Reisiblogid Travellerspoint-is

juuni 2010

Jaanipäev paradiisis

semi-overcast 32 °C

Kusjuures saime alles isegi mõni päev tagasi aru, et Jaanipäev on kohe tulemas. Polnud kellelgi seda tunnet, nagu Eestis olles oleme kogenud. Eestis on see reeglina üks aasta verstapost, mida kõik läbi pika ja külma talve pikisilmi ootavad. Kuna aga Phuketil on aasta läbi kestev suvi, siis tuli meile see suht ootamatult.

Jaanipäeva ajal räägitakse iga kord ilmast ning Eestis sajab reeglina alati vihma. Ka meil oli terve päeva jooksul selline heitlik ilm kohatiste sadudega, kuid õnneks õhtu kätte jõudes kadusid ka pilved taevast ning ilm oli suht ilus. Kuna me mingeid suuri plaane teinud ei olnud, siis mõtlesime lihtsalt endale külla kutsuda mõned inimesed ning oma koduhoovis väike lõke püsti panna. Teatavasti pole siin eriti kombeks lõkkeid teha, kui just mõnes kohas vahetevahel keegi oma prügi põletama kipub, kuid see on ka kõik. Meil on aias selline suurest tünnist tehtud grill, mille sisse me otsustasime oma lõkke püsti panna.

Me läksime laste ning Ardiga (meie uued sõbrad Nai Harnist - Ardi, Birgit ja pesamuna Brittel) puid otsima. Siin teadupärast pole võimalik minna poodi kaminapuid ostma, kuna kellelgi ei ole siin kaminaid :) Ühesõnaga sõitsime veica ringi, kui leidsime mingi risuhunniku metsa äärest ning ajasime autokasti puid täis. Kuid eks see puu oli üsna niiske, kuna viimasel ajal on suht palju sadanud, niiet põlema saamisega oli suht keerulised lood. Lõpuks panime suure ventilaatori lõkke kõrvale huugama, et pidevalt tulele õhku peale anda. Igaks juhuks siin mainin ka ära, et kui keegi teinekord tuleb meile külla või on niisama Phuketit väisamas, siis võtke kaasa palun neid tahkeid süütetablette, kuna varud on täitsa otsakorral ning mingit samalaadset head asja siin ei müüda.

Õhtu möödus toredalt. Meiega liitusid veel naabrid Danny, Nina, Jack, Anny, Lucy ja väike Jessica ning hiljem tuli läbi ka Liisa. Lapsed möllasid basseinis ning täiskasvanud ajasid niisama juttu. Igatahes oli tegemist väga meeldiva Jaanipäevaga ning oli kokkuvõttes igatahes mõnusam kui eelmine aasta :) Jana just tuletas meelde, et olime siis just Phuketile saabunud ning mugisime oma korteri rõdul istudes moosisaia ja soovisime üksteisele ilusat Jaanipäeva:) Kuid ka see oli tore :)

Ilusat suve algust teile kõigile sinna Eestisse.

Päikest!

Kirjutas phuketis 23:29 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (0)

Aasta täis

rain 29 °C

Niih nagu pealkiri juba ütleb, siis aeg on lennanud lausa märkamatult mööda ning seoses sellega on täis saanud meie esimene aasta siin Phuketi paradiisis. Mäletan veel, et Eestis tundus aasta meeletu pika ajana ning aeg justkui seisis. Eks vist reeglina oli see tingitud ühtlasestest ja stabiilsetest mõnusatest läbi aasta vältavatest sügisilmadest :) Igatahes on siin see aasta möödunud nagu sipsti ning tundub lausa uskumatuna, et nii kaua on aega möödas meie siiatulekust.

Möödunud aasta on pakkunud meie perele meeletul hulgal erinevaid emotsioone, palju positiivseid ning ka mõned negatiivsed. Kuid eks selline see elu juba on, et ükskõik kus kohas sa ka ei ela, eks ikka tuleb ette ka negatiivsemaid aspekte, kuid sellega tuleb lihtsalt harjuda.

