Reisiblogid Travellerspoint-is

august 2009

Cape Panwa ja ilusalong

semi-overcast 31 °C

Pärast üle nädalaajast vihmasadu tundus, et tuleb esimene kuivem päev. Hommikul sai Liis Marii lasteaeda viidud ning peale jõusaalis ja basseinis käimist otsustasime minna avastama Cape Panwa poolsaart. Olime eelnevalt korra seal ka käinud, kui akvaariumis käisime, kuid eriti ringi polnud seal sõitnud ning avastamissoov oli suur.

Sõitsime mööda poolsaare läänekallast mööda alla lõuna poole ning leidsime õige pea mõnusa viewpointi, kust mõned miljonivaatelised pildid klõpsasime. Liikusime mööda rannikut siis edasi, kuni jõudsime ühe hüljatud rannani. Kohe tekkis küsimus, et kuidas nii maalilises kohas saab olla üldse hüljatud randu. Seal olid mõned mahajäetud rendi bungalod, müügiletid ning sadade meetrite ulatuses lumivalge liivaga rannariba.

IMG_7646.jpgIMG_7656.jpgIMG_7664.jpg

Huvitav oli see, et selles saareosas oli meri täiesti rahulik ning meenutas pigem kõrghooaega kui madalhooaega. Lõpuks jõudsime siis välja ühele rannaribale, kus mõnned meist kostitasid ennast hea ja paremaga ning osad ujumas ja päikest võtmas käisid.

IMG_7667.jpgIMG_7675.jpgIMG_7692.jpg

Kahjuks seepäev meie Jana ja Christianiga edasi seltskonnaga kaasa liikuda ei saanud, kuna Liis Marii oli vaja lasteaiast koju tuua. Peale seda otsustasime minna Katala meie tuttava massaazisalongi, kus siis Hans Christian kohe juuksuritooli istus ning Liis Mariile soengut tegema hakati. Liisu jaoks oli see uudne ning pisut kummastav kogemus, kui neli tädi tema ümbes askeldasid ning oma oskusi näitasid. Nimelt tehti talle megailus pats pähe, maniküür, pediküür ning lisaks masseeriti selga :) Hans Christianile taheti ka massaazi teha, kuid tema piirdus siiski vaid varbaküünte lõikamise ning juukselõikusega. Hiljem läksime veel väikesele ostureisile Kata turuputkadesse, kus siis peale suuri kauplemisi saime suht odava raha eest kõik midagi mõnusat selga...kes uue jalgpallikostüümi, kes uued kleidi, kes uued särgid jne :) Ühesõnaga järjekordne tore päev oli.

Päikest!

Kirjutas phuketis 06:11 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Soome saun

overcast 27 °C

Eile sai siis esmakordselt leitud ning ka ära proovitud Chalongi ja Phuket Towni vahel asuv soome saun. See on tegelikult Lagoon Spa, kus lisaks tavalisele aurusaunale leiab veel ka Taimaal suhteliselt haruldase kerisega soome saun.

Sisse astudes anti meestele pidzaamapüksid jalga ning naistele sarong ümber ning saunatamine võis alata. Kerisega saun oli üle ootuste mõnus, kui välja arvata, et lava seal puudus. Oli vaid ümber ruumi perimeetri madal pink, kus siis leili sai võtta vaid püsti toolil seistes. Lae all oli leil selline, mida oleme harjunud kogema Eestis saunatades. Kummaline oli see, et kogu kompleksist ei leidunud ühtegi välismaallast peale meie seltskonna ning sellest tulenevalt saime aru, et ka taide endi seas on saunaskäimine päris tavaline tegevus. Keriseks oli kahjuks küll elektrikeris, kuid ega midagi enamat me tegelikult ei osanudki sellelt saunalt oodata.

Peale tugevat leili said ennast visata suhteliselt suurde basseini, kus tänu viimastel päevadel olnud vihmasadudele oli üsna jahe vesi. See oli muidugi meile meele järgi, kuna ega pärast kuuma leili ei tahakski visata ennast vannisooja vette.

Käisime ka aurusaunas, mis oli veidi nõrgem kui Nai Harni saunas, kuid täitis ilusasti oma funktsiooni. Kuna kell oli saamas 20.00 (sulgemisaeg), siis nähtavasti keerati saunakraanid kinni ning leil muutus järgest nõrgemaks. Otsustasime edasi proovida sealset massaazi ning lasime kohale kutsuda massaazitädid. Enamus meist otsustas aroomimassaazi kasuks ning lisaks lasti valida sobivad õlisegud. Massaaz iseenesest ületas kõik meie ootused ning käsi südamele pannes nentisime fakti, et see oli parim, mida me kõik siin Phuketil viibimise aja jooksul olime saanud.

