaid piisab passide ja dokumentide postitamisest. Kuna aga Eestil Tai konsulaati ega saatkonda ei ole, siis juba eelmine kord sai kasutatud Soomes Helsinki saatkonna teenuseid. Seekord aga otsustasime nende teenusest loobuda.

Nimelt on meie eesmärk taodelda Non-immigrant Type "O" multiple entry viisat, mis annaks meile aastase õiguse piisamatult Taist sisse välja käia. Sama viisatüüpi väljastab ka Soome saatkond, kuid vaid tingimustel, et sul peab olema kas Tai rahvusest abikaasa või perekonnaliige. Internetiavarustest leidsime aga informatsiooni Inglismaal Hulli väikelinnas asuva saatkonna andmed, kus väidetavalt väljastatakse sama viisat, kuid ka neile kelle Tai Kuningriigi külastamise põhjuseks on "visiting friends". Eks me siis nüüd tegime proovi ja katsetame kas saame viisad või ei saa:).

Postitamisel oli siiski ka veel selline konks, et nad saadavad küll passid koos viisadega tagasi, kuid vaid Suur-Britannia aadressile. Niisiis kontakteerusime meie Londonis elava tuttava Dianaga, kelle kaudu postivahetus käib. Ümbrikusse sai siis kokku pandud järgmised dikumendid:
- 4 viisataotlust
- 4 "Self-certification" formi
- 4 kinnitust palju raha kaasa panime
- 4x £100 sularahas "multiple entry" viisade eest
- 4x£6 sularahas postituskulude eest
- lennupiletite koopiad

Kel huvi ja tahtmist, siis võin soovitada Hull saatkonna kodulehte: http://www.thaiconsul.co.uk/

Pakike peaks Hull-i kohale jõudma nädala jooksul ning siis peaks ka vastuse saama.

Päikest!

Kirjutas phuketis 09:05 Sildid Estonia Tagged tips_and_tricks Kommentaarid (0)

Ettevalmistused

semi-overcast 2 °C

Ettevalmistused on saanud alguse sellega, et pidime ära ostma lennupiletid. Ootasime mis me ootasime, kuid lõpuks saime suurepärase pakkumise läbi Reisieksperdi. Meie marsruut saab olema: Tallinn - Helsinki - Pariis - Hong Kong - Bangkok - Phuket. Pidime ära ostma edasi-tagasi piletid, kuna muidu ei ole võimalik taodelda viisat kui ka ühe otsa pilet on topelt kallim kui edasi-tagasi. Niisiis läks kogu see pull maksma kahele täiskasvanule ja kahele lapsele 26000 EEK. Hind ei sisalda veel Tallinn-Helsinki lennupileteid ning Bangkok-Phuket lennupileteid. Nende muretsemisega peaks ka varsti tegelema hakkama. Eks reis on pikk ja lastele kindlasti kurnav, kuid üritame teha kõik, et see võimalikult meeldivalt neile mööduks.

Edasi sai kokku pandud kiire checklist, mida igapäevaselt siis täiendan. Põgus list on siin:

Passid
Passikoopiad
ID-kaardid
ID-kaardi koopiad
Juhiload + rahvusvahelised
Juhilubade koopiad
Krediitkaardid (jälgida aegumistähtaegu)
Deebetkaardid (jälgida aegumistähtaegu)
Lennufirmade kliendikaardid
Viisad
Passipildid (12tk/ per nägu)
Vaktsineerimispassid
Kindlustused
Abielutunnitus + koopiad
Sünnitunnistus + koopiad
PIN-kalkulaatorid (taodelda pangast uued, kuna 1 kalkulaatori eluiga on 2 aastat ja patareisid vahetada ei saa)
Lennupiletid
Esmase majutuse broneering
Kohalike tuttavate kontaktandmed

Lisaks panime kokku ToDo listi, kus on kirja pandud kõik tegemised, mis on ära vaja teha Eestist lahkumiseks. Järgmisel nädalal peaksime paika panema ka notariaja maja müümiseks, millele järgneb ka maja üleandmine ning kolimine. Esialgu plaanime rentida kas mõne valvega ruumi või garaaziboksi suuremate asjade jaoks aastaks ning mõned nädalad elada Jana õe Heidi korteris.

Oleme mõelnud, et mida peaks Taisse kaasa võtma. Uurisime konteineri saatmise võimalusi, kuid esmapilgul tundub see liialt kulukas, aeganõudev ning mõtetu. Lisaks peaksime kõikide oma asjade pealt maksma Tais tollimaksu. Kuna õnneks Tais pole eriti "asju" vaja, siis kaasa saab võetud vaid kõige hädavajalikum ning enamus asju saab kohapealt muretseda. Kõige rohkem muretsen selle pärast, et kaasa tahaks võtta võimalikult palju eestikeelset kirjandust, lasteraamatuid, filme jne. ning seetõttu tuleb veel uurida võimalusi postipakkide saatmiseks. Lisaks peab kaasa võtma arvutid, kuid lauaarvuti tassimine on samuti mõtetu. Eks peame otsustama ja kaaleuma erinevaid võimalusi ning annan teada kuidas meil läks.

Päikest!