Mida me siis teinud oleme sel aastal? Eks algus läks kindlasti sisseelamise peale, elukoha leidmise peale ning kohanemiseks uue ning teistsuguse eluga. Harjuma pidime kindlasti ka kuumusega, kuid kuna saabusime siia madalhooajal, siis läks integreerumine väga ladusalt. Üheks peamiseks teemaks aasta vältel oli kindlasti lastele kooli/lasteaia leidmine, mis läks lasteaia puhul suhteliselt ladusalt, kuid kooliga teadupärast pidime rohkem vaeva nägema. Kes veel ei tea, siis Liisu käib meil Inglise lasteaias Cravens International Preschool & Nursery ja Christian Inglisekeele kallakuga Tai koolis Kajonkietsuksa School. Ingliskeelne keskkond igapäevaselt on aidanud lapsi juba nii palju, et mõlemad suhtlevad suht vabalt juba inglise keeles ning ka tai keeles teavad paljusid väljendeid ning tunnevad tähestikku. Läbi kooli ja lasteaia oleme saanud endale ka palju tuttavaid ja sõpru üle maailma, mis kindlasti nii meile kui ka lastele tulevikus igati kasulik on.

Igapäevaselt elame siin suht traditsioonilist pereelu, kus hommikul peale laste lasteaeda ja kooli viimist käime trennis, teeme tööd, käime rannas või avastame uusi paiku. Nädalavahetused kuluvad reeglina pere keskis aja veetmisele, Christiani trennidele ning vahest ka minu sukeldumistele :) Oleme ennast siin juba piisavalt sisse seadnud, et enam ei tunne ennast kui turist, mitte ka kui kohalik, kuid pigem midagi vahepealset. Olen siin juba pea 4 kuud tai keelt õppinud, mis on loonud ka mulle põhja alla, et mitte hätta jääda paljudes kohtades, kus inglise keelt ei osata.

Aprilli alguses leidsime omale ilusa uue elukoha ning nüüd oleme ennast ka siia mõnusalt sisse seadnud. Kes oleks osanud arvata, et igahommikused basseinisuplused lausa hädavajalikuks osutuvad ning ei suuda ette kujutadagi elu ilma selle privileegita. Eks paljud asjad ja tegevused, mis siin tunduvad iseenesest mõistetavad on meid piisavalt ära hellitanud, et ei teagi kas suudaks ilma nendeta mujal enam hakkamagi saada :)

Aasta jooksul on meil palju külalisi käinud Eestist, mille üle meil on ääretult hea meel. Samuti meie ema ja isa käisid siin meid vaatamas. Enne meie siiatulekut lubasid enamus, et tulevad külla, kuid eks paha majanduskriis on kõigil eluolu veidike raskemaks teinud ning ka seetõttu ei saa ka meie sel suvel Eestit külastada. Igati arusaadav ning ärge arvake, et me sellepärast pahased teie peale oleme :) Lennupileti hindadele lisas kindlasti veel ka vürtsi Islandi tuhapilveke, mis ei anna hetkel lootustki, et kusagilt mõni hea ja soodne pakkumine tulla võiks.

Nüüd on siis käes jälle madalhooaeg ning enamus eestlasi on kõik, kas kusagile edasi liikunud või tagasi Eestisse pöördunud. Eks uus laine tuleb varsti peale, kuid eks arvatavasti kuni novembrini on siin suht rahulik.

Möödunud aasta oli teguderohke, emotsionaalne ning põnev. Huvitav, mis küll järgnev aasta tuua võib, kuid seda ma ütlen, et teades meid tuleb järgnev aasta kindlasti veelgi põnevam :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 20:11 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Liisu Sünnipäev

semi-overcast 32 °C

Pole kahjuks juba päris pikalt blogi kirjutada saanud, kuna igasugu asju on vahepeal toimunud ja juhtunud. Nüüd aga üritan ennast jälle ilusasti kokku võtta ja teid meie tegemiste ja toimetamistega kursis hoida.

