Reisiblogid Travellerspoint-is

juuli 2010

Me koduke on tilluke, kuid ta on armas....:)))

semi-overcast 36 °C

Niisiis oleme nüüd ennast enam vähem sisse seadnud oma uude pessa Villa Suan Luangis. Võttis aega mis ta võttis, kuid pärast kuuajast mõtlemist ning kõige ümbritseva organiseerimist, oleme siis jälle uues kohas, õnnelikematena kui eales varem :)

Milline siis meie uus koduke on? Võrreldes eelmise villaga võiks nagu mainida, et läksime lihtsalt elutuppa elama. Ei tegelikult pole see ka nii pisike. Kuid kas teate...me naudime seda väiksust täiega, kuna kõik on käe jala juures ning kui tekib tahtmine minna wc-sse, kööki, lastetuppa või näiteks õue, siis piisab ainult mõnes sammust, mitte sadade meetrite läbimisest. Eelmises majas pidi iga operatsiooni tarbeks minema kas teisele korrusele, teise villa otsa, välja kaugele värava juurde jne, mis iseenesest pole ju paha ning liikumine teeb ainult head, kuid milleks :)

Meil on siis tegelikult 3 toaga paarismajaboks, kus on 2 magamistuba, 1 elutuba, eraldi köögiosa ning 2 wc-d. Lisaks on see maja ehitatud kahele krundile, et kui naabritel on ümber maja käimiseks meetrine murulapp, siis meil on justkui üks maja vahelt puudu ning selle asemel suur murulapp.

IMG_5522.jpgIMG_5498.jpgIMG_5521.jpg

Kuidas siis me leidsime selle koha? Tegelt nagu kõik siin elus, on tegu juhustega. Christiani klassivend kutsus ta oma juurde mängima mingi õhtu ning me hakkasime tema isaga lihtsalt rääkima elust ja olust ning jutu käigus selgus, et ta elab suht kooli ligiduses ühes villade kompleksis, mis ka meile korra tuttav tundus, kuna sai sealt läbi sõidetud ning ühte mitte nii atraktiivset maja ka vaatamas käidud. Ühesõnaga ta lubas oma naisega rääkida, kes pidi siis omakorda oma tuttavatega rääkima. Tailased teevad justkui telefoni mängu, et kui keegi mingi kõlaka kusagilt lahti laseb, siis teavad sellest kõik ning olukord lahendatakse suht kiiresti. Niisiis juba järgmine päev läksime seda maja vaatama ning tuli välja, et see kuulub tema naise heale sõbrannale. Ta suutis isegi meile hinna oma 20% odavamaks kaubelda ning pärast mõningast mõtlemist oligi kaup koos. Omanik ise on selline hästi mõnus ja tore naisterahvas, kes on ühe suure mööbliketi omanik, resortipidaja ning ta muretses meile majja kõik vajaliku mööbli, ostis uue LCD teleka, köögitehnika, istutas aeda 6 suurt 5m kõrgust puud ning lubas kogu muruplatsi uuesti üle teha ning meile korraliku muru istutada. Ühesõnaga selle pisikese raha eest, mida me rendiks tegelikult maksame, teeb ja tegi ta juba üüratult palju.

IMG_5512.jpgIMG_5513.jpgIMG_5515.jpg

Eelnevalt sai käidud vaatamas ikka väga palju sama hinnaklassi maju, kuid nende põhiviga oli see, et kas puudus mööbel või siis puudus aed või siis nägi välja niivõrd jube, et mingit kodutunnet küll ei tekkinud.

IMG_5517.jpgIMG_5520.jpg

Nüüd on meil kõik ümbritsev ka käe jala juures. Kool asub 2 minuti sõidu kaugusel, samuti on Phuket Towni ja suurematesse kaubanduskeskustesse vaid kiviga visata. Patongi on vaid 15 minutit, kuid paremad rannad jäävad veidike kaugemale. Kuid samas elukohta valides mõtlesime, et tegelikult külastame me randa niivõrd harva, et see ei ole määrav asukoha osas. Samuti ei pidanud me enam oluliseks basseini, kuna esiteks see lisas hinnale väga olulise osa ning samuti kasutasime seda tegelikult suht harva. Nüüd on meil siin territooriumil olemas nii suur kommunaalbassein, aeroobika- ja joogasaal, kossuplats, mitmeid kauplusi jne. Lisaks lubasime lastele nüüd rattad osta, kuna siin on meeletult mõnus ala, kus ratastega ringi sõita :) Liisu juba praegu iga õhtu teeb oma tõukerattaga pikemaid tiire :)