Peale massaazi sai veel pool tunnikest laua ääres juttu räägitud ning siis viisakalt paluti meil lahkuda, kuna kell ületas juba 21.00.

Täna käisime juba uuesti ning veetsime ühe mõnusa päeva saunatades. Isegi Hans Christian istus meestega sama kaua soome saunas ning võttis mehiselt leili. Igatases järgmine kord on juba plaan oma kodu juurest sinna jooksuga minna, sealses jõusaalis tiba rassida ning edasi saunatades ja massaaze võttes päeva nautida.

Saun maksab seal 100 bahti inimene ning kui võtad massaaziteenuse lisaks, siis on sauna kasutamine tasuta. Kaasa võib võtta oma jooke, niiet ka seal saad suhteliselt soodsalt hakkama.

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:47 Sildid Thailand Tagged health_and_medicine Kommentaarid (0)

Saunakogemus

overcast 31 °C

Me oleme juba pikka aega igatsenud sauna järele ning isegi siin kuumas kliimas igatseb keha saunakuumuse järgi. Mõeldud tehtud ning läksime kogu seltskonnaga Nai Harni herbal sauna.

See kujutas endast sellist Tai stiilis mõnusat ja hubast kompleksi, kus siis oli üks aurusauna majake ning kõrval mitmed massaazilauad ja -toolid. Sauna sissepääs maksis 50 bahti, mis tundus naeruväärselt väike olevat. Sisse minnes olid seal kompleksi keskel lauad ja toolid, kus siis ennast lahti tuli koorida. Kõrvalt said laenutada siidise sarongi, mille siis omale ümber keerutasid. Saun ise oli nagu aurusaun ikka ning temperatuur kõikus 50 kraadi ümber. Vaatasime just ka välitemperatuurinäidukit, mis sel hetkel näitas välisõhu soojuseks 34 kraadi.

Peale kosutavat sauna sai seal samas ukse ees pangega suurest tünnist vett võtta ning ennast jaheda veega üle valada. Nii me siis mitmeid kordi sisse välja käisime, vahepeal kosutasime ennast Changidega ning siis otsustasime kogu kambaga massaazi minna. Sel hetkel olid valmis meid teenindama 11 massööri, kes pea kõik ka kohe tööd said. Kes võttis siis õlimassaazi, kes Tai massaazi ning osad piirdusid jalamassaaziga.

Peale tunniajast massaazilaual mõnulemist sai veel sauna nauditud ning oleks isegi pikemaks ajaks sinna jäänud, kui muud kohustused poleks peale pressinud.

Kokkuvõttes oli tegemist ülimõnusa kogemusega, mida isegi tahaks vähemalt ülepäeviti korrata. Oleme möödaminnes täheldanud ka Chalongis ühte soome sauna, kuid sellest juba järgmises postituses kui seal käinud oleme.

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:05 Sildid Thailand Tagged health_and_medicine Kommentaarid (0)

Eestlaste kommuun

rain 27 °C

Enne kui kunagi Tai ja Phuketi peale sai mõtlema hakatud, siis ega eriti eestlasi siit Phuketilt kerge leida ei olnud. Siin elasid vaid üksikud eestlased ning ka need olid mööda saart laiali ning eriti omavahel ei lävinud.

Nüüdseks on aga eestlaste kogukond märkimisväärselt suurenenud ning hetkel ainuüksi meie majast 2km raadiuses elab koos meiega 11 eestlast. Septembri alguses lisandub veel kaks ning juba oktoobris hulga rohkem. Hetkel kõik eestlased on millegipärast valinud oma elukohaks Chalongi ning ega seal pole midagi imestada ka. Need eestlased, kes on otsustanud Phuketil pikemalt viibida, on samalaadse mõttemaailmaga ning tänu sellele ka hoiavad siin kokku. Seniajani pole me siin kohanud ühtegi pikaajalist eestlast, kellega me poleks klappi leidnud.

Nii tänu Phukest.com lehele, kui ka muudele kanalitele oleme saanud hulganisti maile, kus eestlased tunnevad huvi Phuketile elama asumise kohta. Kui paljud neist reaalselt ka oma plaanid teokse teevad, on raske ennustada, kuid üha enam on neid, kes juba kohvreid pakivad.