Vahepeal sai ka meie Janakene aasta vanemaks. See aasta jäi suurem pidu pidamata, kuna kahjuks saime kurva uudise mu vanaema surma kohta. Puhka rahus kallis Mamma :( Igatahes on see meie igapäevaelu tõsiselt mõjutanud ning suuremat sorti pidutsemiseks polnud kellelgi tuju ega see poleks ka kohane olnud. Siiski möödus Jana sünnipäev sünnipäevaliselt, kuna otsustasime siis oma pere keskis teha kartulisalatit ja täidetud mune. Õhtul tuli ka veel Liisa korra külla, kuid muidu tähistasime Jana sünnipäeva oma pere ringis.

Päevad läksid aina edasi ning otsustasime, et peame vähemalt Liisu sünnipäeva korralikumalt tähistama. Printisime siis ilusad värvilised kutsed ning Liisu jagas need lasteaias kõikidele laiali. Kui enne sai räägitud, et ta päris väikeseid lapsi ei kutsu, siis pärast tuli välja, et ta oli kutsed kõikidele lasteaiakaaslastele ja kasvatajatele jaganud. Ühesõnaga, eks me enam vähem teadsime, et ega kõik niikuinii ei saa tulla ning eriti selle pärast ei muretsenud.

Sünnipäevahommik oli Liisule tore, kui me kõik ta tordi ja lauluga üles äratasime. Ta oli omale juba ammu tõukeratast igatsenud, mille ta siis ka nüüd sai ning ega loomulikult ei suuda siinkohal seda rõõmu ära kirjeldada, mida see talle valmistas. Kuna Liisu oli oma sünnipäevale kõik lapsed ja kasvatajad kutsunud, siis pidasime targemaks lasteaias mitte nii väga sünnipäeva tähistada ning nad piirdusid vaid küpsiste ning õhupallidega.

Hommikust saati valas nii kõvasti vihma, et mõtlesime juba, et tore tore, välipeol on kriips peal. Kuid nagu need Tai vihmad ikka, lõppevad need enamasti suht kiiresti. Peo ajaks oli kõik ära kuivanud ning päikegi väljas. Nagu tellitud.

Seekord siis otsustasime grillimisest loobuda, kuna ei tahtnud jälle pool õhtut grilli taga veeta lihasid keerutades. Osad asjad valmistasime ahjus, osad tegi Jana ise. Kuna teadsime, et meile saabuvad väga erinevad inimesed erinevatest maailmanurkadest, siis pidasime targemaks pakkuda neile lisaks traditsioonilist ning suht neutraalset Tai toitu, mille tellisime siis oma tuttava mereanni restoranist. Kõik toidud olid suurepärased ning kõike jätkus piisavalt. Eks on ju alati suht keeruline valmistada süüa kolmekümnele inimesele, kellel kõik on omad harjumused ja maitsed. Suht raske on pakkuda näiteks meie armastatud kartulisalatit mõnele Koreast pärit inimesele...muidugi pole proovinud :)

Lapsi saabus tõestit palju ning enamus koos oma vanematega. Liisu jäi oma sünnipäevaga väga rahule, kõik kingitused mis toodi, olid suurepärast ning ta oli nende üle väga õnnelik. Paljud käisid ka basseinis hullamas, mängisid veesõda ja teisi mänge. Pimeduse saabudes lülitasin sisse laseri, mis muutis elutoa diskoteegiks ning disko võis alata. Tordid oli Liisu ise omale valinud ning kuna rahvast palju, siis tuli isegi kaks tükki osta.

Umbes kella 21 paiku olid enamus lapsed lahkunud ning Liisu ja Atsu läksid rahulolevatena magama. Mõned kasvatajad ja teised vanemad inimesed jäid veel kauemaks juttu ajama ning nii see pidu selleks korraks lõppes. Sellised multikultuursed sünnipäevad on ses suhtes väga toredad, et sa saad tuttavaks ning lähemalt suhelda paljude huvitavate inimestega üle maailma ning näha kuidas nemad mõtlevad. Samuti lood omale palju kasulikke kontakte, mis kes teab millal kunagi vaja võib minna.

