Reisiblogid Travellerspoint-is

Estonia

Mis meist sai?

sunny -4 °C

Paljud on küsinud, et kuidas nii äkki juhtus et blogi nii järsku ära lõppes, et mis sai, mis hetkel teen ja mis mis mis :) Ühesõnaga elu on teinud omad korrektuurid ning hetkel viibin Eestis, kuid tegelen ka aktiivselt reisikorraldusega:

Täpsemalt minu tegvustest saate lugeda: Martin Koot: sinu isiklik reisikorraldaja ning kui keegi peaks huvi tundma minu poolt läbiviidavate sukeldumiskursuste kohta, siis leiad vastavat infot: Sukeldumiskursused ja sukeldumisreisid.

Samuti on võimalik minuga otse kõikide küsimuste tekiides ühendust võtta nende kahe lehe kaudu.

Seniks kõigile Päikest ja mõnusat varsti algavat kevadet südamesse :)

Martin

Broneeri hotell Phuketil

Kirjutas phuketis 06:02 Sildid Estonia Kommentaarid (0)

Juba homme on ärasõit

semi-overcast 16 °C

Huhh isegi ei suuda uskuda, et see aeg on nii kiiresti läinud ja juba homme hommikul vara kell 08.00 väljub laev Helsinki poole ning meie seiklus algab. Just nimelt seiklus. Mei ei võta seda kui ärakolimist vaid kui pikemat puhkust, mis annab meile alati võimalus tagasitulemiseks ning ei kohusta meid millekski.

Nüüd me oleme saanud kinnituse, et Eestis on meil nii nii palju sõpru ja sugulasi, kes meile pöialt hoiavad ja kaasa elavad. Me oleme selle üle siiralt õnnelikud. Hea on teada, et sõbrad ja pere on meil alati olemas, kui peaks olema raske, kui jagada rõõme või emotsioone. Ma ei väsi kordamast, et me ootame juba pikisilmi teid kõiki külla meile, kuna juba tunneme teist puudust. Peaks isegi mingi auhinna välja panema esimesele kolmele kiiremale perele, kes meile külla jõuaks :)

Igaljuhul pikk jutt on s*** jutt, niiet siinkohal ka meie blogi Eesti osa lõpetame. Järgmine postitus on juba meie sihtkohast Phuketist.

Päikest!

Martin, Jana, Hans Christian ja Liis Marii

Kirjutas phuketis 19:01 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

Ärasaatmispidu

storm 10 °C

Picture_215.jpg

Oh kui raske see äraminek ikka on...ja sellele andis hagu juurde eile meie majas toimunud sõpradega ärasaatmispidu. Selle raames tähistasime ka Jana sünnipäeva, niiet topelt põhjus pidutsemiseks.

Me ei suuda ära tänada neid kalleid sõpru, kes ei pidanud paljuks enne ärasõitu tulla meile ning maha pidada üks korralik pidu. Kuna üritus ise algas juba suhteliselt vara (osad külalised saabusid kella 15 paiku), siis viimased vaprad "sõdurid" pidasid vastu kella 6-ni hommikul. Tundus, et tegime ka meie maja külaliste arvulise rekordi, kes seal korraga on viibinud.

Kuna tegelikult oli üritus planeeritud pidada väljas, siis loomulikult olid Eesti ilmal omad plaanid. Viimaselt sekundil klopsisime poistega püsti varikatuse, mille all wok sai valmis küpsetatud. Kuid ega tegelikult see vihm, tuul ja külm peo kulgu ei mõjutanud. Hea peo valem on sõbrad + hea tuju. Lisaks sellele 45 inimest pisikeses majaksese tekitas mõnusa ööklubi tipptunni tunde, kus elutoast kööki jõudmine kujunes aeganõudvaks ettevõtmiseks.