Phuketile elama asumises ei ole mingit probleemi, kuid eks kõige aluseks saab raha olemasolu ning idee, kuidas siin elades raha teenida. Töötamine nii Taimaal kui Phuketil on suhteliselt keeruline, mistõttu tuleks leida kas mõni muu rahaallikas väljaspool Taimaad või siis pea tööle panna ning geniaalne idee välja mõelda, kuidas siin raha teenida :) Seda krõbisevat kulub siin elades märkimisväärselt vähem kui Eestis, kui elada "normaalset" ja mitte priiskavat elu. Samas, mida lugeda priiskavaks...siin on võimalik lubada endale kümneid ja kümneid asju ning tegevusi, mis Eestis nõuavad paksu rahakotti, kuid siin saad seda endale mõningate bahtide eest lubada.

Igaljuhul, kui kellelgi tekib mõte, et koliks Phuketile, siis võite kindlad olla, et teid ootavad siin ees heatahtlikud ja kokkuhoidvad eestlased. Alguses on kõigil raske uut elu alustada kaugel maal, kuid nii meie kui ta siin elavad teised eestlased teevad teie alguse kergeks ning aitavad kuidas jaksavad :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:05 Sildid Thailand Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Phuketi koduleht

semi-overcast 30 °C

Mõnda aega on juba nokitsetud ühe uue kodulehe kallal, mille kaudu peaksid abi saama kõik Phuketile reisivad või elama tulla soovivad kaasmaallased.

Leht ise asub aadressil www.phukest.com.

Palun juba ette vabandust võimalike kirjavigade või väära keelekasutuse pärast. Kuna see on alle Beta versioon asjast, siis kõiki vigu alles järgemööda parandatakse ning samuti lisatakse kogu aeg värsket informatsiooni. Miks ma sellest siis nii varajases staadiumis räägin. Aga just sellepärast, et viimasel ajal on hakanud tulema väga palju küsimusi igasugust Phuketit puudutavate asjade kohta ning võibolla on juba seal leiduvast informatsioonist kellega ka kasu.

Sõber Tarmo on kogunud majutuse alla kokku päris hea hulga erinevaid maju, kortereid, villasid ja bungalosid. Enamus pilte on ise tehtud, majutuskohtades on sees käidud ja need ka reaalselt üle vaadatud. Me loodame, et läbi selle saame pakkuda reaalseid pilte ja hindu kohtadest, mis reeglina muidu netiavarustesse ei jõuagi. Me isegi leidsime majutuse sellises kohas just tänu reaalsele läbisõitmisele ja ülevaatamisele.

Kui kedagi see leht häirib või arvab, et midagi võiks teha teistmoodi, siis palun andke sellest julgelt teada. Igasugune info ja nõuanne on teretulnud, kui see aitab kogu veebilehte paremuse poole muuta. Inglisekeelne osa on alles tegemisel ning ootab rahasüsti, et tekste tõlkima hakata.

Kui kasvõi 10 inimest sellest lehest midagi kasulikku teada saab või selle kaudu omale Phuketile majutuse või midagi enamat leiab, on see ennast kuhjaga ära tasunud. Loodan, et sellest areneb välja keskkond, kuhu kõik Phuketile reisijad esmalt pöörduvad. Oleme ju siin ise kohapeal ja kui ka mingisuguseid küsimusi peaks tekkima, siis saame isiklikult alati aidata ning nõu anda. Olgu see siis majutuse broneerimine, rollerite hankimine, transfeeri osutamine või kasvõi saaretrippide piletite muretsemine.

Kritiseerige, kuid konstruktiivselt, kuna vaid selle läbi saame muuta seda lehte aina paremaks.

Samuti, kui kellelgi on olemas veebisait ning oleks nõus oma lehele meie saidi lingi üles panema, siis me oleksime ääretult tänulikud, kuna kõik see aitaks kaasa meie saidi arengule.

Päikest!