Kirjutas phuketis 13:36 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

Otsus tehtud

sunny 2 °C

MEIE
6martinjana..502-131.jpg
Lennupiletid on ostetud. Pärast paariaastast mõttemõlgutamist tundub uskumatuna, et me sellise asja ette võtame. Meie peas on keerelnud juba pikalt mõte kolida kusagile sooja ja positiivsesse kohta, kuid alati on midagi ette tulnud või pole julgenud seda teoks teha. Eks oma rolli on mänginud ka lapsed, kuid nüüd on nad juba piisavalt suured, et ka ise juba seda "reisi" nautida.

Otsus ei tulnud kergelt, kuid otsuse tegemisele aitas kaasa üleilmne majanduslangus, mis ka meid tugevalt puudutas. Ise olen olnud seotud eraettevõtlusega viimased seitse aastat, kuid käesolev majanduslangus sai antud ettevõttele saatuslikuks. Samas olen otsinud võimalusi juba pikka aega muutusteks, kuna ehituse valdkond oli minu jaoks ammendunud.

Aastast 2005 olen oma põhitöö kõrvalt tegelenud Interneti marketingiga, mis on aasta aastalt edasi arenenud ning taganud piisava sissetuleku, mis andis ka aluse kolimisotsuse tegemisel. Nagu olen lugenud, on Tais töö tegemise suhteliselt keeruline (mitte võimatu), kuid hea on kui on olemas sissetulek, mis ei ole sõltuvuses su igapäevaste tegemistega.

Otsuse tegemise juures oli kaks rasket momenti: kuidas tagada lastele piisav haridus Eestist eemal olles ning kuidas saada jagu tundest, et perekonda ja sugulasi/tuttavaid näeb nüüd palju harvem. Mis puutub haridusse, siis Hans Christian lõpetab sel aastal 1. klassi ning me plaanime ta ikka panna haridust jätkama Phuketi mõnes International Schoolis või siis koolis, kus on inglisekeelne haridus. Keelebarjääri pärast me eriti ei muretse, kuna lapsed haaravad uut keelt palju kergemini kui täiskasvanud ning lisaks on ta juba siin Eestis saanud aasta aega käia Inglise keele kursustel. Kuid eks paistab :) Kuna Liis Marii käib alles lasteaias, siis temaga on kergem. Kaalume ka varianti lasteaia koht võtta Phuketis, kuid eks see kõik loksub ise paika kui juba ennast seal sisse oleme seadnud.
Teine raske moment meie jaoks oli vanavanemate ja sugulaste/tuttavate reaktsioon ja tunded, kui sellest uudisest teada andsime. Oleme endale ja kõigile lubanud, et kindlasti tuleme tagasi suvel Eestisse ning võimaluse korral ka jõulude ajal....eks see kõik sõltub rahalistest võimalustest kui ka koolivaheaegadest. Isa muretses kohe endale korraliku veebikaamera, et võimalikult kvaliteetselt laste ja lastelastega läbi Skype suhelda saaks....nii armas :)

Eks kurb ole loomulikult siit Eestist lahkuda, kuid ega meid siin Eestis enam midagi kinni ka ei hoia. Maja on kohe kohe maha müüdud, autod anname liisingutele tagasi, ettevõte on likvideerimisel ning ametlikult nii mina kui ka Jana oleme töötud :) Me leiame, et see on hea võimalus võtta aasta vabaks ja lihtsalt nautida elu soojas kliimas. Internetitööd saan edasi arendada ja teha ka Phuketil viibides.

Tüüpilised reaktsioonid teistelt kui oleme oma plaani tutvustanud:

1. kuidas siis lapsed küll koolis saavad käia?
2. issand te olete ikka nii julged, tahame ka minna kusagile, kuid ei julge
3. millest te seal elama hakkate?
4. kas teil on juba eluase kinni pandud?
5. oi kui lahe, me tuleme teile kohe kindlasti sinna külla :)

ehk ühesõnaga põhiliselt kumab läbi kõikidest reaktsioonidest see, et kuidas me küll suudame sellest rutiinsest ja suht kindlast Eesti elust eemalduda ja astuda selline julge samm. Tundub, et enamus inimesi elab põhimõttel: kool, töö, abielu, lapsed, laste kool, laste töö, pension...seepärast tundub kõikidele uskumatuna, kuidas me suudame sellest oravarattast välja astuda. Ma leian, et elus on muidki väärtusi kui 9st 5ni rutiinse töö tegemine, millest sa naudingut ei saa. Lisaks järjepidev ilma üle virisemine ning mossis näod. Ega ilmaasjata Eestit pole nimetatud depressiooni vabariigiks. Võiks ju küsida, et miks me ei jätka seda sama asja Eestis...aga vat just selleks, et seal kuhu me läheme omab raha palju suuremat väärtust...ilus ilm, odavad hinnad, hea toit, positiivsed inimesed ja kõik see, mille nimel me siin Eestis kuude viisi raha teenime, et seda kõike saada.

Järgmises postituses annan jooksvalt teada kuidas meie ettevalmistused lähevad.

Päikest

Kirjutas phuketis 13:36 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 3. Kokku 3) Lehekülg [1]