Äitähh Leiu, Uku & Heidi, Maido & Liis, Raido ja Triin, Andi, Helin & Kelly-Liis, Kirsti & Jaak, Janek, Helen, Artur & Kirsika, Reet & Heidzu, Karina & Veiko, Agle & Keijo, Annika, Alar & Maarja, Holger & Maiken, Kristi ja Lauri, Anti & Marge, Kristi & Kristjan, Kats, Mart, Marju & Kenneth, Jaanika & Andreas, Silver & Natalja, Kersti & Meelis, kes te kõik hoolitsesite selle eest, et me saame alati olla kindlad, et Eestisse tagasitulles ootavad meid ees inimesed, kelle õlal nutta, naerda või lihtsalt nende maja esikus magada

Ja see kingitus mis te kõik meile tegite oli midagi, mis isegi kõige jäisema südamega karusel mehel pisara silmanurgast välja rebib :)

Veelkord tahaks siis tänada kõiki, kellele me korda läheme ning loodame teid kõiki juba varsti meil Taimaal külas näha.

Kallid olete meile kõik!

Päikest!

Kirjutas phuketis 22:51 Sildid Estonia Tagged events Kommentaarid (0)

Kuidas meiega ühendust võtta?

sunny 22 °C

Palju on küsitud, et kas jätate telefoninumbri alles, kuidas teid kätte saab jnejne. Kohapeal olles võtame ka kohalikud "kõnekaardid", mille abil me omavahel ja teiste kohalikega suhtlema hakkame. Kuna vastavalt EMT roamingu hinnakirjale maksab Tais kõne vastuvõtmine 40.30 EEK/minut, siis ei kavatse me seda "teenust" kasutama hakata.

Kui keegi soovib meiega telefoni teel ühendust võtta, siis üsna varsti ilmub siia samasse postitusse ka meie Tai number.

Seniks soovitan soojalt kõigil huvilistel ja soovijatel kasutada Skypet või E-posti teenust:

meie Skype aadress: rubla1978
e-posti aadress on: kootmartin@gmail.com või siis info@movable-wall.com

Samuti on sõpradel võimalus kasutada Orkuti kaudu suhtlemist ning paljudel ka Google talki.

Kirjutas phuketis 15:40 Sildid Estonia Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Esialgne majutus broneeritud

overcast 16 °C

Kirjutan veidi sellest, kuidas meil ettevalmistused on kulgenud ning tuleb tõdeda tõsiasja, et vaid 18 päeva veel jäänud äralennuni.

Veidi siis meie majutusest Phuketis. Eesmärgiks on meil üürida 3 magamistoaga maja (võibolla isegi basseiniga), mis oleks möbleeritud ning sisaldaks kõike eluks vajalikku: köök, köögimasinad, pesumasin, mööbel, lauanõud, internetiühendus jnejnejne. Oleme mõelnud ja uurinud, et maja võimalik asukoht peaks olesma saare lõunaküljes Chalongis, Rawail või Nai Harnis. Nagu näete, on juba asukoha variante mitu, mis teeb valiku distantsilt väga raskeks. Lisaks kohalikud tegelased, kes maju välja rendivad, ei kuuluta eriti internetis, niiet valikus on enamasti vaid kinnisvarafirmade ja -portaalide pakkumised, mille hinnasuurusjärk on suht kõrge. Niisiis otsustasime ja ka konsulteerisime Phuketis resideeruvate eestlastega, et kõige mõtekam on rentida kõigepealt lühiajaline eluase ning juba siis kohapel ringi sõites otsida meile pikemaajalisem rendipind.

Valik langes Kata Beach-i läheduses mäenõlval asuva korteri peale, kus on lisaks elutoale veel 2 magamistuba, 2 rõdu, kööginurk, vannituba ning loomulikult kõikides tubades kliimasüsteem.

Mõned pildid sellest korterist:

Pilt_207.jpg Pilt_206.jpg Pilt_205.jpg Pilt_204.jpg Pilt_202.jpg Pilt_201.jpg

Olime juba pikalt otsinud sobilikku lühiajalist majutust, kuid kõik soodsad pakkumised olid 1 magamistoaga või siis hotellid. Õnneks tuli meile appi Phuketis elav Tarmo (lugege tema blogi siit: Phukest). Normaalhind antud korterile on kõrghooajal 3000THB/päev, kuid kuna hetkel on seal madalhooaeg, siis saime antud korteri broneeritud nädalaks hinnaga 1500THB/päev. Lisaks on nad suht paindlikud, et kui soovime pikendada oma sealolekut, siis on antud korter vaba kuni 6. juulini.