Kirjutas phuketis 21:51 Sildid Thailand Tagged tourist_sites Kommentaarid (0)

Christiani kooliplaanid

semi-overcast 28 °C

Nädal on läinud märkamatult ning kahjuks pole jõudnud midagi siia vahepeal lisada. Loodetavasti andestate :) Ühesõnaga sai siin ükspäev arutatud lasteaia juhatajaga Christiani teemal ning ta nentis fakti, et neil ei ole enam eriti midagi õpetada talle...välja arvatud, et ta saab seal inglise keele praktikat. Rühmatundides otsitakse Christianile eraldi õppematerjale internetist ning antakse talle sedasi alati midagi uut ja huvitavat teha. Kahjuks või õnneks pidi tema pea aga nii hästi lõikama, et kasvatajatel on suhteliselt keerukas talle midagi pingetpakkuvat leida. Seda eelkõige selles kontekstis, et samal ajal peavad nad läbi viima ju ka teiste väiksemate laste programmi. Lisaks pidi Christian seal täielik autoriteet olema, et kui tema midagi ütleb, tahab või teeb, siis teised pisemad teevad kõike seda sama ning järgnevad talle riburadamisi :)

Ühesõnaga tuli jutuks, et äkki on siiski mõtekas Christian kusagile kooli panna. Sai vaagitud erinevaid variante ning eile läksimegi vaatama kooli, mille nimi oli Kajonkietsuksa School. Tegemist on kakskeelse kooliga, kus osa õpetust toimub inglise keeles ning osa tai keeles. Selle kooli kohta olime eelnevalt palju positiivset kuulnud ning lisaks meie naabrimees on selles koolis matemaatikaõpetaja. Samuti käivad meie tuttava Johanni lapsed ka seal koolis ja on väga rahul.

Astusime siis rõõmsa näoga kooli sisse ning meid juhatati nn. kantseleisse, kus me saime kohe jutule kooli mänedzeriga. Ta tutvustas meile kooli ruume ning saime isegi osaleda ühes just alanud matemaatikatunnis. Mis meile seal väga meeldis oli see, et tunni esimestest sekunditest alates toimus õpetaja ja õpilaste vaheline diskussioon, mitte nii, et õpetaja õpetab ja õpilased kuulavad. Kogu aeg käis aktiivne arutelu, kedagi ei kritiseeritud ega halvustatud, kui ta midagi ei osanud.

Kõik õpilased kes vastu tulid panid wai-ks käed tervituseks kokku. Kool iseenesest oli väga suur, kuid õpilaste arv klassis ei tohtinud ületada 25 õpilast, nagu Eesti koolideski. Saime käia veel kunstiklassis kohtumas kunstiõpetajaga, muusikaklassis, kus igal õpilasel oli oma süntesaator jne. Isegi arvutiklass oli varustaud viimasepeal tehnikaga. Kooli juurde kuulus veel ka lasteaia osa, kuhu siis võetakse lapsi alates 2,5 eluaastast. Koolis on kohustuslik koolivorm, kolm korda päevas antakse süüa lastele ning näiteks peale igat sööki on kohustuslik hambapesu. Koolitunnid algavad 8.15 ning lõppevad umbes kella 16 paiku. Peale kooli on veel võimalik osaleda erinevates ringides ning samuti lisaraha eest nädalavahetusteti toimuvates erinevates ringides.

Koolil on veel täismõõtmetes korvpalliplats, jalgpalliväljak, sise kergejõustikuväljak, suur mänguväljak jne. Ühesõnaga on tegemist võimsa kompleksiga, mis kokkuvõttes jättis väga hea mulje.

Nüüd siis õppemaksu juurde. Kuna Tai koolides on 2 semestrit (maist oktoobrini ja oktoobrist märtsini), siis Christiani sisseastumistasu koos esimese semestri õppemaksuga oleks 64400 bahti. Järgmine semester aga juba 54200 bahti. Kui me sooviks panna Liis Marii ka sinna lasteaeda, siis tema eest tahetakse esimesel semestril 54400 bahti ja teisel semestril 44200 bahti. Lisaks peaks Christiani eest maksma veel 5000 bahti semestris, kuna ta pole kunagi tai keelt õppinud ning temaga peab nö rohkem vaeva nägema :) Koolivorm tuleb ise osta, kuid kõik õppematerjalid sisalduvad seal hinnas.

Ainus murelaps meie jaoks on aga see, et enne kooli sisse pole võimalik asutuda, kui pole läbitud test. See pidi aga olema täiesti inglise keelne, kus sisalduvad matemaatika, loodusteaduse, grammatika ja üldisemad teemad. Laps peab aru saama kõigepealt, mida on küsimuses öeldud ning siis selle ka inglise keeles ära lahendama. Me ei oleks üldsegi mures, kui me saaks talle need küsimused ära tõlkida, kuna tal pea lõikab ning matemaatikas on ta eriti tugev. Eks me siis andsimegi õpetajatele ülesande lasteaias temaga selles suunas 2 kuud tegeleda intensiivselt, et saaks testi edukalt läbitud. Christiani lasteaia uus inglise keele õpetaja, kes on Sydneyst pärit, andis tema inglisekeele oskustele väga kiitva hinnangu. Nüüd on möödas vaid 6 lädalat peaaegu ning ta räägib, kirjutab kui ka loeb inglise keeles. Ta on omandanud 3 korda enam selle mõne nädala jooksul kui ta omandas Eestis kooli kõrvalt kaks korda nädalas toimunud inglise keele kursustel. Eks me jääme siis lootma, et 2 kuuga saab ta keele piisavalt suhu, et ka kooli sisseastumiskatsed läbida.