Nüüd on siis selleks aastaks sünnipäevadega ühelpool, kui mitte ära unustada Franky aastast sünnipäeva 27. oktoobril. Eks sünnipäevad on alati toredad ja emotsiooniderohked, kuid eks nad ole ka suht kurnavad ning pärast sellist sünnipäevamaratoni nagu juuni kuus meil on, võtab ikka võhmale küll :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 22:20 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (0)

Madalhooaja ilmad

storm 29 °C

Nüüdseks on siis lõpuks meile jõudnud siia tõeline madalhooaeg ning mussoonvihmad on saabunud. Märkamatult on kätte jõudnud juunikuu ning tavaliselt statistikat aluseks võttes üheks vihmasemaks kuuks peetud mai on märkamatult mööda lennanud suht kenade ilmadega. Siiski mai lõpus hakkasid suuremad vihmahood ennast näitama ning meri muutus üsna rahutuks. Kuid nüüd on asi täitsa põrguks pööranud.

Nädalavahetusel sai jälle sukeldumas käidud ning juba hommikul laeva peale minne kallas täie hooga. Laevas nägin ma haruldast pilti, kus pea 50% kogu pardalolnud inimestest rippus pea allapoole laeva äärtes ning tühjendas oma soolestikku :) Hullumaja, kuid lained olid tõesti vägevad ning kuigi meie alus olu suht suur ja stabiilne, käitus see lainetes kui pisike puulootsik. Vee all polnud muidugi midagi aru saada ning kõik oli endistviisi ilus. Selle sukeldumisega sai siis maha saadud oma viimase kahe spetsialiteediga ning nüüd on taskus nii süvasukelduja kui ka vrakisukelduja sertifikaadid. Tagasiteel võtsid kõik laevalised, kaasa arvatud mina, mitu merehaigusevastast tabletti sisse ning sõit möödus veidike paremas meeleolus. Ilmastik oli pöördunud muidugi veelgi hullemaks ning sellist vaatepilti olen näinud vaid filmides. Igal pool valitses meeletu tumedus, vihma sadas...sorry "kallas" lausa horisontaalselt, lained olid kohati 3-4m kõrgused ning laine käis kogu aeg üle parda. Kogu laevarahvas oli pigistatud siseruumidesse, kuid siiski pidid osad väljas istuma ning seda möllu taluma. Kusjuures jube jahedaks tõmbas ka, termomeeter näitas 27 kraadi, kuid kogu selle vihma ja möllu käes võttis lausa värisema.

Hea on see, et enam ei pea muretsema basseini täitmise eest. Varasemalt kuumade ilmadega auras päevas bassust ära umbes 50l vett, siis nüüd suurte vihmadega on bassein alati triiki vett täis ning ajab isegi üle. Ka bassu temperatuur on muutunud talutavaks ning pärast hommikusi trenne on ülimalt värskendav ennast veidigi jahutavasse vette visata.

Vihmakeep on saanud taaskord meie igapäevaseks kaaslaseks, kuna liigume ringi ju rolleritega. Kusjuures see hoiab meid peaaegu täiesti kuivana ning pakub ka varju tugevate tuulte eest. Reeglina on kõige jubedab asi siin märjana siseneda 7/11 kauplusesse, kus nad tavatsevad hoida oma konditsioneere miinuses ning märjana seal sees viibida pole just kõige meeldivam.

Kui alguses tundusid need vihmad uudsed ja veidikenegi ebameeldivad, siis nüüd oleme jälle sellega nii harjunud ning pole veel ühtegi asja tegemata jäänud selle tõttu, et oioi küll on jube et vihma sajab :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 06:36 Sildid Thailand Kommentaarid (0)

Kuidas koeraga arstil käime

semi-overcast 34 °C

Märkamatult on ka meie kutsa Franky suht suureks kasvanud ning rutiinsed arstil käimised muutuvad üha tülikamateks. Kuna liikleme siin enamasti vaid rolleritega, siis peame ka Frankyga rollerisõitu harrastama. Kuna ta aga on juba nii suur, siis peab ta seisma mu jalge vahel püsti, käpad mulle sülle toetudes. Sõidu ajal on ta ühteaegu nii uudishimulik kui ka hirmunud, mis teeb tast väga naljaka olevuse :)