Üleeile käisime me Frankyga esmakordselt jalutamas. Miks just esmakordselt, kuna mujal on lihtsalt neid hulkuvaid koeri nii palju, et need lihtsalt oleks Franky nahka pistnud ning ka meie ei tundnud ennast hästi, kui kümme hulkuvat koera su ümber lõrisevad. Franky oli väga õnnelik ning ei suutnud neid kõiki puid ja põõsaid ära märgistada. Eks veidike läks tal teiste koertega ütlemiseks ka, kuid eks see ole ju koerte puhul täitsa normaalne :) Nüüd saabki traditsiooniks, et peale igapäevast õhtusööki, lähme kõik koos jalutama :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 21:36 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Juulikuu tegemised

semi-overcast 34 °C

Juulikuu on meie jaoks jälle väike muutuste aeg, kuna hakkame järjekordselt oma elukohta vahetama. Võite ju küsida, et miks siis jälle, kuid eks siin võib välja tuua mitmeid ja mitmeid põhjuseid, kuid jah, nüüd on meil ees taas kolimine. Üheks peamiseks põhjuseks kolimiseks on kindlasti asjaolu, et praegune villa on meie pere jaoks ikka megasuur ning mingi hetk avastasime, et kuigi majas on umbes 350m2, oleme reeglilna kõik koos ainult elutoa ühes nurgas ning kogu ülejäänud maja eriti ei kasuta :) Kui siis ainult magamiseks või söögitegemiseks jne.

Kuigi alguses, kui maja sai võetud, siis nähtavasti lasime ennast pimestada selle suurusest, avarusest ning privaatsustundest mida see pakkus, kuid pole ju mõtet maksta suure villa eest, kui tegelikult enamust pinda ei kasuta. Lisaks on ju suurem villa seotud ka suuremate kulutustega. Näiteks ainuüksi basseini pump võtab elektrit 1500 bahti kuus, sõltumata kas basseini kasutad või mitte. Ja nii edasi. Eks iga väike asi mõjutab kuu hinda.

Nüüd siis leidsime omale pisikese paarismaja boksi Christiani kooli ligidal, peaaegu Phuket Townis. Tegemist on suure kinnise territooriumiga villade alaga, kus on enamus maju ühesugused, asfalteeritud teed, omad poed ning suur basseini-joogakeskus. Samuti on seal olemas park ning laste mänguplats. Kui algselt tunduse Phuket Town selline segane kant, siis nüüdseks oleme aru saanud, et see on just mõnus ja huvitav, täielik vastand Kata, Karoni ja Patongi turistimelule. Samas on meil nüüd kõrval olemas nii kool, kaubanduskeskused ning Patongigi on läbi Kathu sõites palju lühem maa. Eks rannad jäävad nüüd tiba kaugemaks, kuid reaalsus on see, et rannas käime heal juhul praegu korra kuus, mistõttu ei ole see vahemaa mingiks probleemiks. Igatahes enamus asju on juba kolitud ning järgmise nädala jooksul seame ennast täielikult sisse. Eks siis juba räägin täpsemalt :)

Sel nädalal oli Christianil vaheeksamid, kus kahe päeva vältel hommikust õhtuni kestsid testid, kus siis esimesel päeval toimus testimine Inglise keelsetes ainetes ning teisel päeval Tai keelsetes ainetes. Küsisin veel pärast tai keelsete eksamite lõppu, et kas oli midagi millest sa aru ei saanud, siis ta vastas, et sai küll kõigest aru, isegi tai keelest. Super :) Eks siis tulemused näitavad, kuidas tal läks, kuid nagu eelnevad eksamid on näidanud, on tal kuldne pea ning tulemused eeskujulikud :)

Laupäeval tegime siin Ardile, Birgitile ning nende pesamuna Brittelile sushi õhtu, kus 3 tundi keerutasime nii makisid, nigirisid kui sashimisid kokku. Kokku tegime vist 120 sushit ning kõik pugisid ennast ikka mõnuga täis ning umbes kolmandik jäi veel üle järgmiseks päevaks. Kusjuures sushi on siin suht soodne. Kui ostad poest, siis peab ühe sushitüki eest välja käima 10 bahti, kuid ise tehes on omahind umbes 5 bahti, mis on ju päris soodne :)

Pühapäeval avanes mul taas võimalus sukelduma minna. Seekord ei olnud eesmärgiks mingisuguste kursuste läbimine, vaid puhas fun. Läksime naabrimehega koos ning külastasime Anemone Reefi, Shark Pointi ja Koh Doc Maid. Kuigi ilm oli haruldaselt ilus, meri madalhooaja kohta väga rahulik, kuid vee all oli väga vilets nähtavus ning väga suured hoovused. Eriti just Anemone Reefil, kus hoovused tulid korraga mitmest suunast ning viskasid ja lennutasid meid ikka korralikult. Katsetasime just mu uut välklampi, kuid suht keeruline oli saada häid fotosid, kui sa ei suuda korralikult oma ujuvust tagada ning rahulikult kalakesi fookusesse saada. Nägin ära Shark Pointis oma esimesed Cuttle Fishid ja veel 3tk korraga :) Väga lahe.