Päikest!

Kirjutas phuketis 19:51 Sildid Thailand Tagged educational Kommentaarid (0)

Eksprompt sünnipäev

sunny 32 °C

Siin olles on meil ikka iga päev üllatusi täis. Nii ka eile, kui mõtlesime minna ostlema Villa Marketisse. Midagi nagu konkreetset sealt ei tahtnudki, kuid pätsi musta leiba saime sealt ikka kätte. Kassa juures siis kohtasime äkki ühte Rootsi tuttavat Johanni, kelle kontor asub samas majadekompleksis kus me ise elame. Tal on kaks lase Hanna ja Anita ning tuli välja, et ka nemad otsustasid alles samal päeval oma lapse Hanna sünnipäeva veidi tähistada. Niisiis saime ka meie ekspromptkutse Hanna sünnipäevale. Kell oli muuseas 19.30 õhtul :)

Loomulikult ei saa ühelegi sünnipäevale minna ilma kingituseta ning veidi ringi sebides, õnnestus meil leida Toys´R´Us poest rääkiv nukk. Tüdruk sai just 3 aastaseks ning see tundus sobilik. Johann elas oma perega (tal on Tai naine) Chalongis Land & House arenduse territooriumil ning peale mõningast ekslemist rolleriga, sai ka nende maja üles leitud.

Me lootsime leida sealt eest ehtsa Tai sünnipäeva, kuid võta näpust, enamus külalisi olid rootslased ning nende Taidest elukaaslased ning mõned naabrilapsed olid isegi Gruusiast. Pakutav toiduvalik võttis ka meie jalad võdisema, kui laualt leidsime kartulipudru, lihapallid, maasikad, spagetid, erinevad euroopalikud salatid jne. Kõikidel kandikutel ilutses veel väike Rootsi lipuke. Samal ajal mängis telekast Pippi Piksuka film, niiet polnud väga palju aru saada, et me parasjagu Phuketis viibiksime :)

Elutuba oli neil suhteliselt pisike ning lisaks täiskasvanutele ja lastele, sebisid seal läbisegi ringi 3 koera, kes kõik üritasid head ja paremat laua pealt saada ning eeldasid peale trikkide tegemist "autasu" saada.

Ühesõnaga kogu õhtu oli meie jaoks väga ootamatu, kuid samas väga värvikas, kuna õnnestus tuttavaks saada mitmete uute inimestega ning mõnedega lähedasemaks saada. Leppisime kokku Johanniga, et järgmine kord on meie kord neid ja teisigi lähedasi siin Phuketil võõrustada juba meie basseinis väikese tequila ja bikiinipeoga :) Johann lubas sellepeale Borati trikoo selga ajada. Tahaks näha!

Vot selline õhtu.

Päikest!

Kirjutas phuketis 04:35 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (0)

Väike manitsus uljaspeadele

sunny 33 °C

Phuket tõmbab igal aastal ligi tuhandeid puhkajaid ning nende elementaarseks sooviks on rentida omale ringisõitmiseks roller. Reeglina võetakse roller isegi siis, kui varasem sõidukogemus puudub ning peale esimesi harjutusmeetreid, tuntakse ennast kindlalt ning minnakse kiiremaid sõite tegema.

Üheksakümnel protsendil juhtudest, ei juhtugi midagi, kuid alati jääb see õnnetu kümme protsenti, kellega paratamatult midagi juhtub. Nii läks ka meie sõbral eestlasel, kes paar päeva tagasi õhtu pimedas läks Katale asju ajama. Kuna oli just värskelt vihma sadanud ning asfaldis olid pahad mügarikud ja augud, lisaks mägi ning mäe all kurv, juhtuski see, mida keegi tegelikult karta ei oska. Kuigi kiirus oli järsu laskumise tõttu väga väike, oli poiss siiski ühe külje pealt täitsa lõhki kraabitud. Õnneks juhtus mööda sõitma juhuslikult sealt politseipatrull, kelle autos viibinud meedik koheselt ka esmaabi andis. Siiski oli tegemist õnneliku õnnetusega, kuna peale mõningasi marrastusi ja sinikaid ning loomulikult shoki, midagi hullemat ei juhtunud.