Meie muud ettevalmistused on kulgenud plaanipäraselt, järgemööda pakime kodus asju kastidesse ning arvatavasti järgmine nädal hakkame asju kolima.

Uute sissekanneteni.

Päikest!

Kirjutas phuketis 11:35 Sildid Estonia Tagged living_abroad Kommentaarid (0)

Kindlustused

sunny 18 °C

Pärast pikki otsinguid ja mõttemõlgutamisi oleme ära teinud aastase reisikindlustuse. Kaaludes kõiki variante nii Eesti kindlustusseltside osas kui ka rahvusvaheliste kindlustuste vahel, jäi meie valik pidama IF Eesti kindlustusel.

Oleme kindlustatud siis alljärgenevalt:

Meditsiiniabi kindlustus: 1 000 000 EEK/inimene
Pagasikindlustus: 10 000 EEK/inimene
Reisitõrke kindlustus: 10 000 EEK/inimene

Lisaks eritingimustesse lasime lisada, et Hans Christian mängib võistlusspordi tasandil jalgpalli. Ka see oli eritingimus, mis kergitas oluliselt kindlustusmakse suurust.

Tegemist on aastase kindlustusega, kehtivuspiirkonnaga "kogu maailm". See tähendab, et see kehtib ka lühiajalistel reisidel erinevatesse riikidesse ning samuti kehtivad nende puhul nii pagasi kui ka reisitõrkekindlustus.

Eesti kindlsustustel on se viga, et kindlustusjuhtumi korral tuleb meil endal kahju/nõue kinni maksta ning tagantjärele saab taodelda nõude hüvitamist. Osad rahvusvahelised kindlustusseltsid, a la Bupa International jne, on teinud vastavad lepingud, et näiteks haiglaravi või arstikulude hüvitamine käib otse kindlustusseltsist. See on hea, kui arved suurema ning pole selliseid summasid kohe välja käia. Paraku on sellisel teenusel ka halb külg, nimelt hind. Vastavalt võetud pakkumistele algasid hinnad neljale inimesele alates 40 000 EEK, mis ilmselgelt meil ülejõu käis.

Senini olen kuulnud IF Kindlustuse kohta vaid positiivseid kommentaare, kuid endal reisikindlustuse kogemus antud ettevõttega puudus. Loodame, et seda poliisi siiski vaja ei lähe.

Siinkohal suured tänud IF Kindlustuse esindajale Signele, kes meile parimate tingimuste ning hinnaga kindlustuse aitas välja võidelda.

Päikest!

Kirjutas phuketis 23:18 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

Viisad käes

semi-overcast 15 °C

Kaua oodatud kaunikene nagu öeldakse. Saime lõpuks passid postiga kätte, kus ilutseb aastane Non-Immigrant Type "O" viisa...ja nii meie kõikides neljas passis.

Kokku võttis see aega täpselt 18 päeva. Nüüd juba julgen soojalt soovitada kõikidele, kes soovivad Tais pikemalt peatuda, kasutada Inglismaal Hull-is asuvat Tai saatkonda. Teenindus ja asjaajamine olid ekstra klass. Täpsemalt juba kõik kirjas: Thai Consulate, kust tuleb valida AB Standard Visa Application Pack. Seal juba kõik kirjas, mida tuleb täita, mis dokumente lisada ning palju see kõik maksma läheb.
IMG_6169.jpg

Meie peame siinkohal tänama meie Londonis resideeruvat tuttavat Dianat, kelle kaudu käis post. Suured tänud :) Nimelt kui saata passid postiga, siis nad saadavad tagasi passid ainult Inglismaa aadressile. Teine variant on isiklikult kohale minna, mil saate viisad kätte 30 minutiga. Super.

Nüüdseks on lahendatud viimane otsene takistus, mis oli pikka aega küsimärk.