Laupäeva hommikul juhtus Liisul väike õnnetus, et lõhkus elutoas mingi vee pudeli ära ja saatsin siis Christiani harja ja kühvli järele, kui ta järsku hüüdis, et ma ruttu tuleks. Nimelt oli kühvli sisse ennast mõnusalt kerra tõmmanud üks väike madu. See ussipoiss oli alles pisike pojake, võibolla oma 30cm pikk, kuid täiesti ussi moodi uss :) Ei suutnud eriti ära tuvastada, mis ussiga tegemist oli, kuid lihtsalt hirmutav oli fakt, et neid vendasid ka toas kohata võib. Eks ta oli sisse pugenud ukse alt, kus on oma sentimeetri kõrgune pragu. Kuna ta oli suht tilluke, siis järelikult läks see tal siis õnneks. Päev otsa hoidsime teda kupli all, kuid õhtul otsustasime ta siiski vabadusse lasta, kuna kellelgi ei tekkinud tahtmist teda maha lööma hakata. Päris ussipesa meil siin :) Loodetavasti ei tule ussi ema teda otsima.

Järgmine nädal kulgeb meil kolimise tähe all ning üritame ennast korralikult uude kohta sisse seada. Eks ma üritan siis uues kohas ennast korralikumalt kätte võtta ning ka siia blogisse veidi tihedamalt kandeid teha. Hetkel on kogu aeg mingi tegevus käsil, mis lihtsalt mind ajahätta jätab. Loodetavasti andestate :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 04:49 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Esimene kokkupuude joogaga

semi-overcast 32 °C

Üle pika aja taas olen siis jõudnud siia blogisse. Uskumatu, kuidas vahepeal on aeg lennanud. Nagu pealkirigi ütleb, siis käesolev postitus tuleb teemal "Kuidas me Janaga joogas käisime". Vahepeal oli siin üks Eesti tüdruk üle poole aasta oma lapsega, kes läks Eestisse tagasi. Enne äralendu pistis ta Janale pihku ühe jooga klubikaardi ning ütles, et tal veel seal 7 korra krediiti alles.

Alguses ei äratanud see mingeid tundeid, kuna minu arvates oli see jooga üks igav mediteerimine ning ka Jana sõnul kui ta Eestis korra joogatunnis oli käinud, pidi ta seansi ajal mitu korda magama jääma. Kuid siiski ükspäev otsustasime, et ah mis seal ikka, läheme proovime ära, kuna pealegi tasuta ju ikka :)

Tegemist oli sellise väga modernse ning alles vähem kui aasta vana rajatisega. Lähemalt sellest klubist saate lugeda nende kodulehelt: Abbysan Yoga. Suur vastuvõtusaal, ilus sisekujundus, hubased riietus- ja pesuruumid ning loomulikult kõikidele euronõuetele vastavad joogaruumid. Igati meeldiv vahepala.

Terve klass oli tüdrukuid täis ning mina olin see ainuke tõrvatilk meepotis, kuid mind see ei häirinud :) Ahjaa, treener oli ka mees...Indiast. Ma olin igati häälestunud selleks, et nüüd tuleb üks tunnike mõnusalt lesida erinevates poosides, silmad kinni ning mediteerida. Kuid oh ei...ja läks lahti. Ühesõnaga oli tegemist suht aeroobse treeninguga, kus eriti silma kinni panemiseks ega veel vähem mediteerimiseks aega ei jäänud :) Trenni...eee..see tähendab jooga lõppedes oli nahk korralikult märg ning lihastes selline tunne, nagu poleks aastaid trenni teinud (reaalsus on see, et viimased 4 aastat on regulaarselt trenni tehtud).

Kõige mõnnam üllatus ootas meid hommikul ennast voodist välja ajades, kui lihased olid öö jooksul mõnuga ennast krussi tõmmanud ning valutasid igast ilmakaarest :) Sai siis kohe jõusaali joostud ja midagi peale pingutatud, kuid njah ega see eelmise õhtu "jooga" oli omad jäljed jätnud :)

Tegelikult on joogal palju erinevaid vorme ning meie käisime algajate tunnis. Edasijõudnute tundides pidid nad pea peal seisma, spagaate viskama ning ennast ebaloomulikesse asenditesse painutama...eks paistab, kas ka meie sinnamaani kunagi jõuame. Järgmine tund on meil juba teisipäeval, niiet eks siis pastab mis saab.

Päikest!

Kirjutas phuketis 07:27 Sildid Thailand Tagged health_and_medicine Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 3. Kokku 3) Lehekülg [1]