Ka roller oli vaid ühe külje pealt kannatada saanud ning vigastused piirdusid eelkõige kriimude ja värvivigadega. Miks ma seda kõike siis räägin. Just selle pärast, et ega keegi siia puhkusele tulnud inimestest eriti ei mõtle, et just temaga võib rolleri seljas juhtuda. Kuna siin eriti alkoholijoobe kontrolli ei eksisteeri, siis liigub õhtuti pimedas ringi igasuguseid tegelasi, kes ohusituatsioonis reageerida ei jõua. Soovitan kõikidel rollerirentijatel sügavalt järele mõelda, enne kui mõtlematult ja hulljulgelt kihutama hakkavad. Vaadates kohalikke, siis eriti just märja ilmaga on ka nende sõidukiirus märkimisväärselt vähenenud. Samuti on nad ettevaatlikud mägedes ning liivaga kaetud asfaldiga kohtades.

Rollerit rentides peab olema samuti ettevaatlik ning teadma, kust rentida. Tänavalt suvalisest kohast rentides saab reeglina vananenud, viletsate piduritega, siledate rehvide ning üleõldse hooldamata rolleri. See ei ole muidugi 100% nii, kuid tuginedes nii enda kui ka teiste kogemustele, võin seda väita. Lisaks on kombeks tänavalt suvalisest kohast renditud rolleri õnnetusse sattumise korral rendileandjal küsida hullumeelseid summasid rolleri parandamise eest. Seetõttu oleme meie ise, kui ka me oma sõpradele rentinud rollerid ühest teatud kohast, kust oleme alati kindlad, et saame hooldatud hea hinnaga rolleri ning avarii korral küsib ta alati selle summa, mis reaalselt rolleri parandamiseks läheb. Näiteks mõningate kriimude eest võidakse küsida tänavalt rentides pea 7000 bahti, siis eelpool kirjaldatud õnnetuse läbiteinud noormehele läks see maksma 600 bahti.

Kokkuvõttes niipalju, et Phuketit saabki avastada vaid rolleri või autoga, kuid viimase rent on kallis ning sõitmine ebamugav. Lisaks on Taimaal vasakpoolne liiklus, mis veelgi Euroopast tulnud juhte segadusse ajab. Rolleriga aga pääseb kohtadesse, kuhu autoga ei pääse ning lisaks on ka kütusekulu üliväike. Igaljuhul soovitan rentida rolleri, kuid olge sõites ettevaatlikud ning nagu üks tuttav siin ütles, pead omama silmi nii ees, küljepeal kui kuklas.

Ohutut liiklemist Phuketil.

Päikest!

Kirjutas phuketis 02:35 Sildid Thailand Tagged motorcycle Kommentaarid (0)

Pangatoimingud

semi-overcast 31 °C

Teatud asjaoludel oli meil tarvis hakata mõtlema Tai pangakonto peale, mistõttu hakkasime uurima võimalikke variante. Enamustest foorumites aga saime teada, et pangakonto avamiseks on tarvis tööluba, mida aga meie viisaga pole võimalik saada.

Pärast mõningast internetiavarustes tuhlamist leidsime koha, kus soovitati kasutada pangakonto avamiseks Kasikorn Bank-i teenuseid. Seadsimegi sammud Kata rannas asuvasse kontorisse, kus meid võttis vastu kohe naeratav teller. Pärast mõningast selgitustööd, et mida me soovime, sai toimingutega alustatud. Nad küsisid küll tööluba, kuid lõpuks piisas neile vaid meie elukoha aadressist ning passist.

Ühesõnaga pangakonto avamiseks on tarvis passi, elukoha aadressi, telefoninumbrit ja mailiaadressi ning 2000 bahti deponeerimist pangakontole. Konto enda avamine on tasuta, kuid kui arvejääk langeb alla 2000 bahti, siis küsivad nad kuutasu konto hooldamise eest 50 bahti kuus.