Vahepeal sai ära ostetud Bangkok-Phuket lennupiletid, mille kogumaksumus neljale kujunes naeruväärseks 850 krooniks. Kusjuures see sisaldas veel võimalust pagasit kaasa võtta kuni 20kg/inimene ning lisaks valisime veel nummerdatud istekohad, mis muidu AirAsia lennufirmas ei ole määratud.

Kuna meie lend saab alguse Helsinkist, siis ostsime ära ka laevapiletud Soome. Selleks otsustasime valida LindaLine tiiburi, mis väljub 19.06 kell 08.00. Hoiame ainult pöialt, et sel päeval tormi ei ole, mil teatavasti need pisikesed laevukesed sõita ei tavatse :) Vahepeal sai mõeldud ka lennukiga Helsinkisse minemist, kuid ajad ei klappinud kohe kuidagi ning lisaks lennupiletid Soome on hetkel mõttetult kallid. Laevapiletite eest maksime tervele perele kokku vaid 606 krooni ning lisandub veel taksosõit Vantaa lennujaama.

Ahjaa...vahepeal sai veel sõlmitud meie maja müügileping ning uute omanikega on kokku lepitud maja üleandmine 18.06.2009. Vaikselt on tehtud ka teisi ettevalmistusi: muretsesime arstirohtude varud aastaks, käisime rääkimas poja õpetajate ning vallavalitsusega koolikoha säilitamise pärast ning uuendatud sai nii pankade pin-kalkullatorid ning pangakaardid.

Päikest :)

Kirjutas phuketis 17:59 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

Viisad

sunny 5 °C

Eile saatsime lõpuks ära oma viisataotlused. Tänapäeval on see tehtud eriti lihtsaks, kuna ei pea isiklikult kohale minema, vaid piisab passide ja dokumentide postitamisest. Kuna aga Eestil Tai konsulaati ega saatkonda ei ole, siis juba eelmine kord sai kasutatud Soomes Helsinki saatkonna teenuseid. Seekord aga otsustasime nende teenusest loobuda.

Nimelt on meie eesmärk taodelda Non-immigrant Type "O" multiple entry viisat, mis annaks meile aastase õiguse piisamatult Taist sisse välja käia. Sama viisatüüpi väljastab ka Soome saatkond, kuid vaid tingimustel, et sul peab olema kas Tai rahvusest abikaasa või perekonnaliige. Internetiavarustest leidsime aga informatsiooni Inglismaal Hulli väikelinnas asuva saatkonna andmed, kus väidetavalt väljastatakse sama viisat, kuid ka neile kelle Tai Kuningriigi külastamise põhjuseks on "visiting friends". Eks me siis nüüd tegime proovi ja katsetame kas saame viisad või ei saa:).

Postitamisel oli siiski ka veel selline konks, et nad saadavad küll passid koos viisadega tagasi, kuid vaid Suur-Britannia aadressile. Niisiis kontakteerusime meie Londonis elava tuttava Dianaga, kelle kaudu postivahetus käib. Ümbrikusse sai siis kokku pandud järgmised dikumendid:
- 4 viisataotlust
- 4 "Self-certification" formi
- 4 kinnitust palju raha kaasa panime
- 4x £100 sularahas "multiple entry" viisade eest
- 4x£6 sularahas postituskulude eest
- lennupiletite koopiad

Kel huvi ja tahtmist, siis võin soovitada Hull saatkonna kodulehte: http://www.thaiconsul.co.uk/

Pakike peaks Hull-i kohale jõudma nädala jooksul ning siis peaks ka vastuse saama.

Päikest!