Kui Franky kutsikas alles oli, siis oli tal üks suht paha kutsikahaigus, mida me siis järjepanu ravisime ning pidime arste külastama väga tihti. Ei tea kas sellest või millestki muust, on tal arstikabineti vastu lausa allergia tekkinud. Seekord siis oma rutiinset marutaudivastast ja usside vastast vaktsiine saades suutis ta arsti ooteruumis kõik kohad täis sirtsutada ning kui aeg oli kabinetti sisse astuda, siis pole ma enne näinud kuidas koer suudab oma kepsud nii suure hooga värisema panna, et lausa laud hakkas vibreerima. Jana pidi teda ikka kõvasti kinni hoidma ja kallistama, et vähegi seda värinat taltsutada. Kuid eks hirmul on suured silmad nagu öeldakse, kuna protseduuride ajal ei teinud ta mitte piuksugi ning ka värin oli hetkega kadunud.

Vot selline väike vahepala :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 20:23 Sildid Thailand Kommentaarid (0)

Poja sünnipäev

semi-overcast 34 °C

Meie elus oli kätte jõudnud järjekordne suveaeg, kus sünnipäevade tähistamine peale hakkas. Esimeseks sünnipäevalapseks oli meie poja Hans Christian. Seekord juba üheksas sünnipäev. Mingi päev just mõtlesin, et appike, kas mul on tõesti juba 9 aastane laps? Nagu vana inimene heietan juba, et küll see aeg lendab kiiresti :)

Igatahes pidasime pidu meie majas ning Christian kutsus külla nii oma koolikaaslasi, kui teisi sõpru. Esmaseks ülesandeks meil jäi mõtlemine, et mida küll süüa pakkuda, kuna arvasime, et ega need Tai lapsed eriti kartulisalatist vist lugu ei pea :) Lõpuks otsustasime siiski jääda vana hea grillimise juurde ning tuttava mereannirestoranist sai tellitud ka Tai lastele väga maitsvat juurviljade ja kanaga riisi. Tundus, et kokkuvõttes panime toiduga täkkesse, kuna kõik lapsed sõid isuga ning käisid kogu aeg juurdegi võtmas. Pidu ise oli suht vesine, kuna kõikidel oli luba basseinis möllata ning võite ise ette kujutada, kuidas kogu hoov ning maja lainetas kui kogu see lastearmaada oli üle käinud. Õnneks siin kliimas kuivab kõik suht kiiresti ning keegi ei lasknud ennast sellest häirida.

Kuna pidasime pidu esmaspäevasel päeval ehk 31. mail, siis lõppes laste jaoks pidu kella 21 ajal, kuna hommikul vara pidid kõik jälle ju kooli sammud seadma. Christian jäi oma sünnipäevaga väga rahule ning ka kõik teised lapsed said mõnusa positiivse laengu ning lubasid tihedalt külas käima hakata. Huvitav oli kokkuvõttes vaadata, et kuidas taide lapsed käituvad sünnipäeva raames, mis kombed neil on ning mida on erinevat. Kusjuures ega väga palju ei olegi. Võib olla ehk see, et neil puudub komme lilli kinkida, nad on pererahvaga hästi viisakad ning ei hakka jonnima ja jalgu trampima, kui emme või issi neile järele tuleb.

Hommikuks oli meil ka veel koristus tellitud, kuid loomulikult ajasid koristajad päeva sassi ning saabusid alles ülejärgmisel päeval :) Thai Time nagu kõik tavatsevad öelda.

Järgmiseks on meil siis ees 10. juunil Jana sünnipäev ning 17. juunil Liisu sünnipäev. Igatahes igav siin ei hakka ning iga nädal saame ühe korraliku peo maha pidada :)

Palju õnne teile kallikesed!

Päikest!

Kirjutas phuketis 20:23 Sildid Thailand Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 6. Kokku 6) Lehekülg [1]