Otsustasime teha ka deebetkaardi, mille maksumuseks kujunes 500 bahti ning mille aastamaks on 100 bahti. Sularaha väljavõtmine automaadist maksab ca. 10 bahti 10 000 väljavõetud bahti kohta ning kaardiga maksmisel eraldi teenustasusid ei rakendu. Deebetkaart väljastati kohe ning telleri juuresolekul sai vahetatud ka koheselt PIN kood. Sularaha väljavõtmise limiit on kaardil 50 000 bahti ning kui on soov seda suurendada, siis tuleb helistada vaid ühel numbril ja teatada oma soov, kui suurt summat soovid automaadist kätte saada. Seejärel tõstetakse ka limiiti.

Lisaks väljastati mulle kontokaart, kuhu edaspidi kantakse kõik tehingud, mis ma pangas teen. Seda siis peab kogu aeg panka minnes kaasas kandma.

24 tunni jooksul saadetakse sulle maili peale internetipanga paroolid ning kasutajanimed, mis siis koheselt ka ära muuta tuleb, et seda kasutama hakata saaks.

Kokkuvõttes võttis kogu see paberimäärimine aega 15-20 minutit ning saime kõik nii nagu ka olime tahtnud.

Päikest!

Kirjutas phuketis 04:35 Sildid Thailand Tagged tips_and_tricks Kommentaarid (1)

Pulma-aastapäev

sunny 33 °C

04.08.2000 oli päev, kui me Janaga abiellusime. Nüüd on sellest möödas juba 9 aastat ning tahtsime ka see tähtpäev midagi koos ette võtta. Kuna elame suhteliselt uues keskkonnas, siis mõtlesin, et peaks tegema midagi antud riigile sobilikku ning seetõttu otsustasime oma abielu lasta õnnistada Buddha munkadel.

Selleks oli mul kokku lepitud tseremoonia kohalikus Chalongi templis, kuhu me kella üheks ka suundusime. Meid juhatati suurde templisaali ning mõne hetke pärast ilmusid nurga tagant välja meie sõbrad ning lapsed, kes meid orhideesülemitega üle külvasid ning õnnitlema hakkasid. Antud hetk võtaks igalühel pisara silmanurgast välja ning lisaks oli see veel ka üllatus Janale, kuna tema ei teadnud midagi, mis toimuma hakkab.

Edasi pidime süütama küünlad ning sealt põlema panema igaüks 3 viirukitaolist pulka, milles siis tossates liivaga täidetud anumasse panime. Seejärel sisenesid meie ette 5 munka, kellele me pidime ette andma ostetud annetusämbrid ning ümbriku oma nimedega, mille sisu oli vastavalt sisetundele täidetud. Seejärel istusime munkade ette ning rituaal sai alata. Meid piserdati veega ning lausuti erinevaid budistlikke lauseid, millest me kahjuks midagi aru ei saanud, kuid kokkuvõttes oli see meie abielule Buddha õnnistuse andmine.

Kõik see kokku kestis oma 20 minutit ning peale viisakusavaldusi munkadele, oli aeg edasi minna. Käisime läbi terve territooriumi ning sisenesime erinevatesse pühakodadesse. Kogu ala on ääretult ilus ning seda toetas veel täevast lõõmav kirgas päike.

Peale seda sõitsime tagasi meie maja juurde, kus siis kõlistasime shampuseklaase. Tarmo ja Inga jäid meie juurde edasi lastega mängima ning meie Janaga läksime edasi oma õhtut tähistama. Kõigepealt sõitsime üles Kata mäe otsa ning käisime ühes kaljurestoranis Daiquirisid joomas. Peale seda oli meil broneeritud laud ühes väga kaunis restoranis Mom Tri´s Boat House-s, kus siis meid paigutati istuma sohvadele, kust avanes läbi poolavatud klaasfassaadi uskumatu vaada otse merele. Tegemist on Phuketi ühe kõige hinnatuma söögi ja veuinikohaga, mis on oma veinivaliku poolest saanud erinevaid ülemaailma tunnustatud auhindu. Olime kuulnud, et kindlasti tasub proovida erinevaid kokteile, kuna nende kvaliteet ja väljanägemine on juba vaatamisväärsus omaette. Niisis sai tellitud kõigepealt minule Bamboo kokteil ning Janale Mojito. Nii maitse kui ka serveering oli võrratu, kuhu kõrvale anti veel kausike pähklite ning kuivatatud kaladega. Järgmiseks sai proovitud ananassi sisse serveeritud kokteili ning teisigi hõrgutavaid jooke ning juba pooleteist tunni pärast pidime otsustama, kas alustame söögiga või mitte. Kuna kõht oli suhteliselt täis nendest snäkkidest ning kokteilidest, otsustasime seal söömisest loobuda ning minna hoopis massaazi. Sõitsime läbi Villa Marketist ning võtsime kaasa pudeli head shampust. Otsustasime võtta oma tuttava massaazitädi juures teada tuntud headuses jalamassaazi ning kohe sai ka shampus avatud. Peale tunniajast nautimist olid kõhud siiski tõhjaks läinud ning siirdusime edasi Kata randa tuntud Two Cheffs restorani. Sealne toit viis lausa keele alla ning seda hindasid ka kõik teised turistid, kuna koht oli puupüsti täis.