Kirjutas phuketis 09:05 Sildid Estonia Tagged tips_and_tricks Kommentaarid (0)

Ettevalmistused

semi-overcast 2 °C

Ettevalmistused on saanud alguse sellega, et pidime ära ostma lennupiletid. Ootasime mis me ootasime, kuid lõpuks saime suurepärase pakkumise läbi Reisieksperdi. Meie marsruut saab olema: Tallinn - Helsinki - Pariis - Hong Kong - Bangkok - Phuket. Pidime ära ostma edasi-tagasi piletid, kuna muidu ei ole võimalik taodelda viisat kui ka ühe otsa pilet on topelt kallim kui edasi-tagasi. Niisiis läks kogu see pull maksma kahele täiskasvanule ja kahele lapsele 26000 EEK. Hind ei sisalda veel Tallinn-Helsinki lennupileteid ning Bangkok-Phuket lennupileteid. Nende muretsemisega peaks ka varsti tegelema hakkama. Eks reis on pikk ja lastele kindlasti kurnav, kuid üritame teha kõik, et see võimalikult meeldivalt neile mööduks.

Edasi sai kokku pandud kiire checklist, mida igapäevaselt siis täiendan. Põgus list on siin:

Passid
Passikoopiad
ID-kaardid
ID-kaardi koopiad
Juhiload + rahvusvahelised
Juhilubade koopiad
Krediitkaardid (jälgida aegumistähtaegu)
Deebetkaardid (jälgida aegumistähtaegu)
Lennufirmade kliendikaardid
Viisad
Passipildid (12tk/ per nägu)
Vaktsineerimispassid
Kindlustused
Abielutunnitus + koopiad
Sünnitunnistus + koopiad
PIN-kalkulaatorid (taodelda pangast uued, kuna 1 kalkulaatori eluiga on 2 aastat ja patareisid vahetada ei saa)
Lennupiletid
Esmase majutuse broneering
Kohalike tuttavate kontaktandmed

Lisaks panime kokku ToDo listi, kus on kirja pandud kõik tegemised, mis on ära vaja teha Eestist lahkumiseks. Järgmisel nädalal peaksime paika panema ka notariaja maja müümiseks, millele järgneb ka maja üleandmine ning kolimine. Esialgu plaanime rentida kas mõne valvega ruumi või garaaziboksi suuremate asjade jaoks aastaks ning mõned nädalad elada Jana õe Heidi korteris.

Oleme mõelnud, et mida peaks Taisse kaasa võtma. Uurisime konteineri saatmise võimalusi, kuid esmapilgul tundub see liialt kulukas, aeganõudev ning mõtetu. Lisaks peaksime kõikide oma asjade pealt maksma Tais tollimaksu. Kuna õnneks Tais pole eriti "asju" vaja, siis kaasa saab võetud vaid kõige hädavajalikum ning enamus asju saab kohapealt muretseda. Kõige rohkem muretsen selle pärast, et kaasa tahaks võtta võimalikult palju eestikeelset kirjandust, lasteraamatuid, filme jne. ning seetõttu tuleb veel uurida võimalusi postipakkide saatmiseks. Lisaks peab kaasa võtma arvutid, kuid lauaarvuti tassimine on samuti mõtetu. Eks peame otsustama ja kaaleuma erinevaid võimalusi ning annan teada kuidas meil läks.

Päikest!

Kirjutas phuketis 13:36 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

Otsus tehtud

sunny 2 °C

MEIE
6martinjana..502-131.jpg
Lennupiletid on ostetud. Pärast paariaastast mõttemõlgutamist tundub uskumatuna, et me sellise asja ette võtame. Meie peas on keerelnud juba pikalt mõte kolida kusagile sooja ja positiivsesse kohta, kuid alati on midagi ette tulnud või pole julgenud seda teoks teha. Eks oma rolli on mänginud ka lapsed, kuid nüüd on nad juba piisavalt suured, et ka ise juba seda "reisi" nautida.

Otsus ei tulnud kergelt, kuid otsuse tegemisele aitas kaasa üleilmne majanduslangus, mis ka meid tugevalt puudutas. Ise olen olnud seotud eraettevõtlusega viimased seitse aastat, kuid käesolev majanduslangus sai antud ettevõttele saatuslikuks. Samas olen otsinud võimalusi juba pikka aega muutusteks, kuna ehituse valdkond oli minu jaoks ammendunud.

Aastast 2005 olen oma põhitöö kõrvalt tegelenud Interneti marketingiga, mis on aasta aastalt edasi arenenud ning taganud piisava sissetuleku, mis andis ka aluse kolimisotsuse tegemisel. Nagu olen lugenud, on Tais töö tegemise suhteliselt keeruline (mitte võimatu), kuid hea on kui on olemas sissetulek, mis ei ole sõltuvuses su igapäevaste tegemistega.

Otsuse tegemise juures oli kaks rasket momenti: kuidas tagada lastele piisav haridus Eestist eemal olles ning kuidas saada jagu tundest, et perekonda ja sugulasi/tuttavaid näeb nüüd palju harvem. Mis puutub haridusse, siis Hans Christian lõpetab sel aastal 1. klassi ning me plaanime ta ikka panna haridust jätkama Phuketi mõnes International Schoolis või siis koolis, kus on inglisekeelne haridus. Keelebarjääri pärast me eriti ei muretse, kuna lapsed haaravad uut keelt palju kergemini kui täiskasvanud ning lisaks on ta juba siin Eestis saanud aasta aega käia Inglise keele kursustel. Kuid eks paistab :) Kuna Liis Marii käib alles lasteaias, siis temaga on kergem. Kaalume ka varianti lasteaia koht võtta Phuketis, kuid eks see kõik loksub ise paika kui juba ennast seal sisse oleme seadnud.
Teine raske moment meie jaoks oli vanavanemate ja sugulaste/tuttavate reaktsioon ja tunded, kui sellest uudisest teada andsime. Oleme endale ja kõigile lubanud, et kindlasti tuleme tagasi suvel Eestisse ning võimaluse korral ka jõulude ajal....eks see kõik sõltub rahalistest võimalustest kui ka koolivaheaegadest. Isa muretses kohe endale korraliku veebikaamera, et võimalikult kvaliteetselt laste ja lastelastega läbi Skype suhelda saaks....nii armas :)

Eks kurb ole loomulikult siit Eestist lahkuda, kuid ega meid siin Eestis enam midagi kinni ka ei hoia. Maja on kohe kohe maha müüdud, autod anname liisingutele tagasi, ettevõte on likvideerimisel ning ametlikult nii mina kui ka Jana oleme töötud :) Me leiame, et see on hea võimalus võtta aasta vabaks ja lihtsalt nautida elu soojas kliimas. Internetitööd saan edasi arendada ja teha ka Phuketil viibides.

Tüüpilised reaktsioonid teistelt kui oleme oma plaani tutvustanud:

1. kuidas siis lapsed küll koolis saavad käia?
2. issand te olete ikka nii julged, tahame ka minna kusagile, kuid ei julge
3. millest te seal elama hakkate?
4. kas teil on juba eluase kinni pandud?
5. oi kui lahe, me tuleme teile kohe kindlasti sinna külla :)

ehk ühesõnaga põhiliselt kumab läbi kõikidest reaktsioonidest see, et kuidas me küll suudame sellest rutiinsest ja suht kindlast Eesti elust eemalduda ja astuda selline julge samm. Tundub, et enamus inimesi elab põhimõttel: kool, töö, abielu, lapsed, laste kool, laste töö, pension...seepärast tundub kõikidele uskumatuna, kuidas me suudame sellest oravarattast välja astuda. Ma leian, et elus on muidki väärtusi kui 9st 5ni rutiinse töö tegemine, millest sa naudingut ei saa. Lisaks järjepidev ilma üle virisemine ning mossis näod. Ega ilmaasjata Eestit pole nimetatud depressiooni vabariigiks. Võiks ju küsida, et miks me ei jätka seda sama asja Eestis...aga vat just selleks, et seal kuhu me läheme omab raha palju suuremat väärtust...ilus ilm, odavad hinnad, hea toit, positiivsed inimesed ja kõik see, mille nimel me siin Eestis kuude viisi raha teenime, et seda kõike saada.

Järgmises postituses annan jooksvalt teada kuidas meie ettevalmistused lähevad.

Päikest

Kirjutas phuketis 13:36 Sildid Estonia Tagged preparation Kommentaarid (0)

(Sissekanded 1 - 10. Kokku 10) Lehekülg [1]