Märkamatult oli päev jõudnud õhtusse ning otsustasime tagasi koju pöörduda, kus Inga just lapsi magama pani. Siinkohal tänan ma kõiki, kes meie päeva sisustamisele kaasa aitasid :)

Vot selline päev siis :)

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:20 Sildid Thailand Tagged events Kommentaarid (1)

Coral Island

sunny 34 °C

Laupäeva hommikul otsustasime kõik koos ette võtta meie siinviibitud aja esimese saaretripi. Tahtsime välja kaubelda kõige soodsama lahenduse ning peale 7/11-st jookide ostmist suundusime Chalongi sadamasse. Seal ootasid meid trobikond paadimehi, kes kõik oma teenuseid meile pakkuma hakkasid. Peale pikka vaidlemist saime nõusse ühe pikasabalise paadijuhi, kes nõustus meid viima Coral Islandile ning seal kõrval asuvalt ühele väiksemale saarele 2000 bahti eest. See tundus täitsa mõistlik, kuna meid oli 7 täiskasvanut ja 2 last.

Sõit saarele kujunes närvekõditavaks elamuseks, eriti laste jaoks, kuna suure laine tõttu olime juba esimestel meetritel läbimärjad :) Laine oli tõesti suht tugev, kuid paadijuhti see eriti ei kõigutanud. Välja arvatud üks hetk kui kapten oma tooli pealt maha pudenes ning mõne hetke paat omapead lainetes triivis. Peale pooletunnist sõitu jõudsime lõpuks oma sihtkohta Coral Islandil.

IMG_7148.jpgIMG_7153.jpgIMG_7165.jpg

Saarel oli ilus kauni lumivalge liivaga rannariba ning vesi oli kristallselge. Rannal asus üks restoran ning rida päevitustoole. Parkisime ennast ära ning otsustasime kohe ka snorgeldama minna. Christianil oli see esmakordne snorgeldamiskogemus ning peale 2 minutit maski ja toruga möllamist sai ta nipi kätte ning hakkasime koos avastama veealust maailma. Kalu oli seal erinevaid kuid mitte siiski nii palju kui seda on kõrghooajal rahulikus merevees. Enne olime kaasa ostnud mitmeid röstsaiapakke, mille siis näpuotsast ning ise vees hulpides kaladele ära söötsime. Jube kift on ikka, kui kalakesed su näppude küljest saia närivad ja samas ümber sinu ringi ujudes sind kõditavad.

Mõned kalad pidasid siiski ka meid oma toiduks ning peaaegu kõik me saime kalade käest hammustada. Ja kusjuures see ei olnud mitte nii valus kui just ehmatav. Osadel jäi isegi käe külge hammustusjälg näha.

Peale poolepäevast päikese käes praadimist otsustasime selle teise saare teiseks korraks jätta ning taas tagasi paati kobida. Tagasiteel sõitis paadimees siiski ka teistest saartest määda ja näitas seal asuvaid randasid. Tundusid päris mõnusad, kuid pigem sellised asustamata kohad, kus puudusid restoranid ning igasugune kaubandus. Tagasitee kestis ca 45 minutit ning seekord juba veidi väiksema lainega.

Kui küsida, et kas läheks uuesti, siis võibolla jah siis, kui eesmärgiks on rannas vedelemine ning kalade sees snorgeldamine. See saar on siiski kõige lähem võimalus Phuketis nautida veelaust maailma ning ka kõige soodsam koht kuhu paadiga saab.

Järgmiseks korraks pakuti meile juba Racha Islandit, kuhu saab minna kas kiirkaatri või siis suurema kalalaevaga. Seal lubati, et saaksime püüda ise kala, mille siis laeva enda kokad ära valmistavad. Kuid see on juba järgmine reis.

Päikest!

Kirjutas phuketis 05:20 Sildid Thailand Tagged cruises Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 11. Kokku 11) Lehekülg [1]